Zasolenie winne wymieraniu rzeki Odry?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Testy laboratoryjne po masowym wymieraniu ryb w Odrze wykazały wysoki poziom zasolenia, ale nie rtęć zatruwającą jej wody, co sugerowano poprzednio . Tak przynajmniej powiedziała w sobotę polska minister środowiska Anna Moskwa. Szokujące jest jednak, że nadal tajemnicą pozostaje, co tak naprawdę zabiło dziesiątki ton ryb z Odry.<--break->

 

Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, powiedziała, że ​​analiza próbek rzek pobranych w Polsce i Niemczech wykazała podwyższony poziom soli. Według niej, w Polsce wciąż prowadzone są kompleksowe badania toksykologiczne. Z tym, że dotychczas nic nie wykazały. Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska i Sanepidy, dysponujące opłacanymi z naszych podatków laboratoriami, już trzeci tydzień próbują ustalić co jest powodem katastrofy ekologicznej na Odrze.

 

Jedyne co udowodnili to własną indolencję i to jak bardzo zbędnymi pasożytami biurokratycznymi są. Gdyby tylko padł rozkaz niszczenia przedsiębiorców kontrolami, obie instytucje byłyby gorliwymi katami polskich firm, ale gdy trzeba zrobić coś co należy do ich kompetencji, okazuje się, że kompetencji brak i przysłowiowy król jest nagi, a urzędy te całkowicie zbędne.

 

Polski państwowy urząd weterynaryjny przetestował siedem gatunków martwych ryb i wykluczył rtęć jako przyczynę wyginięcia, ale wciąż czeka na wyniki badań innych substancji. Polskie władze podkreślają, że ​​wyniki testów z Niemiec również nie wykazały wysokiego poziomu rtęci. Wcześniej niektóre niemieckie media sugerowały, że rzeka została zatruta rtęcią.

 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w piątek, że prawdopodobnie „ogromna ilość odpadów chemicznych” została celowo wrzucona do drugiej pod względem długości rzeki w kraju, powodując tak poważne szkody w środowisku, że powrót wody zajmie lata. W sobotę Morawiecki obiecał zrobić wszystko, co możliwe, aby ograniczyć niszczenie środowiska. Minister Spraw Wewnętrznych Polski powiedział, że każdy, kto pomoże znaleźć osoby odpowiedzialne za zanieczyszczenie rzeki, otrzyma nagrodę w wysokości 1 miliona złotych.

 

@zmianynaziemi Odra zatruta nie wiadomo czym! #Odra #katastrofaekologiczna #dlaciebie #Polska #zatrutaodra ♬ original sound ZmianynaZiemi

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Za Odrą - Z rybami w

Za Odrą - Z rybami w niemieckich rzekach i jeziorach jest wszystko w porządku.

 

"Oto 18 najpiękniejszych jezior w Berlinie i Brandenburgii!"

 

Licząc wszystkie naturalnie i sztucznie utworzone jeziora w stolicy Niemiec otrzymamy łącznie 79 zbiorników! Biorąc pod uwagę całą Brandenburgię liczba kąpielisk stanie się czterocyfrowa.

 

Ciężko omówić je wszystkie, tym samym poniższy artykuł przedstawia największe i najpopularniejsze jeziora i kąpieliska w Berlinie i Brandenburgii.

 

https://dojczland.info/kapieliska-w-berlinie-i-brandenburgii/

 

"W Berlinie nad jeziorem"

 

Lista jezior:

 

Alter Hof Unterhavel – Badestelle Alter Hof, Uferpromenade, 14109

Bammelecke Dahme – Badestelle Bammelecke, Sportpromenade 1, 12527

Breitehorn Unterhavel – Badestelle Breitehorn, Breitehornweg 36/38, 14089

Bürgerablage Oberhavel – Oberhavel/Bürgerablage Niederneuendorfer Allee 84, 13587

Dämeritzsee – Badestelle Dämeritzsee, Kanalstraße, 12589

Flughafensee – Badestelle Flughafensee, Betzdorfer Pfad, 13507

Friedrichshagen Müggelsee – Seebad Friedrichshagen, Müggelseedamm 216, 12587

Gartenstraße Dahme – Flussbad Gartenstrasse, Gartenstraße 42, 12557 Berlin

Groß Glienicker See Nord *północne –  Groß Glienicker See, Uferpromenade 9,14089

Groß Glienicker See Süd *południowe – Badestelle Groß Glienicker See, Im Dohl, 14089

Große Krampe Dahme – Große Krampe, Gosener Damm, 12559

Große Steinlanke Unterhavel –  Unterhavel / Große Steinlanke, Badeweg 1, 14109

Grunewaldturm Unterhavel –  Grunewaldturm, Havelchaussee 61, 14193

Grünau Dahme – Freibad Grünau, Sportpromenade 15, 12527

Halensee – Halensee Steg am Restaurant, Königsallee 5a-b, 14193

Heiligensee – Freibad Heiligensee, Sandhauser Straße 132-140, 13503

Jungfernheide Jungfernheidesee – Freibad Jungfernheide, Jungfernheideweg 60, 13629

Kleine Badewiese Unterhavel –  Kleine Badewiese Am Wiesenhaus, 14089

Kleiner Müggelsee – Kleiner Müggelsee Gosener Damm 1, 12559

Krumme Lanke Grunewaldseen –  Krumme Lanke, Fischerhüttenstraße/ Elvirasteig, 14163

Lieper Bucht Unterhavel – Lieper Bucht, Lindwerder, 14193

Lübars Ziegeleisee – Freibad Lübars, Am Freibad 10, 13469

Müggelsee – Strandbad Müggelsee, Fürstenwalder Damm 838, 12589

Orankesee – Strandbad Orankesee, Gertrudstraße 7, 13053

Plötzensee – Freibad Plötzensee, Nordufer 24, 13351

Radfahrerwiese Unterhavel – Havelchaussee 92 B, 14193

Reiherwerder Tegeler See – Reiherwerder, Schwarzer Weg, 13505

Reiswerder Tegeler See – Kąpielisko naprzeciw Reiswerder, Bernauer Straße, 13507

Saatwinkel Tegeler See – Im Saatwinkel 65, 13599

Sandhauser Straße Oberhavel – Sandhauser Straße 57, 13505

Scharfenberg Tegeler See – Scharfenberg gegenüber Insel, 13505

Schlachtensee Grunewaldseen – Elvirasteig Ecke Schillerstraße, 14163

Schmöckwitz Dahme – Schmöckwitzer Damm, 12527

Seddinsee Dahme – Seddinpromenade, 12527

Tegeler See – Schwarzer Weg 21, 13505

Teufelssee Grunewaldseen – Teufelsseechaussee 28, 14193

Wannsee Unterhavel – Wannseebadweg 25, 14129

Weißer See – Berliner Allee 174, 13088

Wendenschloß Dahme – Möllhausenufer 30, 12557

 

https://berlinpopolsku.com/w-berlinie-nad-jeziorem/

 

"WANNSEE TO JEZIORO I PLAŻA NAD RZEKĄ HAWELĄ W POBLIŻU BERLINA. CO ZOBACZYĆ WOKÓŁ JEZIORA?"

 

Stacje Wannsee i Nikolassee - Linie S1, S7

 

Informacje dla turystów:

 

Ulica Colomierstrasse 2

14109 Berlin

 

W berlińskiej dzielnicy Steglitz-Zehlendorf znajduje się Jezioro Wannsee, które jest również nazywane Wielkim Wannsee, ponieważ istnieje również Małe Wannsee, które jest częścią Kanału Gribnitsa. Bolszoj Wannsee to duży odcinek rzeki Hawela.

