Zdalnie sterowane roboty do teleobecności są w coraz bardziej przystępnych cenach

Kategorie: 

Źródło: Origin Robotics, Inc.

Do tej pory na rynku komercyjnym roboty działające na zasadzie teleobecności (gdy osoba sterująca ma wrażenie, że znajduje się w ciele maszyny) umożliwiały swoim użytkownikom zdalne poruszanie się, wizję oraz fonię – nie były jednak w stanie wykonywać fizycznych zadań. Nie było potrzeba wiele czasu dla współczesnej technologii, aby stworzyć robota do pracy zdalnej, który został wyposażony w zręczne ramię.

 

Origobot2 został skonstruowany przez Miami Origin Robotics. Model posiada dołączony tablet z możliwością wgrania dowolnego systemu (Android, iOS, Windows), dzięki któremu można nim sterować z dowolnego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu.

 

Użytkownik Origobota może komunikować się audio-wizualnie z osobami znajdującymi się w pobliżu robota, ale to nie wszystko. Teraz możliwe jest także sterowanie maszyną – aplikacja pozwala kontrolować jego ramię oraz chwytak, dzięki czemu robot z łatwością podnosi i przemieszcza przedmioty.

 

Wykonane z włókna węglowego części Origobota są drukowane w technologii 3D. Deklarowany czas pracy urządzenia to około 8 godzin nieustannego korzystania. Zapowiada się na to, że wskazany model będzie kosztował w okolicach 1000 dolarów. Twórcy sugerują, że ich robota można używać do czynności takich, jak otwieranie drzwi, włączanie i wyłączanie urządzeń, karmienie zwierząt domowych, a nawet dostarczanie leków starszym osobom.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj