Zastosowanie neurochipu Elona Muska niesie za sobą nieprzewidywalne konsekwencje

Kategorie: 

Źródło: tg

Miniaturowe urządzenie firmy Neuralink ma na celu złagodzenie niektórych problemów zdrowotnych, takich jak umożliwienie sparaliżowanym osobom wykorzystywania aktywności mózgu do kontrolowania różnych urządzeń.

 

W zeszłym tygodniu pojawiły się wiadomości, że Neuralink już przygotowuje się do rozpoczęcia badań na ludziach. Zaniepokojeni naukowcy wydali surowe ostrzeżenie po wypuszczeniu implantów mózgowych Elona Muska. Dotychczas implant mózgowy był testowany na małpach i świniach. Jeśli się powiedzie, chip pozwoli sparaliżowanym ludziom kontrolować swoje komputery i urządzenia mobilne za pomocą aktywności mózgu.

 

Jednak Elon Musk przedstawił już swoją wizję tego, jak ludzie mogą osiągnąć „symbiozę” ze sztuczną inteligencją, aby nadążyć za maszynami. Urządzenie może pozwolić ludziom kontrolować komputery za pomocą swoich myśli. Niektórzy eksperci są bardzo zaniepokojeni tym, czy społeczeństwo jest gotowe połączyć ludzki mózg i technologię.

 

Dr L. Sid Johnson, profesor nadzwyczajny w Centrum Bioetyki i Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Medycznym, powiedział:

„To bardzo niszowe produkty, jeśli tak naprawdę mówimy o programowaniu tylko dla osób sparaliżowanych, rynek jest mały, a urządzenia drogie. Jeśli ostatecznym celem jest wykorzystanie danych uzyskanych z mózgu dla innych urządzeń lub wykorzystanie tych urządzeń do innych celów, takich jak prowadzenie samochodu, prowadzenie Tesli, rynek mógłby być znacznie większy, ale wtedy wszyscy ludzie z prawdziwymi potrzebami będą wykorzystywani do badania ryzyka dla zysku komercyjnego”.

 

Carol Kreitmeier, adiunkt historii medycznej i bioetyki na Uniwersytecie Wisconsin-Madison, obawia się, że jeśli coś pójdzie nie tak, nie będziemy mieli technologii do usunięcia urządzenia lub naprawy uszkodzeń. Istnieją również obawy dotyczące „ścisłości kontroli” ze strony tych, którzy będą śledzić próby Neuralink.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dd

W mojej ocenie problem jest

W mojej ocenie problem jest znacznie szerszy - słusznie w tekście jest info, że ten pomysł ma dotyczyć niewielkiej grupy ludzi sparaliżowanych. To taka ładna motywacja pod publikę. Ale - jeżeli uda się skutecznie połączyć komputer z ludzkim mózgiem - to będzie kuszące dla władców tego świata - takie połączenie wykorzysta myślenie ludzkiego mózgu i zasoby maszynowe, czyli wiedzę zgromadzoną na nośnikach danych - wówczas powstanie coś ponad sztuczną inteligencję z tak na prawdę nieznanymi możliwośćiami na dzień dzisiejszy. I jeszcze w dalszej koljeności powstanie problem podpinania ludzi do maszyn na zasadzie wykorzystywania mózgu jako maszyny obliczeniowej - już sobie wyobrażam taką farmę niewolników spiętych z komputerami i wykonujących "prace myślowe" - a to już matrix.

Portret użytkownika daria23

W Nowym Porządku Świata

W Nowym Porządku Świata Lucyferianie zaoferują ludzkości swoje produkty na wszystkie choroby z przywróceniem wzroku włącznie. Oczywiscie bedzie miało to swoją wysoką cenę twoją śmiertelną duszę która będzie bardzo długo w jeziorze nieugaszonego ognia cierpiała. A tą duszą cielesną jesteś TY. Jest wyjście z tego świata, mianowicie zycie wieczne ze Stwórcą. Jakto osiąnąć ? Czytaj Ewangelię tam jest odpowiedz.  Czas jest krótki. 

Portret użytkownika Abnegat

powoli opadają mi ręce jak

powoli opadają mi ręce jak czytam takie gupty widzisz logika nakazuje myśleć (nawet zakładając, że "piekło" KK istnieje), że jeśli stwórca stworzył też szatana ergo jest on na tym świecie tak samo potrzebny jak dobro więc primo - dlaczego ktoś zły miałby iść do piekła skoro wypełnia funkcję narzuconą mu przez "pana" taki Judasz np. - to kainici wymyślili - taki odłam KK i secundo, jak dobro może zniszczyć zło, skoro są częścią tej samej siły - boga - kupy się ta wasza wiara nie trzyma.

edit: i jeszcze jedno, cały wszechświat wydaje się być logiczny, tylko w zorganizowanej religii brakuje sensu za to widać całą masę "łatek" próbujących załatać dziury.

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Portret użytkownika demodemo

Wejście w symbiozę ze

Wejście w symbiozę ze sztuczną inteligencją ? Analizując jak działają korporacje to ta Elona niczym się nie róźni od innych zatem jak Cię podłączą raz oczywiście za Twoją dobrowolną zgodą podpisaną przez Ciebie będziesz już niewolnikiem korporacji. Rozkazy będą przychodzić z centrali i aby uzmysłowić jak to działa to :

od Chrztu korpo KK wydawał rozkazy z Watykanu ( wyjątek bitwa pod Grunwaldem gdzie korpo KK rycerze dostali porządny wpie...ol ale za to miłościwy i kochający nas katoli w krainie polacha papa nałożył na nas klątwę do ostatniego pokolenia a papa JPII jej nie zdjął a mógł )

za komuny rozkazy przychodziły z Moskwy i pacynki w różnych państwach podporządkowanych Moskwie wykonywały określone zadania

za UE zmieniła się tylko centrala wysyłająca rozkazy  na Berlin/Bruksela

Jeszcze nigdy żadna korpo nic nie zrobiła dla ludzi aby było im lepiej.

Lepiej to już było a będzie mogło być lepiej dopiero jak zdejmiemy homonta KK , UE , ONZ , WHO , MFW itd....

Strony

Skomentuj