 

Zbiorniki wodne Bolshoye Wannsee, Gribnitskoe Lake, Gribnitsa Canal, Glinikskoe Lake i Hawela otaczają powiat Wannsee ze wszystkich stron. Tak więc obszar ten jest wyspą rzeczną, która znajduje się na zachód od Greater Wannsee. W pobliżu znajdują się dwie inne wyspy, Schwanenwerder na północy i Pfaueninsel na zachodzie.

 

https://call-boys.ru/pl/rybolovnye-mesta/vanzee-ozero-i-plyazh-na-reke-hafel-pod-berlinom-chto-posmotret.html

 

===

 

BRANDENBURGIA - POCZDAM - BRANDENBURG AN DER HAVEL

 

ZWIEDZAJ Z WODY

 

Poczdam przywodzi na myśl bajki o szczęśliwych ludziach, którzy kochają swoje miejsca na ziemi i pielęgnują je z ogromną miłością.

 

Termin "wyspa wielkich myśli", jakim bywa określany Poczdam, jest odpowiedni nie tylko z filozoficznego punktu widzenia, ale także w odniesieniu do położenia geograficznego. Wystarczy jedno spojrzenie na mapę, by zobaczyć, że MIASTO USADOWIONE W BEZPOŚREDNIM SĄSIEDZTWIE METROPOLII BERLIŃSKIEJ, leży niczym malownicza wyspa POŚRODKU ROZLEGŁEGO KRAJOBRAZU RZEK i JEZIOR. Urocze zakątki miasta najlepiej więc podziwiać z perspektywy wody, choćby podczas rejsu po rozległej RZECE HAWELI i jej jeziorach, tworzących o każdej porze roku wyjątkowy krajobraz. Możliwości tego typu odkrywania stolicy Brandenburgii są niemal nieskończone...

 

Brandenburg an der Havel.

 

Niemal 20 procent powierzchni Brandenburg an der Havel pokrywa woda: jeziora, kanały, średniowieczne rowy przeciwpowodziowe i oczywiście rzeka Hawela, która rozgałęzia się tutaj na kilka odnóg.

 

Niezwykłą przygodą jest zwiedzanie Brandenburga od strony wody, z pokładu łodzi lub barki mieszkalnej.

 

Przystanie dla jachtów i barek mieszkalnych mających wiele możliwości cumowania. Można to zrobić na 7-kilometrowym odcinku np. przy miejskich przystaniach: Salzhofufer, Jungfernsteig czy Neustädter Wassertor.

 

Dla wielbicieli jednośladów przygotowano dobrze oznakowane ścieżki, które prowadzą bezpośrednio wzdłuż brzegów rzek i jezior oraz przez chronione tereny z imponującymi widokami i widokami. Ścieżki dla rowerów łączą się ze szlakami pieszymi, prowadząc do historycznego Starego i Nowego Miasta oraz na Wyspę Katedralną. Prowadzą bezpośrednio nad Hawelą, oferując niepowtarzalny widok na wodę i zapraszając do odpoczynku na różnych plażach i na ławeczkach ustawionych na trasie. Trasy pod nazwami 7 Jezior (7 Seen-Tour) i Bocianiej Ścieżki Rowerowej (Storchenradweg) zachęcają do odkrywania przyrody i najbliższego otoczenia miasta, natomiast ścieżka rowerowa wzdłuż Haweli (Havel-Radweg) prowadzi przez Brandenburg do Poczdamu.

 

https://brandenburgia.onet.pl/poczdam-nie-tylko-dla-ksiezniczek

 

BRANDENBURG AN DER HAVEL

 

https://erlebnis-brandenburg.de/

 

===

 

Spanie "Na Dziko" w Europie - Praktyczny Poradnik - Poszczególne Kraje

 

https://tuitam.pl/poradniki/spanie-na-dziko/

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika biatel

Jeżeli chodzi o chlorek sodu,

Jeżeli chodzi o chlorek sodu, to na pewno go nie brakuje. Nie jest tajemnicą, że mamy kopalnie, że kopalnie zrzucają wody kopalniane i unikaja ich odsalania. Bywało, że woda z Odry była bardziej zasolona niż (niezbyt słony) Bałtyk. Jednak w 2022 roku wszyscy piszą "wysokie stężenie chlorku sodu", a nikt nie pisze jakie. Co gorsza pomiar stężenia tej soli to kwestia minut, a nie 2 tygodni. I co najgorsze - nie rośnie to skokowo z dnia na dzień, więc mając (drobne) zasoby słodkiej wody w zbiornikach retencyjnych można w obliczu grożącej katastrofy ekologicznej tę solankę rozcieńczać. Nic takiego się nie działo więc sporo osób w tej sprawie kłamie.

Portret użytkownika Endymion

Jaz chemią jestem na bakier

Jaz chemią jestem na bakier od zawsze, nie miałem dobrych nauczycieli. W podstawówce chemica była wychowawczynią klasy, więc mało wykładów, a więcej spraw wychowawczych. W liceum chemica miała nieogolone (raczej zarośnięte) nogi i na to rajstopy i wlosy pod rajstopami układały się w krzaczory skierowane do góry.. sorry, ale ze śmiechu nie potrafiliłem się skupić na tym co mówi, a gadała głupoty, kazała uczyć się wzorów na pamięć zamiast zrozumieć mechanizmy rządzące chemią. Lecz do sedna:

"Wysoki poziom zasolenia - ale jakimi solami ?" to jest kwintesencja zidiocenia społeczeństwa, bo nie wie, że sole mogą być różne, telavizja rzuci hasłowo i sprawa wyjaśniona.. Podobnie z rtęcią. Rtęć jest metalem i aby ją znaleźć, to by musieli dno rzeki przeszukiwać. W Odrze znajduje się zapewne prawie cała tablica Mendelejewa, co i w jakich proporcjach może wejść z rtęcią w reakcję i co powstanie? Nie mam pojęcia, bo chemia = dla mnie krzaczory pod rajstopami ;)  Jak już wcześniej wspomniałem, nie jestem specjalistą, ale nie widzę wypowiedzi specjalistów z laboratoriów, tylko jakieś gadające głowy politruków w telavizji.. W tym widzę problem, że do żadnego studia telavizyjnego nie zaproszono specjalistów od chemii, a debata jest pomiędzy debilami, co to na wszystkim znają się, bo ich partie są u koryta.. W Polsce nie potrafią przebadać wody z Odry, taka prawda.. nie potrafią wyizolować nieistniejącego wirusa.. ale jest czwarta włądza, co to wszytko w telavizorze owieczkom wytłumaczy, a ksiundz namaszczy i przyklepie.. i rzesza parafian szczepanów, będzie umierać przez złego Putina, co to zaatakował Europę bronią biologiczną :(((((

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika pb88

Przecież widać że władza

Przecież widać że władza zmyśla kolejne warianty żebby grać na czas i dać pole do spekulacji ludkom czytającym media.  Zreszta 80 procent z nich nie rozumie co to są sole i ledwie słyszeli coś o rtęci. Powtarzają jak papugi i historia toczy się dalej. Sam mógłbym podrzucić tym ministrom i dyrektorom od wódy pare pomysłów typu fenol azotany wodorotlenek amonu i będą mieli alibi na parę tygodni. A jest jeszcze cała encyklopedia związków organicznych, ma to tę zaletę że tym razem 95 procent ludności nie wie co to jest.

Tymczasem  szykuje się reaktywacja Kowida jak to na jesieni. Ciekawe jak to skorelują z brakiem opału i zamarzaniem ludzi w domach.  Pozdrawiam. 

Portret użytkownika SurvivorMan

"Zasolenie", k..wa jej w dupę

"Zasolenie", k..wa jej w dupę zasrana mać! 
Od przesolonej ryby jeszcze nikt nie umarł, więc dlaczego w takim razie apelują nie tylko o nie wędkowanie, ale i zbliżanie się do lustra wody!!! *fool*
A po drugie... Może Moskiewska blać wytłumaczy, jak to się stało, że poziom rzeki nagle podniósł się o 30cm podczas suszy? Czy nie dlatego że otwierano po cichu część zbiorników retencyjnych aby spłukać ten syf do Bałtyku?! 
Szmaciarze z Wód Polskich do likwidacji!!! Na kasę do Biedry wypier..lać!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika spokoluz

Jeśli nie wolno się zbliżać

Jeśli nie wolno się zbliżać do lustra wody to jest jasne , że jest to związek parujący wraz z wodą np. taki jak sól azotanu rtęciowego , która jest silnie toksyczna poprzez wdychanie oparów. Soli tej używa się przy procesie kwaśnych kąpieli miedziowania chemicznego.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

"Jeśli nie wolno się zbliżać

"Jeśli nie wolno się zbliżać do lustra wody to jest jasne.." dla Ciebie..

Co bym zrobił jako władza, gdybym odkrył statek obcych na dnie Odry? Zabronilbym się zbliżać.

Co bym zrobił gdybym znalazł pokłady złota i diamentów na dnie Odrdy? Zabronilbym się zbliżać.

Co bym zrobił gdybym odkrył tajemnicę smoleńską?  Zabronilbym się zbliżać.

Co tam się odje..ło, to nikt nie wie, ale znając historię IIWŚ, wiele pieczeni tam upiekli, przy jednym ogniu.

Złapiesz jednego gnoja za rękę, masz dowody i świadka, a ten w niewyjaśnionych okolicznościach popełnia samobójstwo wraz z pięcioma swoimi prawnikami.. PRZYPADEK? to drugie imię Pinokia.. kto mądry zrozumie, a zadaniowiec da minusa..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika N

Zrobili co chcieli i dalej

Zrobili co chcieli i dalej robią vo chcą ...ba jeśli to taki niewygodny wypadek im się zdarzył tzn na raz za dużo zrzucono ścieku to teraz jeszcze wykorzystają to na swoją korzyść. .. ja bym te rybki wyłowić i dostarczyl pod te firmę. Co dokonała zrzutu ... może beda chcieli zjeść osłona rybke ala pisoff ... co za poziom beznadziejnosci i nadużywania władzy to tuszowania ... teraz się podymisjonuka i przetasuka na stokach i za rok podobnie będzie. .. tylko.ze t.razem nie będzie zwierząt które padają od chemii żeby nam uzmysłowić ze rzeka zatrute. ..teraz to raczej ludzie trafia do szpitali ale i tak się to zatuszuje... nie ma niezależnych organów scigania. Przekierowująca coś pod swoich ludzi w urzędach a reszcie mówią ze się tym zajmują ... masakra jak w średniowieczu niby wszystko się zmieniło ale jednak niewiele ... ludzie zawsze ogłupiania i sterowania ku uciesze tych zarzadzajacych tym syfem. 

Portret użytkownika syriues

Mam cynk,że może to być

Mam cynk,że może to być spowodowane osuszaczem do zbóż. Ponoc w Polsce panuje agresywny biznes nawet na polu.nie chca ludzie czekać aż wyschnie im zboże za pomocą słońca, to wala osuszaczem,a jeżeli te nasycenie było zbyt wielkie,to deszcze które zaczęły później zmywać pola doprawiła ta Odrę, a rybom wyschły oskrzela.lub coś w ten deseń. 

A moze ktos chamsko wlał właśnie coś po to  by politycznie załatwić pis tuż przed wyborami. 

Biznes w Polsce stał się krwiożerczy i setki ton ryb nikogo juz nie obchodzą, bo nawet sami Polacy nie wiedzą o co chodzi i gdzie maja protestować. Zmanipulowana polska i smartfony w debilnych czasach.,w którym przystało nam żyć. 

Portret użytkownika Endymion

Baba na targu kupuje jajka w

Baba na targu kupuje jajka w markecie w promocji, zmywaczem do paznokci maże kody kreskowe i cena idzie 200% + za"jajka od gospodyni z wolnego wybiegu".. bo sobie pobiegała po wiecach partyjnych, wolna była..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj