Zatrzymano statek towarowy należący do banku J.P. Morgan z kokainą wartą miliard dolarów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według informacji „Forbesa” z 15 czerwca 2019 r. statek należący do J.P. Morgan, płynący jako transportowiec Firmy Żeglugi Śródziemnomorskiej (MSC) został tymczasowo zwolniony po dokonanej kilka tygodni wcześniej inspekcji policji. Inspekcja ujawniła przemyt 20 ton kokainy na pokładzie MSC Gayenne. Zarząd J.P. Morgan razem z MSC wpłacili 50 mln dolarów gotówki na poczet zabezpieczenia tymczasowego zwolnienia. Według informacji inspektorów Kontroli Żeglugi Morskiej statek płynął wodami Atlantyku do portu w Rotterdamie w Holandii, kiedy poddano go kontroli.

 

O ile z samego faktu zatrzymania i kontroli statku będącego własnością giganta finansowego J.P. Morgan media rozpętały wrzawę, to operator firmy Żeglugi Śródziemnomorskiej (MSC) przedstawił swoją ocenę ciekawego tła całego wydarzenia.

 

Przede wszystkim było to trzecie zatrzymanie jednostki firmy zarejestrowanej w Szwajcarii w tym roku. Pierwsze miało miejsce w marcu w Filadelfii, tym samym porcie, co ostatnio, drugie zaś w Genui, we Włoszech na początku czerwca. Firma MSC jest drugim na świecie wśród przewoźników kontenerowców, po znanej AP Moller Maersk, która należy do jednej z najbogatszych na świecie pary Gianluigi i Rafaeli Aponte. Majątek pary szacowany jest na 11,1 miliarda dolarów, co umieszcza ich na 133 miejscu najbogatszych listy „Forbesa”.

Kontrola dokonana w ubiegłym miesiącu, była największą w historii USA, doprowadzając do tymczasowego zawieszenia firmy MSC w amerykańskim programie kontroli celnej ochrony wybrzeża. Program został zainicjowany w 2001 roku jako C-TPAT w ramach działań antyterrorystycznych i wzmocnienie bezpieczeństwa granic.

 

Jak oświadczył dyrektor służby celnej – Casey Durst, MSC Gayenne jest największym statkiem z jakim służby kontroli granicznej miały do czynienia w swojej praktyce na przestrzeni 230 lat działalności. Zarówno MSC Gayenne, jak zatrzymany w marcu MSC Desiree, płynęły tym samym szlakiem z Peru do Filadelfii przez Kanał Panamski i Wyspy Bahama. Dla śledczych bardziej istotnym jest szlak, niż firmy obsługujące. Ważniejsze od firmy żeglugowej są porty, do jakich zawijają, bo na szlaku dochodzi do załadunku i opieczętowania kontenerów, wewnątrz których są narkotyki.

 

Kilku członków załogi MSC Gayenne została oskarżona o posiadanie i przemyt 5 kg kokainy. Byłoby nietypowe, by załoga współdziałała w przemycie, natomiast przemytnicy dokonują procederu kontenerami. Zdarza się, że z pomocą nurków przyczepiają do statku ładunek holowany do celu, albo umieszczają towar w chłodniach kontenerowych. Taki opis praktyk przemytu przedstawia szef bezpieczeństwa BIMCO – międzynarodowego stowarzyszenia żeglugowego. Według jego opisu załadunek kontenerów następuje daleko od portu, bez kontroli policji, a firma przewozowa nie ma możności skontrolowania zawartości kontenera.

 

W ocenie Biura Kontroli Polityki Narkotykowej Białego Domu, produkcja kokainy w Kolumbii rośnie. W 2017 roku osiągnęła rekordowy poziom 921 ton. Wprowadzona przez administrację Trumpa kontrola południowej granicy z Meksykiem przekierowała przemyt na szlaki morskie.

 

Autorstwo: Góralka
Źródło: WolneMedia.net

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie wiem, czy zauważyliście,

Nie wiem, czy zauważyliście, ale wszelkie publiczne przemówienia sa takie same, niezaleznie od racji i ideologi je prezentujących. To głos Szatana, niechcianego władcy naszego świata.

A to jest dowód na to, że mamy słuchać swoich wewnętrznych przemówień pochodzącym od Sumienia, by zakończyć jego okrutne panowanie. Resztę olać a mówców utylizować.

Portret użytkownika Zenek ;)

Niedawno w Polsce RYTUALNIE,

Niedawno w Polsce RYTUALNIE, PO ŻYDOWSKU, ZAMORDOWANO kolejnego CZŁOWIEKA (to ten WRZUCONY POD POCIĄG "sprawca" mordu na Dawidku)

 

ale ponieważ SPRAWA DOTYCZY DZIECKA

 

w "narodzie"...

czyli w zupgradeowanym POKOLENIU WADOWICKIEGO PEDOFILA

zwanego w mediach POKOLENIEM I-PODÓW

 

jak na sygnał WŁĄCZYŁA SIĘ NIENAWISTNA LAMPKA....

jak u byka jakiemu pomachano przed ryjem CZERWONĄ FLAGĄ....

 

i słychać te groźby i bluzgi i prężenie muskułów jak to by "dokopali ZAMORDOWANEMU w USTAWCE człowiekowi", jak to by WYMORDOWALI MU RODZINĘ, popalili CHAŁUPY etc....  same groźby karalne....

 

a ENERGIA NIENAWIŚCI SIĘ LEJE STRUMIENIEM w ETER....

 

i z niej REPTYLE SĄ SZCZĘŚLIWE bo znowu się WYŚMIENICIE NAŻARŁY...

 

i lokalna hitlerowska agentutra bo CEL SOCJOMANIPULACJI został OSIĄGNIĘTY

 

jak i KLER BLUŹNIERCZY bo WIĘZY w jakich trzyma POLSKI NARÓD zostały tym sposobem PONOWNIE ODNOWIONE i trzymają jak AMELINOWE POSTRONKI

 

I tylko I-Podowe mądrale, jakie obrzucająć NIEWINNĄ WRZUCONĄ pod pociąg OFIARĘ tej żydowskiej chucpy,

 

z czasem zauważą, iż wszelkie WYARTYKUŁOWANE KLĄTWY jakoś tak ich i ich rodzin ŻYCIE SPONIEWIERAJĄ

 

bo katzołectwo NIE ROZUMIE, iż PRZEKLINAJĄC POLAKA przeklinają w ostatecznym rachunku SWÓJ RÓD i tym samym ZŁOŻECZĄ SAMYM SOBIE...

 

innymi słowy SAMI SPROWADZAJĄ NA SWOJE GŁOWY NIESZCZĘSCIA

 

ale tłumacz to POKOLENIU I-Podów,  

nowej głupszej wersji POKOLENIA WADOWICKIEGO PEDOFILA

majtanymi na wietrze emocji ofiar SOCJOMANIPULACJI ich drogich "pasterzy" i "panów"....

 

 

Portret użytkownika inzynier magister

zboki chcą nas wykończyć i

zboki chcą nas wykończyć i zaprowadzić tu państwo totalitarne !

"Ostatni cytat przytoczony przez lewicowo-liberalny serwis to słowa ks. Marka Dziewieckiego, eksperta MEN z przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”. – Celem działania stowarzyszeń lesbijek i homoseksualistów, biseksualnych, transseksualnych i plus, a do tego plusu mogą należeć inne mniejszości seksualne, czyli pedofile, zoofile, nekrofile – mówmy o tym głośno – otóż celem tego typu stowarzyszeń jest doprowadzenie do sytuacji, w której młodzież i dorośli będą niepłodnymi erotomanami – powiedział duchowny na antenie Radia Plus. Mocne słowa? Owszem. Jednak nadreprezentacja homoseksualistów wśród sprawców przestępstw pedofilskich musi dawać do myślenia. Z kolei inne „-filie” mogą być pochodną uzależnienia od seksu, które – jak każde uzależnienie – często wymaga coraz większych „dawek”. Mając świadomość tak działającego mechanizmu uzależnienia tym bardziej zrozumiała jest troska rodziców i ludzi Kościoła, by chronić dzieci przed deprawacyjną „edukacją” seksualną, jakiej wprowadzenia oczekują aktywiści LGBT i ich poplecznicy.Widzimy więc wyraźnie, że tekst portalu naTemat i płynąca z niego teza nie wytrzymują konfrontacji z faktami. Polskie duchowieństwo katolickie nie nawoływało i nie nawołuje do fizycznej, ulicznej walki z homoseksualistami – ani z kimkolwiek innym. Hierarchowie, księża oraz świeccy wierni chcą bronić polskie dzieci przed seksualizacją oraz coraz wyraźniej totalitarną ideologią politycznej poprawności, która np. w Niemczech więzieniem (tak!) karze rodziców pragnących chronić swoje pociechy przed wątpliwym „dobrodziejstwem” edukacji seksualnej. Katolikom zależy także na opamiętaniu się błądzących bliźnich, porzuceniu grzesznego stylu życia oraz szczerym nawróceniu. http://www.pch24.pl/biskupi-dehumanizuja-ludzi-lgbt--ujawniamy-manipulacje-natemat-pl-,69678,i.html#ixzz5uV44xBag

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Illuminat13

Jestem hetero znam

Jestem hetero znam homoseksualistow jednego to juz nawet nie moge zrozumiec Kiedys byl normalny teraz przerabia sie za pomoca hormonow i usuniecia penisa na grazynke [ojciec trojga dzieci Paradujacy z gola dupa po krakowie i innych miastach w teczowych korowodach Zyjcie sobie mi to nie przeszkadza ale po ch...j nakrecacie mlodym dzieciom mozgi tak bardzo chlonne na dziwna nowosc poprzez te zebrania Widze kolorowe lby przefarbowanych nastolatkow skad ?? telewizja tez jest nie lepsza bajki ukryte prawdy dlaczego ja nawet rezyserem nie jest polak

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Noni co z tego?

No i co z tego, że mają

No i co z tego, że mają kolorowe łby i przerabiają się na Grażyny? Poważnie, co cię to obchodzi? Bo nie rozumiem tego hejtu? A ludzie z kolorowymi skarpetami i malujący akwarele też budzą twoją agresję? 

Portret użytkownika Illuminat13

ostatnio grazynka czyli on

ostatnio grazynka czyli on zaczal rozmawiac z moja kobieta o staniczkach i stringach  powiedzial takze ze jest bi to byla jego ostatnia wizyta w promieniu dwoch metrow odemnie Toleracja do pewnych granic adopcja dzieci i jakies formalne zwiazki kategoryczne nie   

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj