Zastąpienie białka zwierzęcego awokado zmniejsza ryzyko chorób serca o 22%

Kategorie: 

Źródło: tg

Nowe duże badanie dostarcza kolejnych dowodów na to, że prosta modyfikacja diety odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu chorobom układu krążenia. Naukowcy wykazali, że białko roślinne z dużą ilością tłuszczów nienasyconych zmniejsza ryzyko udaru mózgu, choroby wieńcowej i innych schorzeń.

Amerykańscy naukowcy przedstawili pierwsze duże długoterminowe badanie, które potwierdza pozytywny związek między spożyciem awokado a zmniejszonym ryzykiem chorób sercowo - naczyniowych. W ciągu 30 lat śledzili ponad 110 tys. zdrowych ludzi, którzy stosowali różne diety.

 

Stwierdzono, że co najmniej dwie porcje awokado tygodniowo zmniejszają ryzyko ogólnego ryzyka chorób układu krążenia o 16% i choroby wieńcowej o 21%. Zastąpienie połowy porcji margaryny, masła, jajek, jogurtu, sera lub przetworzonych wędlin, takich jak bekon, taką samą ilością awokado dziennie, wiąże się z 22% zmniejszeniem ryzyka chorób sercowo - naczyniowych. Jedna porcja była równa połowie awokado.

 

„Te wyniki są szczególnie ważne, ponieważ dieta jest podstawą zdrowia układu sercowo - naczyniowego, jednak wielu osobom trudno jest trzymać się zdrowej diety” – powiedziała autorka Cheryl Anderson.

 

Biorąc pod uwagę, że awokado nie trzeba spożywać w dużych ilościach, a smak jest lubiany przez wielu, można łatwo poprawić swoją dietę. Awokado jest bogate w tłuszcze nienasycone, a także błonnik, potas i witaminy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Legenda nasza  zawsze coś

Legenda nasza  zawsze coś poleca , tym razem zalece coś co  absolutnie w Polsce   nie rośnie  , ale rośnie  tu gdzie mieszkam  dlatego mam  ubaw  całkiem nie zły   bo  np. avocado mam prosto  z krzaczka , ale nie smakuje  tak jak  gruszka czy  jabłko  lub agrest  czy czarna porzeczka czy czerwone buraki  , Eksperci zawsze polecają   tubylcom coś co   absolutnie u nich nie rośnie ,  art sposorowany  przez  Lidl  niemiecki lub inną grupę chandlowo odsetkową . 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Jackowski

Żółta kartka za tytuł

Żółta kartka za tytuł artykułu. W Avocado jest jakieś 3g białka. Wiec jeśli już mowa o zastąpieniu czegoś to właśnie tłuszczów nacyconych , jednonienasyconymi. I w tym kontekście na tradycyjn ej diecie gdzie używamy dwóch paliw tłuszcze te będą miały przewage nad nasyconymi , które upośledzają poniekąd nasz metebolizm węglowodanów poprzez zmiane mikrobiomu itd. Natomiast mięso samo w sobie jest ok. Ma dużo minerałow i witamin i można w zasadzie żyć na samym mięsie wołowym będac na tzw diecie Carnivora , gdzie badani mają świetne wyniki. Porownywanie czego kolwiek do margaryny czy przetworow ala szynka z masa chemi zawsze wypada swietnie. Tak samo jak przeciętnemu ludkowi zmienimy diete to też da to pozytywny efekt bo wiekszosc je syf. A i jak dajecie już taki artykuł to ja chce źródło do badania.

Portret użytkownika spokoluz

Jeśli owoce i warzywa

Jeśli owoce i warzywa pochodzą z upraw masowych , intesywnie nawożonych i chemizowanych to są tak samo zdrowe jak mięso pochodzące z masowych hodowli zwierząt na sterydach i paszach z antybiotykami.

Jeśli sam sobie uprawisz bezchemicznie i wyhodujesz zwierzęta na ubój naturalnymi paszami to wtedy masz dobrą i zdrową żywność.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika drako to UPAdlina

bialko zwierzece jest

bialko zwierzece jest wszedzie a avokado niestety nie rosnie ot tak przy lesie...
wiec taki artykul jest warty tyle co herbata lapacho jest zdrowa ale trzeba ja przewiesc wpierw do EU bo tu sama nie urosnie...

Skomentuj