Zaskakujące powiązanie między psami a polem magnetycznym Ziemi

Kategorie: 

Źródło: www.sxc.hu

Naukowcy twierdzą, że prawdopodobnie poznali odpowiedź na nurtujące niejedną osobę pytanie, mianowicie dlaczego pies krąży w kółko przed załatwieniem na podwórku "swoich spraw". Jak wynika z przeprowadzonych badań, psy ustawiają swoje ciało tak aby dostosować je do pola magnetycznego Ziemi.

 
Uczeni z czeskiego University of Life Sciences odkryli, że psy o różnych rasach ustawiają swoje ciało w zależności od pola magnetycznego a co ciekawe, nawet najmniejsze wahania mają wpływ na jego pozycję. W trakcie badań obserwowano 70 psów o 37 różnych rasach, które w okresie dwóch lat wypróżniały się prawie dwa tysiące razy. Psy ustawiały swoje ciała wzdłuż osi północ-południe w warunkach stabilnego pola magnetycznego. Gdy jednak dochodziło do wahań, powyższe zachowanie zniknęło i psy załatwiały się tak jak było im wygodnie.
 
Autorzy badania napisali w raporcie, że ustawianie swojej pozycji względem pola magnetycznego Ziemi było widoczne bez względu na porę dnia czy miesiąca. Natomiast w przypadku niesabilnego pola, pozycja psów była bardziej losowa. Uczeni doszli również do wniosku, że psy w godzinach porannych mają tendencję do wypróżniania się ustawiając swoje ciało w kierunku zachodnim a w godzinach popołudniowych - w kierunku wschodnim. Jest to pierwsze tego typu badanie a naukowcy przyznali, że nie rozumieją dlaczego psy się tak zachowują.
 
 
Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Mam dwie psice, ale na spcery

Mam dwie psice, ale na spcery chodzę bez kompasu, a z papierkami do sprzątania Wink Nie sprzątam tylko w miejscach niedostępnych, np. na stromym zboczu rzeczki, gdzie dziś wieczorem z ogonem na zachód załatwiła się jedna z suczek. Druga wieczorem załatwiała się dwa razy, z czego zapamiętałam ten drugi raz - ogon na północ. 
Jakie jest dziś pole magnetyczne Ziemi, stabilne, czy nie? Biggrin
 
Dodam, że powinno się kontynuować badania nie tylkow kwestii wypróżniania, ale i ustawiania do porodu. A dalej wyciągania wniosków w kwestiach ludzkich.
 
 
 

Strony

Skomentuj