Zbuntowany robot Amazona zaatakował pracowników przy użyciu środka odstraszającego niedźwiedzie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Łącznie 54 pracowników magazynu Amazona w amerykańskim New Jersey, ucierpiało w wyniku rozpylenia środka odstraszającego niedźwiedzie. 30 osób było leczonych na miejscu zdarzenia, a 24 trafiły do szpitala. Jeden pacjent pozostaje w stanie krytycznym. Incydent został spowodowany przez robota.

Jak informuje ABC News, jeden z wielu robotów Amazona zdołał przebić puszkę sprayu odstraszającego niedźwiedzie. Środek zawierał kapsaicynę, która jest związkiem chemicznym odpowiedzialnym za ostry i piekący smak papryczek chili. Substancja jest bardzo drażniąca nie tylko dla niedźwiedzi, ale również dla ludzi. Kapsaicyna jest ponadto głównym składnikiem gazu pieprzowego.

 

Pracownicy zostali przetransportowani do pięciu lokalnych szpitali, a Amazon uważa, że zostaną wypuszczeni w ciągu 24 godzin. Warto jednak zaznaczyć, że według lekarzy jeden z poszkodowanych znajduje się w stanie krytycznym.

 

Do incydentu doszło na trzecim piętrze południowego skrzydła magazynu. System wentylacyjny dość szybko rozproszył opary, lecz pracownicy znajdowali się zbyt blisko, by nie odczuć skutków rozpylenia kapsaicyny. Amazon nie jest zadowolony z faktu, że do przestoju w pracy doszło akurat w najbardziej napiętym okresie w roku. Liczba zamówień w ostatnim czasie była ponoć rekordowa w związku z przedświątecznymi promocjami.

 

Amerykańska Unia Handlu Detalicznego wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że zautomatyzowane roboty Amazona narażają ludzi na niebezpieczeństwo i zagrażają zdrowiu oraz życiu pracowników.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Nicco

Ale clickbajt...

Ale clickbajt...

Zbuntowany robot Amazona zaatakował pracowników (...)

A w tekście czytamy... 

jeden z wielu robotów Amazona zdołał przebić puszkę sprayu odstraszającego niedźwiedzie

Czyli zwykły wypadek, a nie bunt maszyny przeciwko ludziom. 

Portret użytkownika Illuminat13

Robotami to sa w wiekszosci

Robotami to sa w wiekszosci ludzie ilez mozna zobaczyc wierzacych kazdej religi jak sie modla do swoich bustw Dosyc czesto wyssanych z palca dogmatow Samych odlamow denominacji w chrzescijanstwie jest okolo 150 islam 40 judaizm 30  kazdy ma swojego boga tlumaczenie jego I co dalej ??? Takze widac jaki sukces odnosza media programujac spoleczenstwo politycznie finansowo reklamy zakupy bzdurne seriale Aby tylko zajac czas glupotami Nie szukac odpowiedzi a co bedzie jesli umrzesz I nic nie zabierzesz na tamten swiat

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj