Zaskakujące oświadczenie - prezydent Polski Andrzej Duda popiera wejście Turcji do Unii Europejskiej!

Kategorie: 

Źródło: © European Union 2015 - European Parliament

Wczoraj Polska przyjęła do siebie kontrowersyjnego gościa. Do Warszawy z jednodniową wizytą przybył prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, który od dłuższego czasu w bardzo krytyczny sposób wypowiada się na temat Niemiec i Unii Europejskiej. Turcja, choć jest członkiem NATO, posiada również coraz gorsze stosunki ze Stanami Zjednoczonymi a jednocześnie interesuje ją współpraca militarna i gospodarcza z Rosją.

 

Wczoraj wieczorem przed Pałacem Prezydenckim środowiska lewicowe zorganizowały protest przeciwko wizycie Erdogana. Na miejscu aktywne były tureckie służby, które interweniowały i odebrały transparenty uczestnikom demonstracji. Lewicowcy nazywali Erdogana dyktatorem, co najwyraźniej nie spodobało się jego ochronie. Oburzyła ich również postawa polskiej policji, która nie reagowała na samowolkę tureckich służb. Niektórzy komentatorzy złośliwie zwracali uwagę, że Polska i Turcja mają ze sobą wiele wspólnego - dyktaturę i tłumienie protestów.

Recep Tayyip Erdogan został zaproszony do Warszawy i była to szczególna wizyta. Prezydent Turcji po raz pierwszy wybrał się do państwa europejskiego od 15 lipca 2016 roku, gdy doszło do nieudanego przewrotu wojskowego, nie licząc szczytu G20 w Hamburgu. Od tamtego dnia, Niemcy i Unia Europejska traktują Erdogana niczym wroga, choć jeszcze niedawno był przecież bliskim partnerem UE i wstrzymał masowy napływ tzw. uchodźców w zamian na negocjacje akcesyjne. Ostatecznie Unia dała mu do zrozumienia, że po dokonaniu radykalnych zmian w strukturze państwa i zatrzymaniu tysięcy swoich krytyków Turcja nie ma szans na wejście do UE.

Rozmowy Andrzeja Dudy i Recepa Tayyipa Erdogana dotyczyły przede wszystkim poszerzenia współpracy gospodarczej, politycznej i wojskowej. W tym celu podpisano pięć umów międzyrządowych. Media były szczególnie zainteresowane tym, czy prezydent Polski rozmawiał z Erdoganem na temat łamanych przez niego praw człowieka, lecz nie doczekaliśmy się jednoznacznej odpowiedzi. Sytuacja pokazuje, że Polska znalazła sobie bardzo kontrowersyjnego sojusznika a obie strony mogą wzajemnie ten fakt wykorzystać na arenie międzynarodowej.

 

Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda oświadczył, że Imperium Osmańskie jako jedyne państwo na świecie nie uznało rozbiorów Polski. Nieoczekiwanie stwierdził również, że nasz kraj popiera dążenia Turcji do wstąpienia w struktury UE, określając państwo Bliskiego Wschodu jako istotnego partnera w kwestii bezpieczeństwa europejskiego. Gdy przypomnimy, że to właśnie Erdogan przyczynił się do zislamizowania Europy Zachodniej i groził Unii wznowieniem napływu muzułmańskich tzw. uchodźców zrozumiemy jak śmiesznie brzmią teraz słowa o rzekomym partnerstwie. Turcja stała się raczej dobrym szantażystą Europy, czego jednak na dzień dzisiejszy nie można powiedzieć o Polsce.

Erdogan wybierając się do Warszawy i podpisując umowy z Polską zagrał na nerwach Unii, zaś Polska pokazała, że Unia nie jest dla nas jedynym rozwiązaniem. Słowa Andrzeja Dudy o przyjęciu Turcji do UE mogą wydawać się niepokojące, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Przypomnijmy, że Wielka Brytania jeszcze przed referendum w sprawie Brexitu straszyła, że Turcja może przystąpić do struktur unijnych i należy je opuścić, po czym sama zaczęła popierać negocjacje akcesyjne. Na dzień dzisiejszy szanse na przystąpienie Turcji do komunistycznego quasi-państwa zwanego Unią Europejską są bliskie zeru, dlatego deklaracje tego typu mogą mieć zupełnie inne znaczenie.

