Zatoka Fińska - tankowiec Spirit Kyeema osiadł na mieliźnie

Kategorie: 

TANA/youtube.com

Dzisiaj rano, 24 września 2012 o godz. 06.55 czasu lokalnego, na wschód od wyspy Aegna (Estonia, Zatoka Fińska) na mieliźnie przy złej pogodzie osiadł tankowiec Spirit Kyeema. Prędkość wiatru dochodziła siedemnastu metrów na sekundę, a wysokość fali sięgała około trzech metrów. 

Zbiornikowiec kierował się do portu w Tallinie bez pilota. Na Spirit Kyeema pracuje dwudziestu czterech marynarzy. Załoga nie opuściła statku. Podczas wypadku nikt nie ucierpiał. Uszkodzona jednostka nabrała wody. Na miejsce wysłano okręt estońskiej straży granicznej PVL 101 Kindral Kurvits i trzy holowniki z portu Muuga. Oficjalne komunikaty głoszą, iż zagrożenia dla środowiska nie ma.

Spirit Kyeema stoi na kotwicy. Obecnie zabezpiecza go jeden z holowników. O godzinie 9.30 miejsce katastrofy obserwowano z pokładów helikopterów straży granicznej. Wówczas żadnego wycieku lub innych zanieczyszczeń nie stwierdzono. Gdy pogoda się poprawi, kadłub tankowca zostanie sprawdzony przez nurków. Na razie trudno określić zakres możliwych szkód, co potwierdził rzecznik Policji i Straży Granicznej Estonii Helen Uldrih. Wypadek poważnie zaniepokoił fińskie władze, które ściśle monitorują sytuację i są gotowe w każdej chwili przyjść z pomocą estońskim ratownikom.

 

Dane techniczne zbiornikowca:

Pojemność 62.619 ton, nośność 113.357 ton; długość 249 metrów; szerokość 44 metrów; zanurzenie 8,7 metrów. Maksymalna prędkość 12,7 węzła, średnia 11 węzłów. Tankowiec Kyeema Spirit IMO 9171840 pływa pod banderą Bahamów (port macierzysty Nassau). Wybudowano go w 1999 roku w stoczni Samsung Shipbuilding & Heavy Industries, miasto Goeje, Korea Południowa. Właścicielem i operatorem jednostki jest Teekay SHIPPING LTD GLASGOW, Houston, USA.

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika maniek

nie zdziwiłem się że

nie zdziwiłem się że właścicielem jest USA... czyżby scenariusza z zatoki meksykańskiej miał się powtórzyć... katastrofa tankowca to idealna rzecz aby w krótkim czasie zbić ceny na całym wybrzeżu bałtyku... a później Ci z izraela wykupują...

Portret użytkownika interceptor

Chciałbym zapytać szanownego

Chciałbym zapytać szanownego admina dlaczego nie ukazał się ani jeden mój post pisany jako burza piaskowa oraz interceptor? Problemy techniczne czy może jakiś inny powód? Piszę spokojnie, rzeczowo, czego nie mogę powiedzieć o wielu opublikowanych wypowiedziach. Takie działania zaczynaja mnie zniechęcać do tego portalu. A już długo tu jestem. A może to któryś z moderatorów nie przepuszcza i szanowny admin nic o tym nie wie? Jedna z moich obszernych wypowiedzi dotyczyła Iranu i niezwykle realnego wsparcia ze strony Chin w głowice atomowe. Inna sugerowała, że substancje toksyczne w chemtrails zawarte są bezpośrednio w paliwie lotniczym, a silniki mają specjalną konstrukcję (made in usa). Ciekaw jestem co się w tych wypowiedziach nie spodobało i komu. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Łukasz_inny

Oj kolego FAKT w paliwie są

Oj kolego FAKT w paliwie są zawarte chemitralis 10 za dedukcję, paliwo nie spala się NIGDY całkowicie zostają śmieci tlenki popioły , silnik też jest SPECJALNY ODRZUTOWY pod specjalne PALIWO do ODRZUTOWYCH SILNIKÓW, 100% się go nie spali ZAPEWNIAM CIĘ TWÓJ SAMOCHÓD WYSTRZELONY Z ZAPALONYM SILNIKIEM NA PUAP PRZELOTU SAMOLOTÓW SPOWODUJE DUŻO WIĘKSZE CHEMITRALE NIŻ TEN SILNIK ODRZUTOWY

Skomentuj