Zdaniem Brytyjczyków nowa mutacja SARS-CoV-2 jest nawet bardziej śmiertelna

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pojawiły się sugestie, jakoby nowa odmiana koronawirusa, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii, może być bardziej śmiercionośna. Tak przynajmniej twierdzi premier tego kraju, Boris Johnson.

Oto dokładne słowa szefa brytyjskiego rządu: 

„Oprócz szybszego rozprzestrzeniania się, istnieją pewne dowody na to, że nowy wariant, który został zidentyfikowany po raz pierwszy w Londynie i na południowym wschodzie kraju - może mieć wyższy stopień śmiertelności."~ Boris Johnson

W zasadzie już od dnia odkrycia nowej odmiany SARS-CoV2, placówki badawcze próbowały ocenić, jak śmiertelny jest ten wariant wirusa. Ich ustalenia nie napawają optymizmem i ma on być zarówno bardziej śmiertelny jak i zaraźliwy. Równie ważne są tu jednak słowa Sir Patricka Vallance'a, głównego doradcy naukowego rządu, który określił te dane jako „niepotwierdzone”.

„Chcę podkreślić, że istnieje wiele niepewności związanych z tymi liczbami i zagadnienie to wymaga więcej pracy. Jedynie wówczas uzyskamy precyzyjne szacunki.” ~Patrick Vallance

Dotychczasowe prace badawcze sugerują, że nowy wariant rozprzestrzenia się od 30% do 70% szybciej niż inne i ma być o około 30% bardziej zabójczy. W ramach porównania, przy obecnych statystykach, spośród 1000 60-latków zarażonych starym wariantem, 10 z nich może umrzeć. Przy nowej odmianie, liczba ta wzrasta do około 13. Pierwsze przypadki pojawienia się nowej odmiany koronawirusa, miały miejsce w hrabstwie Kent we wrześniu ubiegłego roku. Obecnie jest to najpowszechniejsza postać wirusa w Anglii i Irlandii Północnej, która rozprzestrzeniła się na ponad 50 innych krajów.

Władze Wielkiej Brytanii, przekonują jednak, że szczepionka firmy Pfizer i Oxford-AstraZeneca będzie działać przeciwko wariantowi, który pojawił się w Wielkiej Brytanii. W tym samym czasie, uwaga badaczy kieruje się jednak na nowe odmiany wirusa, odkryte niedawno w Afryce Południowej i Brazylii. Zgodnie ze wstępnymi badaniami, te wirusy mogą być mniej podatne na szczepionki. W reakcji na te informacje, w ubiegłym tygodniu, władze Wielkiej Brytanii przedłużyły zakaz podróżowania do Ameryki Południowej, Portugalii i wielu krajów afrykańskich.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

Biorąc pod uwagę, że wirusów

Biorąc pod uwagę, że wirusów na ziemi jest więcej niż gwiazd we wszechświecie i mutują jak szalone, tak, że wirusolodzy co rusz wezmą próbkę krwi to odkrywają nowe gatunki, to powodzenia w szczepieniu się na wszystkie. Nikt niestety nie wymyślił szczepionki na debilizm.

Portret użytkownika ARTUR

Pamiętajmy , jeśli ktoś w

Pamiętajmy , jeśli ktoś w rodzinie się zaszczepił to należy się od niego izolować , nie wolno do niego dopuszczać zwłaszcza dzieci które przeniosą wszczepioną chorobę , należy bezwzględnie używać niejonowego nanosrebra wewnętrznie i jonowe srebro zewnętrznie do dezynfekcji . Nie wolno używać preparatów z certyfikatem gdyż są żrące i niszcząc warstwę ochronną skóry powodują przenikanie do organizmu różnych chorób . Którz przeciw mnie gdy Bóg ze mną . Dzisiaj satanistyczna telewizja pokazała w wiadomościach migawkę o obozach dla antyszczepionkowców tak więc zaczął się okres nagonki i polowania . SIŁA i HONOR .

Portret użytkownika Justyna

Jeżeli coś się szybciej

Jeżeli coś się szybciej rozprzestrzenia to oznacza, że jest bardziej zaraźliwy ale mniej śmiertelny. Śmierć ofiary to koniec "życia" wirusa. Dlatego MERS dotyczył tylko izolowanych obszarów, bo śmiertelność była wysoka. Patogen o wysokiej śmiertelności nie ma szans na szybkie rozprzestrzenienie. To przeczy podstawowym zasadom ewolucji i epidemiologii. Zresztą, gdyby SARS-CoV2 byl wysoce śmiertelny jak chcą politycy, nie miałby szans na rzopowszechnienie.

Portret użytkownika Doktor Lekter

Częściowo masz rację. Ale na

Częściowo masz rację. Ale na zdolność do rozprzestrzeniania ma największy wpływ nie śmertelność tylko czas jaki mija od zakażenia do pojawienia się "odstraszających" objawów a poźniej czas do zgonu.

Więcej zarazi wirus zabijający prawie każdego (np. HIV) ale robiący to powoli niż zabijający mniej ale szybciej.

Portret użytkownika keri

Kowid angielski czyli

Kowid angielski czyli odszczepienny jest groźniejszy, ponieważ syf szczepionkowy genetyczny czyni spustoszenia w organizmach i jest to nieodwracalne, gdy szczepiony miał retrowirusy. W SZA retrowirusy ma 50mln obywateli.

Zgodnie z danymi z Izraela, liczba zachorowań wśród zaczepionych jest wyższa o 75% niż wśród niezaszczepionych, więc zaszczepieni stanowią ogniska zakażeń.

Mówiąc o kowidzie mam oczywiście ma myśli grypę, bo żadnego kowida nie ma, nikt nim się nie zaraził i nikt na niego nie umarł, chyba że w tv, bo w tv jest urojona rzeczywistość opłacona z góry 2 mld zł.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Przerywa milczenie i już tak nie wygląda

Ale czemu się dziwić większej

Ale czemu się dziwić większej śmiertelności, skoro ma do 70% większe tempo namnażania??? Przecież to logiczne, że skoro wirusa jest we krwi więcej (w krótkim czasie), to działa efektem ilości, a nie jakości (zjadliwości szczepu). I to jest właśnie to 30%.

Strony

Skomentuj