Może wydawać się to dosyć dziwne, że Polska odmówiła przyjęcia muzułmańskich imigrantów i jest przedstawiana jako kraj rasistowski, a jednocześnie posiada dobre stosunki z Turcją, która wielokrotnie atakowała słownie wielokulturowe Niemcy. Pamiętajmy, że w chwili obecnej Polska nie doświadczyła ani jednego islamskiego zamachu terrorystycznego w przeciwieństwie do wielu innych krajów europejskich. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Mollu, naiwnością jest

Mollu, naiwnością jest twierdzić, że Erdogan zislamizował Unię - to Merkel i tylko Merkel jest za to bezpośrednio (podkreślam - bezpośrednio) odpowiedzialna (a, oczywiście, ktoś tę Merkel na sznurku trzyma).

Natomiast posunięcie prezydenta Dudy jest jak najbardziej słuszne - popierajmy dążenia Turcji do integracji z Unią, bo to nasza racja stanu. My na tym możemy tylko wygrać! 

Portret użytkownika Akamai

Nie dostałeś tych minusów za

Nie dostałeś tych minusów za Merkel, ale za drugą część komentarza.

Przyłączenie Turcji do UE oznaczałoby swobodny przepływ muzułmanów do państw należących do unii, w tym także do Polski.

A tego chyba nie chcemy.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Kmieciu

Obawiam się, że "swobodny

Obawiam się, że "swobodny przepływ muzułmanów do państw należących do unii, w tym także do Polski" jest zjawiskiem już istniejącym, i nie mającym najmniejszego związku z tym, który kraj należy do Unii Sad ... "Pożytecznych idiotów" (ros. "polieznyj idiot") ci u nas nie brak - vide różne doniesienia z ostatniego roku jak to Straż Graniczna zatrzymała auto z g*wnolicymi ciapakami, których przez "zieloną granicę" wwoził jakiś zdrajca. I zaraz potem NAGLE się materializowali (jak Men in Black) "darmowi prawnicy pomagający uchodźcom" od Sorosa (z jakiejś lewackiej grupy, np. od Jasia Kapecwela)...
 

 

Portret użytkownika qwert101

Wszyscy politycy to zwykłe

Wszyscy politycy to zwykłe pacynki rzydo-masońskiego rządu cieniów! Nie należy wspierać któregokolwiek z tych zdrajców ludzkości! Przez 2000 lat napuszczają ludzi na siebie ,tworzą wojny, konflikty i inne świństwa! Do puki ludzkość nie oprzytomnieje z ogólnoświatowego zbaranienia, będzie tylko gorzej! Krew może się polać niedługo na ulicach i oby była to krew zdrajców i morderców, kłamców i innych politycznych przekupnych cwaniaczków, a nie znowu ogłupionych mas ludzkich! Czas się z nimi w końcu rozprawić!

Portret użytkownika Maksymilian1983

A co w tym zaskakującego?

A co w tym zaskakującego??Tylko kretyn nie zauważy ,że celem tego rządu (tzn marionetkowego rządu)i tego prezydenta(tzn kukiełki)jest wyprowadzenie nas z Unii europejskiej, w celu swobodnego wprowadzenia nowego ustroju zwanego dla żartu kaczyzmem.Ja przez kaczyzm rozumiem coś na wzór dyktatury z pozorami demokracji ,polityki opartej na skłócaniu się ze wszystkimi ,a to wszystko podlane sosem patriotyczno -religijnym.Tak więc pan Adrian ,realizuje plan swojego szefa i to jest akurat zupełnie normalne.

Strony

Skomentuj