Zbliżenie USA z Tajwanem grozi konfliktem z Chinami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na początku grudnia, Donald Trump przeprowadził niespodziewaną rozmowę telefoniczną z prezydent Tajwanu, Tsai Ing-wen. Była to pierwsza rozmowa między przywódcą amerykańskim i tajwańskim od 1979 roku. Tym samym relacje między Stanami Zjednoczonymi a Chinami zaczęły ulegać pogorszeniu.

 

W 1979 roku, USA zerwały stosunki dyplomatyczne z Tajwanem i uznały Chińską Republikę Ludową ze stolicą w Pekinie jako jedyne Chiny na świecie. Polityka "jednych Chin" była podstawą dla dobrych relacji chińsko-amerykańskich. Zakłada ona, że Chińska Republika Ludowa (ChRL) to jedyny przedstawiciel państwa chińskiego, choć Tajwan (Republika Chińska - RCh), nieuznawane przez wielu państwo wyspiarskie, również uznaje siebie jako jedyne Chiny.

 

Pekin uznaje Tajwan za swoją zbuntowaną prowincję i nie zgadza się aby jakiekolwiek państwo utrzymywało stosunki z tym krajem. Sytuację nieco komplikuje fakt, że od maja 2016 roku, nowym prezydentem Republiki Chińskiej jest Tsai Ing-wen. Przynależy ona do Demokratycznej Partii Postępowej, która opowiada się za uzyskaniem niepodległości od Chin.

 

W związku z powyższym, rozmowa Donalda Trumpa i Ing-wen jest dla Chin wręcz oburzająca. Analitycy wskazują, że przyszły prezydent USA testuje Chińczyków - Trump dał do zrozumienia, że może odejść od polityki "jednych Chin" i nawiązać stosunki dyplomatyczne z Tajwanem i nie widzi powodów, dla których porozumienie sprzed dekad powinno do dziś obowiązywać. Jednocześnie dodał, że USA mogą z Chinami nawiązać osobne porozumienia, np. handlowe.

 

Władze w Pekinie raczej nie spodziewały się takiego zagrania ze strony Trumpa. W związku z historyczną rozmową telefoniczną, Chiny złożyły oficjalną notę protestacyjną a teraz grożą, że mogą zerwać dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Obecnie jest zbyt wcześnie aby mówić o tym, jaką polityką wobec Chin będzie się kierował Donald Trump. Jego inauguracja odbędzie się 20 stycznia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Prawicowcy patrzą na Trumpa

Prawicowcy patrzą na Trumpa jak na mesjasza, oby ten mesjasz nie okazał się antychrystem hehehe. W polityce to on nie ma taktu i wyczucia, papla co mu ślina na język przyniesie. Jako oszołom z TV mógł sobie na to pozwalać, jako prezydent mocarstwa, absolutnie nie. Z uwagi na to że poza biznesem to się w sumie na niczym nie zna, będzie się podpierał doradcami i na nich opierał swoją politykę. Tylko, że doradcy już wywołują kontrowersje, a niektórzy nie są mniejszymi "jastrzębiami" od Hillary. Może z Rosją się porozumie, ale już wygraża Iranowi, Kubie, nietakty w stronę Chin. Publiczne wyrażanie awersji do muzułmanów raczej nie polepszy pozycji USA na Bliskim Wschodzie... no ciekawie się to zapowiada.

 

Portret użytkownika Eva11

mnie sie wydaje,ze aby stac

mnie sie wydaje,ze aby stac po stronie tych wlasciwych pieniedzy nie trzeba pobierac ...

ale za to,zeby przejsc na strone tych degradujacych wszystko co ludzkie ,poczawszy od wolnosci ,a konczywszy na  prawach nawet tych naturalnych,jak prawo do zakladania rodziny  lub prawo  do okreslenia swojej plci....to juz nie wiem jak trzeba duze pieniadze pobierac !

aby teraz stac za zachodem ,trzeba chyba nie tylko miec z tego korzysci,ale i byc pozbawionym ludzkich odruchow i instynktow!!!!

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika U_P_Adlina

cały czas pisze, ale nikt mu

cały czas pisze, ale nikt mu na pewno nie musi płacić, bo aby dziś popierać Rosję jako sojusznika przeciw banderowskiej upadlinie i jej uSSmańskiemu protektorowi wystarczy tylko nieco zdrowego rozsądku, którego może tobie brakuje !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ACHILES

A co mam tobie pisać, jak ty

A co mam tobie pisać, jak ty i tak masz TAK zryty ten swój beret propagandą zachodnich środków mass ogłupiania, że do ciebie i tak nic, NIE DOCIERA, Z TEGO CO SIĘ TAK NAPRAWDĘ OBECNIE DZIEJE NA ŚWIECIE. 

I cokolwiek ktoś mądrego tu napisze, to ty ciągle starasz się w prostacki sposób zdyskredytować, WIĘC PO CO TRACIĆ MAM SWÓJ CZAS, NA TAKICH MATOŁÓW. 

A i pisać obecnie, NIE MA CO I O CZYM, bo sytuacja, po szatańskich wyborach, jest tak PŁYNNA I NIEPRZEWIDYWALNA, że za chwilę może się okazać, że to co dzisiaj WYDAJE SIĘ BYĆ PEWNIKIEM, JUTRO MOŻE SIĘ OKAZAĆ NICZYM. 

p.s Pozdrawiam ANGELUSIE  

Portret użytkownika Komik

Skoro używasz takich zwrotów

Skoro używasz takich zwrotów jak: "zryty ten swój beret", "TAKICH MATOŁÓW"  itp. uważam że jesteś: POSPOLITYM PROSTAKIEM.

A że zabolało, bo ruscy przestali ci płacić, to osobna sprawa.

Postaraj się, może wrócisz do łask i znowu dostaniesz parę rubelków.

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie bredź !!.......Poparcie w

nie bredź !!.......Poparcie w dzisiejszej sytuacji dla Rosji nie jest niczym dziwnym !!.......Dziwnym jest poparcie dla uSSmańskiego bandziora, który od dekad napada na inne narody, a z Polski od 89 roku zrobił "huj, dupę i kamieni kupę !!.........Czego tak się czepiłeś Achillesa??.......Nudzi ci się ??.....To idź i przegryź jakieś sało !!.....Boli cię prawda??........Żeby popierać dobrą stronę nie trzeba za to pieniędzy, bo to efekt wewnętrzego odczucia, ale do tego trzeba mieć w sobie ukształtowaną moralność, której może nie posiadasz !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

Proszęobejrzeć film

Proszę obejrzeć film znakomitego redaktora InfoWars Paula Watsona ! Znakomity materiał jak lewackie organizacje terorystyczne NWO chcą wywołać wojnę atomową albo wojnę domową w USA ! To jest już jawny teroryzm eNWOwski ! Za wszelką cenę chcą wprowadzać chorobę umysłową homoseksualistów i genderowców na całym świecie w szkołach i na ulicach oraz mordować nienarodzone dzieci bo mają taki nakaz od duchów i isrtot nadprzyrodzonych ! Tu jest to wideo Wartsona !

http://www.infowars.com/video-the-truth-about-russia-hacking-the-election/

Chcą obalić wybór Trumpa za pomocą plotek o finasowaniu Trumpa przez Putina oraz że niby maile podesty i klintonówki to dzieło Putina ale nie mają żadnych dowodów ! Rewolucja jaką chcą zrobić na całym świecie to nakaz od duchów i ukrytych cybernetyków ! Cybernetycy sterują całymi narodami ! O tym jest tu

http://popotopie.blogspot.com/2016/12/chrzescijanski-komentarz-do-programu.html

Musimy budowaćduchową armię modlitewną zdolną odeprzeć ataki złych eNEOwców i ich pomagierów w Polsce ! Modlitewna armia musi się godzinami modlić do Jezusa Zbawiciela i Króla Polski by wypraszać łaski dla Polski i Polaków ! Cała siła modlity chrześcijańskie może odbić czary złych i nienawidzących od niosącego światło !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelussimus

Jak patrzę na tę purpurę

Jak patrzę na tę purpurę załączoną przez ciebie inżynierze i te stare steryczałe ledwo powłóczące pokręconymi artretyzmem kończynami, to sie zastanawiam, skąd inżynierze tyle optymizmu do walki tą armią starych mułów z NWO?

Czy "Król Polski" jako zombi na dupach tych członków nowo- KOD-u  ( tak, tak... ta banda idiotów to odpowiednik KOD-u)  załatwi za was tę wojenke?? buhahhaaaa... !!

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Oni nie wiedzą co czynią.

Oni nie wiedzą co czynią. Purpurowy płaszcz mógł nosić tylko król-olimpijski, ten który zwyciężył w igrzyskach. Wybór króla poległa na tym, że przyszły władca nie był wybierany przez lud, władca musiał być godny swego stanowiska: sprawny fizycznie musiał być też muzykiem filozofem matematykiem do tego musiał widzieć energię tz być jasnowidzem i umieć uzdrawiać chorych i rannych. Tylko taka osoba nosiła purpurę - osoba po prawidłowej aktywacji wszystkich czakr. Nagual. Ponoć Jezus wygrał takie zawody i był realnym królem-olimpijskim. Dlatego mógł mieć za żonę córkę króla judejskiego Magdalenę. Ta sytuacja bardzo nie podobała się lichwiarzom więc go ukrzyżowali. (Król-olimpijski nie może grzeszyć, po aktywacji czakr człowiek staje się niezdolny do czynienia zła.) Do naszych czasów dotrwała tylko konkurencje olimpijskie z najniższej fizycznej czerwonej czakry podstawy, a pozostałe testy na kolejne wyższe czakry były za trudne dla diabłów żydów więc zostały skasowane i wymazane z kart historii. Wiedzą o tych testach tylko różokrzyżowcy, nawet masoni chyba nie mają o nich pojęcia. Każdy niegodny człowiek, który założy na siebie taki czerwony płaszcz już nie zostanie wypuszczony z piekła. Los tych ludzi ze zdjęcia jest tak straszny, że nawet nie wolno o tym pisać ani mówić.

Portret użytkownika tubylec

Armię modlitewną .. omg ..

Armię modlitewną .. omg .. magister, szybciej będzie jak kupisz hurtową ilość młynków modlitewnych i podłączysz je pod mocny silnik .. modlitwy będą napier...ać szybciej niż kule z kałasznikowa a Jezusowi aż będzie stał. Taki modlitewny HAARP.

Strony

Skomentuj