Zawsze świeże jabłka transgeniczne już wkrótce znajdą się na półkach sklepowych

Kategorie: 

motherearthnews.com

Już w 2014 roku na półkach sklepowych w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych pojawią się zawsze świeże jabłka transgeniczne. Producenci owoców, hurtownicy i konsumenci, każdy z innych pobudek, są przeciwni zatwierdzeniu upraw.

 

Transgeniczne jabłka mogą trafić na półki sklepowe od 2014 roku. Będą miały specjalnie zmodyfikowany gen, który spowoduje, że nie będą ciemnieć w miarę dojrzewania już po ścięciu. Oznacza to, że będą wyglądać tak samo tygodniami a inne gatunki zaczynają ciemnieć już w kilkanaście godzin po zerwaniu. Według handlarzy cena jabłek spadnie, jeśli nie będą się psuły odpowiednio szybko.

 

Dodatkowo producenci owoców obawiają się, ze ludzie nie będą umieli rozróżnić jabłek normalnych od zmutowanych i w rezultacie ograniczą spożywanie tych owoców, co dodatkowo pognębi branżę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika green man

A moze jest tak ze wszystko

A moze jest tak ze wszystko na Ziemi jest genetyczną modyfikacją(łącznie z Nami) wiec jestesmy na dobrej drodze aby po jabłkach zająć się swoim kluczem genetycznym i zyć pozniej np.1000 lat.Ciekawostka taka,według M.Tombaka biologiczna zywotność nerek ludzkich to 1200 lat.

Portret użytkownika Aaroniro

Oj chyba większość ludzi jest

Oj chyba większość ludzi jest jeszcze za słaba by ciągnąć bagaże życiowe 1000lat...moze to dlatego tak krótko żyjemy?? Wyobrażacie sobie żyć w jednym ciele powiedzmy 300 lat w tych czasach? patrzeć na to co ma miejsce i walczyć z tym światem każdego dnia?KOSZMAR! koszmar dla tego który nie odnalazł sensu istnienia, wiedzy, powodow dla których znalazł sie w takich a nie innych okolicznościach... dramat...

Portret użytkownika green man

Jak bedziesz patrzył w

Jak bedziesz patrzył w pryzmacie 2D no to fakt,spójrz szerzej.Np. nasz mózg,wykorzystujemy jego mozliwosci tylko w niewielkim stopniu,poniewaz tak zostalismy zaprogramowani,długość zycia to tylko dodatek ktory kiedys osiagniemy dzieki genetyce,cała reszta to revolucja.

Portret użytkownika wowo

Twierdzisz, że wykorzystujemy

Twierdzisz, że wykorzystujemy tylko mały ułamek naszego mózgu, a ja ci powiem, że to co opowiadasz nie ma najmniejszego potwierdzenia w nauce i żaden naukowiec i neurobiolog czy jak go tam zwał nie potwierdzi tego i wyśmiał by cię z takim tekstem. Badania naukowe wykazują, że człowiek wykorzystuje 100% procent swojedo mózgu, a te dziwne rzeczy o których mówisz to jest psychologiczo- new-agowski bełkot, kóry nie ma w niczym potwierdzenia. Sekciarska nauka New Age rozprzestrzenia się w dzisiejszym świecie z zatrważającą szybkoscią i widocznie także padłeś jej ofiarą. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

100% oczywiście pod względem

100% oczywiście pod względem zasilania elektrycznego...3/4 mózgu to magazyn wiedzy absolutnej, który został zaszyfrowany, by równi Bogu nie naruszać jego praw autorskich... Czasem jednak... można w pewnym stopniu znaleźć PIN do niektórych obszarów wiedzy.... 

Portret użytkownika Jimmyee

Dodajmy do tego fakt, że

Dodajmy do tego fakt, że człowiek zmieniając styl życia powoduje zmianę DNA - co może tłumaczyć w jaki sposób jogini żyją nawet ponad 200 lat. Wiedzę na ten temat zawierają książki Jasmuheen. Za pomocą wizualizacji można regenerować ciało - to chyba wystarczająco dużo, żeby uniknąć modyfikacji genetycznych... Natura jest doskonała wystarczy to zauważyć zamiast od razu starać się ją zmieniać Smile

Strony

Skomentuj