Zatopione statki - widmo pojawiły się w Japonii po trzęsieniu ziemi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W rejonie japońskiej wyspy Iwo Jima trzęsienie ziemi podniosło zatopione statki widmo z drugiej wojny światowej.

 

W wyniku aktywności sejsmicznej pojawiły się 24 wraki. Są to japońskie statki transportowe zdobyte przez siły amerykańskie podczas bitwy o Iwo Jimę. Wywieziono je do zachodniej części wyspy i wykorzystano jako falochrony.

 

Kanał telewizyjny All Nippon News pokazuje, jak części statków jest wyrzucana na brzeg, a ich szczątki leżą na popiele wulkanicznym. Wyspa Iwo Jima jest obecnie niedostępna dla ludności cywilnej po powrocie do Japonii ze Stanów Zjednoczonych w 1968 roku. Obecnie mieści bazę wojskową sił samoobrony.

 

W 2020 roku huragan Maysak, który uderzył w Przymorze, „przyniósł” tajemniczy statek do wybrzeży miasta Nachodka. Miejscowi spekulowali, że na statku była załoga, która nie mogła zejść na brzeg, ponieważ statek został aresztowany. Niektórzy nazywali go to statkiem widmo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj