Zaskakujące słowa Emmanuela Macrona - gdyby w jego kraju odbyło się referendum, to Francja opuściłaby Unię Europejską

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W 2016 roku w Wielkiej Brytanii odbyło się referendum, w którym rząd zapytał mieszkańców czy chcą, aby ich kraj wyszedł ze struktur Unii Europejskiej. Wynik głosowania był poniekąd zaskakujący, czyli szkodliwy dla UE, która wkrótce straci jednego członka. Od tamtego czasu, referendum nie zostało powtórzone w żadnym innym państwie - gdyby tak było, Unia zaczęłaby się fizycznie rozpadać.

 

Niechęć do UE staje się coraz powszechniejsza. Antyunijne sentymenty można dostrzec np. w Danii, Polsce, na Węgrzech oraz we Włoszech. Prawdopodobnie niewiele brakowało, aby nawet Francja dołączyła do grona państw przeciwnych Unii Europejskiej, gdyby nie zwycięstwo Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich. Uważa się bowiem, że francuskie społeczeństwo, gdyby dziś miało taką możliwość, zadecydowałoby o wyjściu z Unii.

 

Co ciekawe, dowiadujemy się, że takiego zdania jest sam prezydent Francji, Emmanuel Macron. W wywiadzie dla BBC wywołał spore zaskoczenie twierdząc, że gdyby w kraju przeprowadzono teraz referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej to większość mogłaby zadecydować o "Frexicie".

Przywódca Francji zwrócił uwagę, że sytuacja Wielkiej Brytanii byłaby dziś zupełnie inna, gdyby rząd zapytał obywateli jak poprawić obecną sytuację, zamiast stawiać ich przed takim wyborem. Gdyby takie referendum zostało przeprowadzone we wszystkich krajach członkowskich to mogłoby się okazać, że większość państw nie chce być już członkiem organizacji, która pod groźbą sankcji nakazuje przyjmować agresywnych islamskich imigrantów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

p { margin-bottom: 0.25cm;

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%;

UE już dawno nie jest organizacją do której Polska chciała przystąpić w momencie przyjmowania nas do organizacji. Państwa nie chcące "głębokiej" integracji straszone są "unią drugiej prędkości" i sankcjami. Uważam, że z krajami Trójmorza powinniśmy tworzyć alternatywny blok gospodarczy i militarny w odpowiedzi na tendencje w UE i NATO. Powrót do wartości wspólnoty węgla i stali z poszanowaniem suwerenności członków i zacieśnianie współpracy gospodarczej. Szukanie partnerów gospodarczych na rynkach wschodzących, oraz czerpanie kapitału na inwestycje z współpracy z Chinami. Co więcej dystansowanie się do polityki USA i skłócania krajów regionu z Rosją w celu realizowania amerykańskiej polityki. Dość robienia "łaski" :D. Co więcej współpraca z krajami regionu przyniosła by nam obopólne korzyści, a chóralny głos regionu nie da się zagłuszyć, ani poprzez KE, ani naciski światowych mocarstw.

Portret użytkownika ono mat opeja

Polityczne tworzenie

Polityczne tworzenie problemow. Tworzenie zagrozen i znajdywanie dla nich "rozwiazan". Wprowadzanie ciaglych niewiadomych pod postacia wyimaginowanych zmian. To prowadzi jedynie do eskalacji niepewnosci co do przyszlosc, a co za tym idzie budowanie sztucznych napiec w spoleczenstwie, ktore koncza sie mocniejszym zaciskaniem petli.

 

Portret użytkownika Rocafella

Kraje UE wiedzą że się unia

Kraje UE wiedzą że się unia rozpadnie tylko na razie mamią Polaczków i całą wschodnią Europę że nigdy to się nie stanie. Oddajemy im najlepszych pracowników, ziemię, bierzemy u nich pożyczki i gdy nadejdzie kryzys na wschodzie UE to unia się dobrowolnie rozpadnie. Wtedy euro przestanie istnieć, EBC tak samo, długi im się skasują bo mają euro tylko Polaczki z resztą demoludów zostaną z długami złotówkowymi bo złotówka nie będzie miała możliwości zniknąć Smile

EBC skupia długi Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii a naszych nie skupuje, my bierzemy kredyty w Niemieckich i Amerykańskich bankach które nam długów nie umorzą.

To nawet jest logiczne że wpuszczają do siebie arabusów bo przecież daje na to wszystko EBC a głupie Polaczki przynoszą im zyski.

Trzeba najszybciej przyjąć Euro bo lepiej umorzyć długi ze wszystkimi niż machać szabelką jacy jesteśmy mocni i zostać z długami.

USA ma problem z Dolarem a UE z Euro i oni się dogadają a my dalej będziemy stali z boku i obrywali po tyłku.

Portret użytkownika inzynier magister

Ciekawe że Macron to

Ciekawe że Macron to powiedział, może gdzieś głęboko wcale taki zły nie jest !? Chyba ze ktoś mu kazał tak powiedzieć, jako grozba dla pewnych środowisk ! Tak czy inaczej Struktury zła o jakich mówił święty Jan Paweł II to elity eurokołchozu i światowej finansjery szatana ! Mudsimy cały czas się modlić do prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa super Mesjasza o miłosierdzie !!!

Proroctwo kardynała Wojtyły z roku 1976 ! Atak struktur zła na chrześcijaństwo !

https://www.youtube.com/watch?v=PJQeCvrueUY

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Akamai

"Ciekawe że Macron to

"Ciekawe że Macron to powiedział, może gdzieś głęboko wcale taki zły nie jest !?"

Macron nie decyduje o tym co ma powiedzieć. On wykonuje tylko polecenia.

Tacy "mężowie stanu" jak Macron czy Kurz to marionetki. W dzisiejszych czasach trudno zostać w tak młodym wieku majstrem na budowie, a co dopiero prezydentem czy kancelerzem. 

Bez odpowiedniego wsparcia oczywiście.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika nalepka

Musieli by wszyscy zagłosować

Musieli by wszyscy zagłosować  ZA. Ale tak się nie stanie bo lewica swoje prawica swoje.
Mogli by zamieszać "inżyniery" i "lekarze" ale ich jest wciąż za mało i FRANCAexit był by im nie na rękę. Strzał w kolano i opuźnienie w islamizacji Europy.

Skomentuj