Zawał serca i udar mogą być wczesnym objawem rozwoju nowotworu

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

Schorzenia układu krążenia, szczególnie u osób starszych, mogą być wczesnym objawem rozwoju nowotworu. Zespół naukowców z Weill Cornell Medicine, New York-Presbyterian i Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku opublikował swoje badania 21 grudnia w czasopiśmie Blood.

Zdaniem naukowców, dane pokazują, że ryzyko wystąpienia udaru niedokrwiennego i ataku serca, zaczyna rosnąć statystycznie pięć miesięcy przed zdiagnozowaniem nowotworu. Wyniki te sugerują, że wpływ choroby nowotworowej na układ krzepnięcia jest główną przyczyną zwiększonego ryzyka zawałów serca i udaru mózgu.

Wyniki badań sugerują, że osoby, które przeszły zawał serca lub udar, powinny dodatkowo przeprowadzać badania na obecność nowotworu. Badacze zalecają również obserwowanie, czy nie pojawiają się inne objawy ostrzegawcze, takie jak utrata masy ciała lub niedokrwistość.

 

Naukowcy planują przeprowadzić kolejne badania, aby uzyskać głębszy wgląd w zależność między chorobami naczyniowymi a nowotworami. Dalsze badania oraz głębsze zrozumienie problemu pomogą również opracować strategie leczenia tychże chorób.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Na coś trzeba umrzeć , jeśli

Na coś trzeba umrzeć , jeśli lekarze tego nie wiedzą to znaczy że balowali na studiach i nic nie wiedzą o śmierci a  pamiętajmy że najważniejszym działem jest patologia .Po zawale lub wylewie żyje się do następnego co trwa maksymalnie ok. 7 lat , zależnie od funkcji i stanu kwoty w funduszu zdrowia .

Portret użytkownika emma57

Każda choroba powstaje na

Każda choroba powstaje na skutek znieczyszczenia oraz niedożywienia organizmu.

I nie jest ważne, jak taka choroba zostanie nazwana - a właśnie przypisanie różnych nazw poszczególnym schorzeniom jest jedynym "osiągnięciem" medycyny korupcjonalnej.   Owa medycyna proponuje leki tylko maskujące objawy, co jest bez sensu, gdyż właśnie tymi objawami nasz organizm zwraca uwagę, że coś z nim nie w porządku.

Jedyna droga, to oczyszczanie ciała - fizyczne i psychiczne - a nie będzie żadnej choroby, jakby jej nie zwać.

Skomentuj