Zauważono dziwną wyspę „unosząca się" nad morzem na Alasce

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niezwykły miraż przedstawiający lewitującą wyspę zaobserwowano w parku narodowym na Alasce. Materiał filmowy został nakręcony w Glacier Bay National Park and Preserve.

Park opublikował wideo na swojej stronie na Facebooku i wyjaśnił, że to co widać to miraż czyli inaczej fatamorgana. Jest to złudzenie optyczne, które zwykle pojawia się tuż nad horyzontem i może znacząco zniekształcić już istniejący obiekt tak, że wygląda na coś zupełnie innego. W tym wypadku wyglądało to na lewitującą w powietrzu poruszającą się powoli wyspę.

 

Wyspy w zatoce Glacier zamieniają się w latającego Holendra, gdy spotyka się powietrze o różnej gęstości, które w atmosferze Ziemi działa jak soczewka refrakcyjna, tworząc efekt mirażu, który widzimy. 

 

Miraż pojawił się w ciepły słoneczny dzień, ale nikt nie twierdzi się, że zjawisko to jest charakterystyczne tylko dla miesięcy letnich. Ten rodzaj mirażu można zobaczyć na lądzie lub na morzu i może obejmować prawie każdy rodzaj odległego obiektu, takiego jak łódź lub linia brzegowa.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj