Zatopiony radziecki atomowy okręt podwodny Komsomolec może spowodować skażenie Morza Norweskiego

Kategorie: 

Źródło:

Norweska ekspedycja pobrała próbki z radzieckiej łodzi podwodnej o napędzie atomowym, która zatonęła trzydzieści lat temu i stwierdziła, że ​​emituje promieniowanie około 100 tys. razy wyższe niż dopuszczalny poziom.

 

Nowe analizy dopiero nadejdą, ale szef norweskiego zespołu informuje w swoim raporcie, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ludzi statku badawczego GO Sars i że ryby można nadal łowić w tej części Morza Norweskiego.

 

Okręt podwodny Komsomolec zatonął 7 kwietnia 1989 r. daleko na północ, tj. około 100 mil od wyspy Bjørnøya po poważnym wypadku i pożarze w komorze silnika. Załoga radzieckiej łodzi podwodnej zginęła, a uszkodzony kadłub znajduje się na głębokości około 1700 metrów z reaktorem i dwiema torpedami z głowicami plutonowymi.

 

Hilde Elise Heldal z Norweskiego Instytutu Badań Morskich powiedziała stacji telewizyjnej, że próbka została pobrana z rury wentylacyjnej, która prawdopodobnie jest bezpośrednio połączona z komorą reaktora.

 

Wyciek promieniowania K-278 Komsomolec nie był zaskoczeniem, ponieważ wykryto go również w poprzednim próbkowaniu w 2007 roku. Tym razem podwodny robot obsługujący GIR6000 został użyty do przeprowadzenia dokładniejszych badań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Trollino

Ruskie jak coś zbudują to

Ruskie jak coś zbudują to znaczy, że wcześniej ukradli już projekt od zachodu heheheh taka jest prawda. Kiedy na zachodzie były komputery wielkości biurka, u ruskich dopiero wprowadzano komputery wielkości magazynu hahahahahah Biggrin

Portret użytkownika hevy

Już kiedyś pisałem, że

Już kiedyś pisałem, że intelektem nie grzeszysz. Szkoda mi Ciebie, taki nie doceniony, za głupi by to widzieć, no i te ząbki nie doczyszczone, zainwestuj w dobrą pastę. Szmelc powiadasz? Jak by to był szmelc to USA już dawno temu korzystałoby z syberii. Swego czasu, pewien amerykanin oskarżał rosjan, dlaczego tylko oni mogą korzystać z syberii. Niestety, Rosji zdarzył się Putin i plany USA  wzieły w łeb. A tak po za tematem... po co Ty tu piszesz troliku ? Jakieś chore doświadczenia z ojcem?

Portret użytkownika epuzer

Trollino może być

Trollino może być zdrobnieniem od troll, po polsku zoll i dobrze by było, żebyś sobie uświadomił, że liczba zatopionych rosyjskich (ZSRR) podwodnych okrętów nuklearnych oraz takich samych okrętów amerykańskich jest w zasadzie taka sama.

Portret użytkownika rogol

Jalbys przesledzil ta to

Jalbys przesledzil ta to wszystko dokladnie to bys bycmoze zmienil zdanie.

Rzyklad,Ruscy jako pierwsi wyslali na ksiezyc ppojazd bezalogowy do zbadania naszego naturalnego satelity i o tym cisza.

Zapomnieli na nim napisac USA a napisali CCCP dlateg tylko cisza.

Skomentuj