Zbliżająca się zima może być rekordowo chłodna - rosyjscy naukowcy przypisują to początkowi 60-letniego okresu ochłodzenia klimatu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Tegoroczna zima może być najmroźniejszą od wielu lat. Eksperci z rosyjskiego instytutu Roshydromet (Росгидромет) sugerują, że właśnie rozpoczyna się okres cyklicznego ochłodzenia, które potrwa aż 60 lat. Według ich przewidywań już najbliższa zima będzie znacznie mroźniejsza niż poprzednia.

 

Dane naukowe potwierdzają cykliczność klimatu wprost dowodzą, że na świecie są nie tylko globalne procesy ocieplenia klimatu, ale też jego czasowego ochłodzenia. Według Władimira Melnikowa z Roshydrometu, te cykle mają różną częstotliwość, nakładają się na siebie i powodują wahania w pogodzie, powodując nagłe wzrosty i spadki temperatur. Obecnie rozpoczynający się cykl zimna, według niego, potrwa około 60 lat.

 

Oczywiście nie wszyscy eksperci zgadzają się z tymi wnioskami. Dominuje pogląd, że rośliny i zwierzęta nie odczuwają jeszcze skutków zimnego cyklu klimatycznego. Dane uzyskane z badań słojów drzew, sugerują, że ubiegły wiek był najcieplejszy w ciągu ostatnich kilku tysięcy lat. Ale w ciągu ostatniego stulecia, świat ogrzał się średnio o jeden stopień.

 

Twierdzenia o globalnym ochłodzeniu nie podobają się specjalistów, którzy żyją z podniesionej do rangi świeckiej religii, walki z globalnym ociepleniem. Ta branża polegająca na opodatkowaniu społeczeństw dodatkowymi podatkami od emitowanego CO2, nie może sobie wyobrazić gorszego scenariusza niż ochłodzenie klimatu. Scenariusz ten jest jednak bardzo prawdopodobny, gdy widzi się mizerną aktywność słoneczną, zwykle stanowiącą czynnik dominujący w kształtowaniu globalnej temperatury na Ziemi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Dam wam odpowiedź zadając

Dam wam odpowiedź zadając pytania:
 
1. Co się dzieje z astronautą który wychodzi w stroju astronauty poza statek kosmiczny kiedy jest w kosmosie ?
A. Jaką ma temperaturę na sobie kiedy jest na słońcu ?
B. A jaką ma temperaturę kiedy jest schowany w cieniu statku ?
 
2. Co się stanie z pogodą i z temperaturami na ziemi kiedy przestanie spełniać swoje zadanie cienka ochronna bariera którą jest atmosfera/biosfera ziemska ?
 
3. Dlaczego nie mogą powstrzymać wydobywania się skażenia ze stopionych reaktorów w Fukushimie ?
 
4. Czemu o tym nie wiesz ? http://3obieg.pl/fukushima-extremalne-skazenie-w-polsce
 
5. Dlaczego nie masz wyobraźni i ignorujesz takie informacje kiedy chodzi o twoje własne życie ?
 

 

Portret użytkownika Trujek1

1.Co ma się z nim dziać ?

1.Co ma się z nim dziać ? jest przypięty liną do statku i majstruje przy nim lub stacji kosmicznej. 
a 140 C lub mniej 
b -170 C lub troche więcej 
2.Skończymy wtedy jak mars. 
3.Nie wiem wytłumacz to japońcą 
4,Wiem 
5.Nic nie ignoruje :) 
 

Portret użytkownika taj

Rok temu też miała być

Rok temu też miała być strasznie zimna, a była jedną z najcieplejszych.
W tym roku dochodzi dodatkowo bardzo mocne el nino, więc zimy raczej nie będzie.
 
Mam nadzieje, że coś popada chociaż, bo ostatnia zima była bardzo sucha, cały rok bardzo mało opadów i powoli zaczyna brakować wody w niektórych regionach kraju.
 
Ale spoko, rosyjscy naukowcy są przecież nieomylni, a 99% świata naukowego knuje spisek przeciwko ludzkości...

Portret użytkownika b@ron

nie ma czegoś takiego jak

nie ma czegoś takiego jak "cykliczność klimatu" to naukowcy idą na łatwiznę i zasłaniają się czymś takim
cykliczne to są pory roku narzucane przez ustawienie planety względem słońca, jednak z powodu fiksowania prądów rozprowadzających ciepło po ziemi, ostatnio są spore anomalie temperaturowe w różnych częściach świata

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj