Zasoby słodkiej wody na Ziemi kurczą się niebezpiecznie

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Naukowcy szacują, że tak zwana słodka woda na świecie skończy się za 25 lat. Ich zdaniem stanie się to z powodu wzrostu liczby ludności na świecie. Obecnie światowa populacja przekroczyła już 7 miliardów, a roczny przyrost to o około 83 mln ludzi. Wraz ze wzrostem populacji Homo Sapiens rośnie też zapotrzebowanie na wodę. W czasie, gdy światowa populacja potroiła się, wykorzystanie wody pitnej wzrosło aż o 17 razy. I po kolejnych 20 latach, zużycie może wzrosnąć jeszcze nawet trzykrotnie.

 

 Obecnie już co szósty człowiek doświadcza niedoboru wody pitnej. Według oficjalnych statystyk ONZ, prawie jedna piąta ludności świata żyje na obszarach, gdzie wody jej szczególnie mało. Aż 25% ludności żyje w krajach rozwijających się, które mają niedobory wody ze względu na brak infrastruktury niezbędnej do podejmowania jej z warstw wodonośnych i z rzek. Zapasy słodkiej wody, są duże, ale nie są nieograniczone.

 

Według badań, w ciągu 10 lat, na ponad 50% powierzchni Ziemi ludzie doznają poważnego niedoboru wody pitnej. A w połowie XXI wieku zdaniem naukowców, część populacji homo sapiens na Ziemi po prostu będzie umierać z pragnienia. Eksperci szacują, że w 2030 roku około połowa ludności świata będzie mieszkać w obszarze codziennego zagrożenia niedoborem wody.

Szacuje się, że w Afryce, do końca tej dekady, bez wody pitnej będzie od 75 do 250 milionów ludzi. Musi to wywołać masowe migracje. Eksperci uważają, że wkrótce ze swoich domów w poszukiwaniu wody wyruszy od 25 do 700 milionów osób. Problem ten ma wystąpić szczególnie w Azji i w Afryce. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jedna czwarta światowych zasobów słodkiej wody znajduje się w Jeziorze Bajkał w Rosji. Jednak nawet ten wielki akwen zanotował ostatnio bezprecedensowe obniżenie wysokości lustra wody.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Bzdury i jeszcze raz bzdury.

Bzdury i jeszcze raz bzdury. Ci "uczeni" nie wiedzą o tym, że Ziemia jest układem zamkniętym, takim, podróżującym przez kosmos habitatem, czyli układem zamkniętym i samowystarczalnym dla utrzymania życia. Rozpowszechnianie takich bredni ma tylko jeden cel - wypranie mózgów tępakom, których w populacji ludzkiej jest ponad 70%, wtłoczenie im do pustych głów tezy, że jedynie sprywatyzowanie zasobów wody pitnej zagwarantuje jej "racjonalne" wykorzystanie, a następnie przegłosowanie tego w sposób jak najbardziej demokratyczny, ponieważ demokracja bazuje na woli większości, a większość ZAWSZE stanowią bezmyślne tępaki, ponieważ jest ich statystycznie najwięcej w populacji ludzi. Dla tego też, od pewnego czasu, w sposób półoficjalny, demokracja stała się systemem obowiązkowym na świecie. Kto nie chce się dostosować do żydo-masońsko-amerykańskiego modelu demokracji staje się natychmiast, z urzędu, dyktatorem i celem amerykańskich bombardowań z woli czegoś, co to żydo-masoństwo nazywa "społecznością międzynarodową". Tymczasem, demokracja jest najgorszym i najgłupszym systemem, jaki wymyślił człowiek. Nie sprawdziła się nawet w starożytności w Grecji, która jest nazywana kolebką tej bzdury. Chodzi o zawłaszczenie zasobów światowych pitnej wody, a ten towar jest o tysiące razy bardziej strategiczny niż ropa naftowa. Posiadanie monopolu na wodę, to monopol na absolutną władzę nad światem, czyli ILUMINACI i NWO.

Portret użytkownika Alex99

Kadafi budował 8 cud świata -

Kadafi budował 8 cud świata - wielką sieć rurociagów - a pod sachara odkryto zbiornik pitnej wody króry dla całej afryki wystarczy porzez 300-400lat. 
słodkiej wody na ziemi nigdy nie zabraknie - chyba ze przemysł wszystko zniszcy ale to i tak za mało. 
Ziemia sama sie uleczy z narzego grabierznego rządzenia.

Portret użytkownika ARTUR

Najwięcej wody pochłania

Najwięcej wody pochłania przemysł zbrojeniowy , który stanowi 70 % całego przemysłu a jeżeli dodamy do tego armie świata to okaże się że pracujemy aby zginąć w wojnie nie wytwożywszy nic pożytecznego w ciągu swojego życia .

Portret użytkownika tubylec

Wszystko co zaczyna się od

Wszystko co zaczyna się od "naukowcy szacują" oznacza zwyczajne bzdury .. kumaci wodę sobie znajdą, zawsze i wszędzie, jak dzikie zwierzęta .. reszta baranów zdechnie jak im nie dowiozą wody w plastikowych butelkach.

Portret użytkownika wdm

W Polsce coraz mniej ludzi,

W Polsce coraz mniej ludzi, więc coraz więcej wody pitnej? A wody coraz mniej, bo ludzie wypijają? Bzdury! Problemem jest nadmiar wody, niewłaściwe jej magazynowanie i pozyskiwanie, woda jest jedynym surowcem, którego brak naszej planecie nie zagraża, wręcz przeciwnie, mamy problem z jej nadmiarem... a jak jakiś lud ma problem z wodą, niech dostanie technikę jej odsalania.

Portret użytkownika JestemJakiJestem

Zasoby dobrych ludzi na ziemi

Zasoby dobrych ludzi na ziemi
 też kurczą się niebezpiecznie. 
Przypadek? Nie sądzę.
Ogień który rozpali konflikty globalne,
nie będzie już o wpływy i władzę,
lecz o Twoją duszę.
Włącz youtube lub cda.pl oglądnij film:
"Spotkanie".

Portret użytkownika SurvivorMan

I tu wraca kwestia między

I tu wraca kwestia między innymi przeludnienia... Laik powie, że na Ziemi jest jeszcze tyyyyyle miejsca, że pomieści się tyyyyyle ludzi że hoho!!! Na czym bazuje to błędne przekonanie? Na tym że ktoś sobie ot tak wziął kalkulator i policzył powierzchnię lądów na Ziemi... Co za dyletanctwo... Problem w tym że nie tylko człowiek chciałby żyć na tej planecie! Są jeszcze miliony innych gatunków, które także tego pragną!!!
A jeśli chodzi o wodę... Ktoś tam niżej pyta, "z jakiej przyczyny zabraknie wody tak szybko"? Otóż nie zabraknie wody, tylko wody pitnej! Jak ktoś nie wie jaka jest różnica, to w pewnych okolicznościach może się okazać, że długo na tej planecie nie pożyje!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj