Zbyt powolna akcja szczepień na COVID-19, przyniesie globalnej gospodarce 2 biliony euro straty

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperci finansowi obliczyli, że niechęć do szczepionek może mieć poważne skutki dla światowej gospodarki. Czy jednak powinno to martwić tych, którzy widzą w tych preparatach zagrożenie?

Z raportu Economist Intelligence Unit wynika, że zbyt wolny proces wszczepiania ludzkości, oznacza dwa biliony euro strat, które najbardziej mają dotknąć tzw. państwa wschodzące i rozwijające się.

Autorzy raportu wskazują, że głównym czynnikiem generującym owe straty, jest słaba dystrybucja szczepionek do biedniejszych krajów, z których wiele nie podało obywatelom jeszcze pierwszych dawek, podczas gdy w krajach bogatych, szprycuje się już trzecią dawką.

Właśnie te państwa, które do połowy 2022 roku nie będą w stanie zaszczepić 60 proc. swoich mieszkańców, wygenerują w latach 2022-2025 wspomnianą stratę.

Raport mówi również o tym, że brak szczepionek może wywołać niepokoje społeczne, co najlepiej obrazuje jego tendencyjność. Dostęp do wolnych mediów w krajach ubogich jest ograniczony, więc tamtejszym ludziom wydaje się, że ucieka im sprzed nosa pociąg z forsą i życiowa okazja.

Gdyby byli świadomi tego, o czym informują alternatywne media w krajach „rozwiniętych”, raczej nie mieliby pretensji, że ktoś im tej igły, chcąc nie chcąc, oszczędził.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Siejesz propagandę strachu !

Siejesz propagandę strachu ! - jak magister . Czym to się różni od tego co oni robią ? Czy zanim zaczęto je rozdawać w loterii dla zaszczepionych to tych hulajnóg "nie było" i wypadków z ich udziałem też nie ?

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Quark tu nie widzisz twarzy

Quark tu nie widzisz twarzy wiec trudno ocenic kto jest menda i agentura.

Jedno jest pewne ich typ narracji jest po to by zrobic w glowie tzw kisiel ,zebys nie mogl sie polapac jaka jest ich rola i za kim sa naprawde.

Charakterystyczne sposoby socjotechniki juz wskazuja ,ze to sa osoby ktore sa MATrixami.

a z Matrixem nic nie zrobisz...

 

Portret użytkownika Quark

No i właśnie tyle masz do

No i właśnie tyle masz do powiedzenia w tym temacie - "brawo" ! Po owocach ich poznacie ! - mówi ci to coś ?? Człowiek rozumny podejmie próbę obrony swojego poglądu i sposobu wyrażania a GŁUPIEC będzie obrażał . 

I co teraz ?? - stoisz z gołą dupą do wiatru ... a niech ci nawieje ! 

Portret użytkownika syriues

Po pierwsze to moje cialo,po

Po pierwsze to moje cialo,po drugie niewiadomo co w szczepionce jest, bo patent itp.,trzecia swiadomosc wyborz,czwarte nie jesteśmy wasza wlasnoscia ,piąte sa to za szybkie wyniki i za szybkie wynalazki cos tu smierdzi,po szoste mozna umrzeć,po siodme szprycha sie tylko dla siebie,a po natepne wara od mojego wyboru,

Przyjdzie czas ze trzeba bedzie sie okopac i odprawiac modly by te skalane brzydota społeczeństwo nas bie zarazilo głupotą. Manipulacja,patologia,psychologiczne gry,propaganda,to jest dziwne

Dziwne jest to wszystko i trudne do okreslenia.sadze ,ze jest cos co wisi w powietrzu. Ja nie chce na trupach budowac nowej zaklamanej cywilizacji.cywilizacji cyborgow,robotow,pseudo polityków, pseudo religii ,pseudo Bogow.

Ten świat I tak juz idzie w ogień smiejac sie szeroko.Zadna szczepionka przed sadem Bozym nie uchrono,amoze jedynie zaszkodzic.kto wie czy to nie o to chodzi. Ja wole wiedziec jakie grzechy posiadam,wszxzepionych nie potrzebuje.

Jedno slowo dla was.

Bestia to jest jakby telewizja,radio,komputer. 

Wylaczcie chociaz czesc,a zobaczycie ze wladza im sie uszczupli.

Wszyscy dobrze wiemy do kogo kierowane sa te slowa.Propaganda strachu.orzel juz wylądował i sie zesrał. Bo ci ktorzy sie przestraszyli zdazyli zaprzeczyc wlasnej duszy w to co jest prawda absolutną. Boga sie nie boicie,ale telewizora,drugiego czlowieka to juz jak najbardziej. Niedopuszczalne.Przed nami jeszcze tylko sodoma i gomora. 

Trudno zyje sie na jednej planecie z klamcami i z tymi ktorzy ulegają. Jakby sami do siebie samych należeli. Rozleja sie wody.

Portret użytkownika Pao1

Widzę, że tu dzisiaj na

Widzę, że tu dzisiaj na wesoło. Dorzucę coś od siebie. W każdej korpo-służbie, mówi się, że stracą tyle a tyle, kto uśmiechnie się pod nosem, to wie, że brak zysku, jest brakiem zysku, a nie startą...

 

A tu o szypiornistach w głupocie...

 

 

Ach, to miał być inny, ten...

 

Strony

Skomentuj