Zbudowano kolejnego robota, który potrafi wykonać salto w tył

Kategorie: 

Foto: Bryce Vickmark / MIT

Inżynierowie z Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT) pokazali światu swoje najnowsze dzieło – jest to czteronożny robot, przypominający małego geparda. Nowa maszyna jest niesamowicie zwinna i potrafi pokonać praktycznie każdą przeszkodę.

 

Robot „Mini Cheetah” to kolejna wersja zrobotyzowanego geparda – tym razem w wersji mini. Nowa konstrukcja waży zaledwie 9 kg i potrafi biegać z prędkością do 8 km/h, przy czym nie ma praktycznie żadnych problemów z przemieszczaniem się po trudnym terenie.

 

Mały gepard jest bardzo zwinny, potrafi biegać na boki i wykonywać salta w tył. Robot może również samodzielnie podnieść się z ziemi. Naukowcy twierdzą, że jest „praktycznie niezniszczalny” - nie uległ uszkodzeniu nawet gdy zaliczał wpadki.

„Mini Cheetah” powstał w taki sposób, aby można było z łatwością wymieniać jego poszczególne elementy, dlatego naprawa tego robota nie przynosi większych trudności. Jest to istotna zmiana, ponieważ roboty zazwyczaj są bardzo ciężkie, a wymiana części jest czasochłonna.

 

Inżynierowie z MIT zamierzają wybudować łącznie 10 takich robotów i będą je wypożyczać innym zespołom naukowców. „Mini Chetaah” zostanie zaprezentowany na Międzynarodowej Konferencji Robotyki i Automatyki, która odbędzie się w maju 2019 roku w Montrealu.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Skomentuj