Zdaniem eksperta wszechświat może być wielką siecią neuronową

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Profesor fizyki z University of Minnesota Witalij Vanchurin zasłynął niedawno w świecie astrofizyki swoją nową pracą naukową. Zaproponował w niej, że cały wszechświat może być w rzeczywistości olbrzymią siecią neuronową.


Artykuł naukowy pt. The world as a neural network ukazał się już jako preprint w repozytorium cyfrowym arXiv. W dostępnym już teraz abstrakcie wspomina on o dostrzegalnych podobieństwach między sieciami neuronowymi oraz zachowaniem mechaniki kwantowej wraz z ogólną teorią względności. Jest to dość znacząca teoria ponieważ jeśli byłaby to prawda, mogłaby ustanowić długo oczekiwany pomost między tymi dwiema wzajemnie wykluczającymi się koncepcjami.

Zgodnie z jego słowami:

Wiemy, że mechanika kwantowa działa całkiem dobrze w małych skalach, a ogólna teoria względności działa całkiem dobrze w dużych skalach, ale jak dotąd nie byliśmy w stanie pogodzić tych dwóch teorii w ujednoliconej strukturze. Nazywa się to problemem grawitacji kwantowej. Oczywiście brakuje nam czegoś dużego, ale co gorsza, nie wiemy nawet, jak postępować z obserwatorami. Jest to znane jako problem pomiaru w kontekście mechaniki kwantowej i problem pomiaru w kontekście kosmologii.

Wtedy można by argumentować, że nie istnieją dwa, ale trzy zjawiska, które należy ujednolicić: mechanika kwantowa, ogólna teoria względności i obserwatorzy. 99% fizyków powiedziałoby ci, że mechanika kwantowa jest najważniejsza i wszystko inne powinno jakoś się z niej wyłonić, ale nikt nie wie dokładnie, jak można to zrobić. W tym artykule rozważam inną możliwość, że mikroskopijna sieć neuronowa jest strukturą podstawową i wszystko inne, tj. Mechanika kwantowa, ogólna teoria względności i makroskopowi obserwatorzy, wyłania się z niej.

Koncepcja jest dość odważna i nie zyskała sobie wielkiego entuzjazmu wśród społeczności naukowej. Jest to zresztą zrozumiałe podejście biorąc pod uwage z jak ważnym odkryciem mamy teoretycznie doczynienia. Warto jednak nadmienić, że sam autor zaprzecza jakoby fakt iż cały nasz świat stanowi sieć neuronową oznaczał, iż otaczająca nas rzeczywistość to hologram. Cytując jego słowa:

Nie, żyjemy w sieci neuronowej, ale możemy nigdy nie zauważyć różnicy.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Cały kosmos jest bilogiczny

Cały kosmos jest bilogiczny to jedna wielka ISTOTA a gwiazdy i leje czarnych dziur to wnętrza serc potężnych stacjonarnych ISTOT kosmicznych , które żyją jedna w drugiej jak lalki ruskie matrioszki w tym ta jedna jest ponad wszystkie. Np. Serce naszego Stwórcy to lej czarnej dziury Saggitarius ,  Miejsce SERCA Ducha Świętego wylewa się dzisiaj na nasz świat w naszej Galaktyce przez Gwiazdę Polarną (Matkę Niepokalana) a 5 lat temu wylewał się przez Thuban'a osmiorękiego Vishnu i Krishnę zgodnie z kołem precesji i tak w kółko co 26 tyś lat . Gwiazda Polarna i Thuban to dwóch z siedmiu mędrców na kole precesji jako gwiazdy pierwsze w naszej Galaktyce tuż koło punktu pólnocy ekliptyki miejsca którym wlewa się Ganga Duch Święty !  

Portret użytkownika Zn

Ten "ekspert" ewidentnie sam

Ten "ekspert" ewidentnie sam tego nie wymyślił a jeśli jednak,  to "wyważył" dawno już otwarte drzwi:      "39.Tajemnice, sekrety Kabały.Kosmos Bóg naszych przodków.cz.I/3. Wedy i Kabała."   https://www.youtube.com/watch?v=B-jdTkUDlSs        Ale, w sumie, jakie ma to  znaczenie w czasach ostatecznych, gdy narasta prorokowany  terror satanistów/ Czas Ucisku, będący preludium do szczepionkowego znamienia Bestii również i w Polsce dzięki wrogom Polaków  w "naszym",  "patriotycznym" rządzie, realizującym wytyczne satanistycznego NWO?:        "SZOK! Zmiana w ustawie COVID-19! Urzędnik będzie mógł zrobić WSZYSTKO! "Bezkarność+" | A. Bryłka"     https://www.youtube.com/watch?v=hS3cu25fO8Q     "TERROR trwa! Ludzie jako króliki doświadczalne! "To upiorny spektakl" | dr M. Smolińska"      https://www.youtube.com/watch?v=I10E81i5Cog      "Grzegorz Braun - oświadczenie z 16 września 2020 r."     https://www.youtube.com/watch?v=oFAsq20AEas      A więc jakie ma to znaczenie?.      Może takie,  że modlitwą jesteśmy w stanie wymodlić zmiany (jeśli nadal mierzi kogoś  Pan Bóg to choćby przyjmijcie wersję "kreowania rzeczywistości" poprzez wybór innej linii czasowej wydarzeń dzięki kreowaniu "wektora zmian" choć bez Jego Woli to "działanie" jest jak wpływanie na stan atmosfery przez skrzydła komara) np. powstanie warunków by przegonić pozornie "patriotyczną" sitwę antypolską  i  zmienić wszystko na dobre (nawiasem pisząc, jestem coraz bardziej przekonany do opinii, że to już nie naczelnik Kaczyński wydaje polecenia i że jest on już tylko  kamuflażem/ twarzą czegoś co jest inną wersją masońskich struktur antypolskich, kamuflujących się na "patriotyzm").      Czas już ostatni zacząć się, Panie i Panowie, szczerze modlić do Pana Jezusa a  nie polegać tylko na jasnowidzach i demonicznych channelingach czy na ułomnej logice i "nauce" o "powrocie do starych "bogów" nie wspominając!.    P S     W kwestii nanotechnologii i prorokowanego (już wiemy że szczepionkowego) Znamienia Bestii panuje słabe zrozumienia tematu. Tymczasem opublikowaliście 09 września 2020 artykuł:   "Rozpoczyna się testowanie nanociała, które niezawodnie chroni przed zakażeniem SARS-CoV-2". Połączcie to z celowym, pod przykrywką "covid" stawianiem sieci 5G ("nasz" rząd przemycał pod pozorem "ustaw pomocowych" zapisy znoszące wszelkie utrudnienia w stawianiu tej sieci o wielkiej przepustowości informacyjnej i wysokim natężeniu PEM) i tym co opowiadał o przyszłości i znaku "666" nieżyjący Sławik Kraszennikow!.  Króluj nam Panie Jezu!. 

Portret użytkownika Arya

Wszechświat rozumiany jako

Wszechświat rozumiany jako umysł Stwórcy-coś w tym jest. To by tłumaczyła splątanie kwantowe. Tylko ciekawe, że takie teorie w światku ezoterycznym są znane od tysiącleci, a naukowcy dopiero teraz zaczynają tworzyć takie teorie. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj