Zarobki podczas pandemii, dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie, mogłyby sfinansować szczepionki dla wszystkich

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Pandemia koronawirusa wyraźnie pogłębiła różnice między najbiedniejszymi a najbogatszymi. Wiele osób straciło pracę i popadło w poważne długi. Tymczasem najbogatsi ludzie świata dorobili się podczas pandemii wielkiego majątku. Organizacja pozarządowa Oxfam wskazuje, że pieniądze, których bogacze dorobili się w czasie pandemii wystarczyłyby na opłacenie szczepionek dla wszystkich ludzi na świecie i cofnięcie „epidemii biedy”.

 

Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam twierdzi, że od połowy marca do końca 2020 roku, łączny majątek dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie wzrósł o 540 miliardów dolarów. W tym samym czasie ograniczono pomoc dla osób dotkniętych ubóstwem, a pandemia koronawirusa zwiększyła nierówności ekonomiczne w niemal wszystkich krajach świata w tym samym czasie.

 

Organizacja Oxfam wskazuje, że ekonomia służy wyłącznie bogatej elicie, która może gromadzić bogactwa w środku najgorszej recesji od co najmniej 90 lat, podczas gdy miliardy ludzi zmagają się z najgorszym od dekad kryzysem zatrudnienia. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, w 2030 roku liczba osób żyjących w ubóstwie w porównaniu do początku pandemii wzrośnie o pół miliarda.

Według dyrektora generalnego Oxfam, Danny'ego Sriskandarajaha, niewielka grupa osób zgarnęła w czasie pandemii więcej pieniędzy niż mogła wydać w ciągu całego życia. W grudniu 2020 roku, łączny majątek miliarderów osiągnął wartość 8,8 biliona funtów, co odpowiada całkowitym wydatkom rządów państw G20 na odbudowę gospodarek po pandemii.

 

Organizacja Oxfam promuje nałożenie wyższych podatków na superbogaczy oraz wprowadzenie tymczasowego podatku od nadwyżek zysków na 32 światowe korporacje, które w 2020 roku osiągnęły największe zyski.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika przykre

Głowa do góry, koniec końców

Głowa do góry, koniec końców to właśnie Ci najbogatsi przegrali życie. Myślą, że to my jesteśmy bydłem, po śmierci się mogą zdziwić. Nawet mi się ich trochę szkoda zrobiło... nagi się rodzisz i nagi umierasz, nie zabierzesz stąd nic, ale co siejesz to i żąć będziesz...

Portret użytkownika Ted

Najgłupsze rozwiązanie to "

Najgłupsze rozwiązanie to " kupić szczepionki ". Nic innego nie można zaproponować, tylko przelać forsę ze zwyżkujących akcji do kasy korporacji farmaceutycznych ??? Ludzie już jak opętani, to jedno mają w głowie. W tym kraju i praktycznie na całym świecie to rozwiązanie uratuje wszystkich. A tak naprawdę wszystkich zniszczy w resztki zniewoli.

Portret użytkownika Sofia

Ciekawe, że szacowano, ile za

Ciekawe, że szacowano, ile za dochody najbogatszych można kupić szczepionek (to kryptoreklama oczywiście), a nie przeliczano na dawki heroiny albo areszeniku... A jednak dla kogoś robi różnicę, czym niszczy się zdrowie pogłowia. Swoją drogą jeszcze ciekawsze jest, że nie zachęca się do szczepień na zasadzie zakazanego owocu jak w przypadku narkotyków, które zalegalizowane nie dawałyby większych zysków niż najtańsze piguły z aptek.

Portret użytkownika Quark

Jest jak jest ponieważ

Jest jak jest ponieważ FOLWARK ZWIERZĘCY to nie jest jedynie fikcja literacka ! A żeby było ciekawiej to w Biblii jest taka przestroga : "Kto ma temu będzie dane wiecej a kto nie ma , temu zabiorą nawet to co ma" .. i jak widać świetnie się to sprawdza w rzeczywistości , choć oczywiście oryginalny kontekst dotyczył zupełnie innej sfery życia. Nie mniej jednak nawet gdyby ci najbogatsi zdołali zgromadzić tak wielki kapitał , którego nie potrafiliby zliczyć to i tak będą NIESZCZĘŚLIWI , bo pragnienia SOLĄ się nie zaspokoi (soli używano w starożytności jako pieniądza) dlatego wciąż pragną wiecej i więcej ale nigdy nie będą mieli dość i umrą w tym niedosycie - tak było , jest i tak będzie ! Problemem ogromnej większości ludzi jest to , że BOJĄ się prawdy , unikają swojego wnętrza jak ognia a tylko tam jest ratunek dla ludzkości. Zbudowali sobie swój fikcyjny świat na materialnej ułudzie , kłamstwie i chciwości ale jedyne co tym osiągają to nieszczęście . I nie zmienią tego żadne prawa , zakazy , obostrzenia czy regulacje bo zawsze jest tylko jeden MISTRZ i jeden uczeń ale droga ku zrozumieniu jest prosta i dostępna dla każdego , bez względu na materialne ograniczenia , tak oto należy rozumieć podany przeze mnie na początku cytat . Wskazuję jedynie drzwi , które należy wybrać aby zakończyć ludzką erę ciemności .

Mądry zrozumie , głupiec wyśmieje .. 

Portret użytkownika virescens1

Większość tych "bogactw" to

Większość tych "bogactw" to akcje które zwyżkują bo firma prężnie działa w sytuacji covidu-19 i tego że waluty światowe poważnie tracą na wartosci.
Widać że autor jest socjalistą, czytaj ( zwolennikiem wyciągania ręki po cudze)
Jedynym sensownym rzwiązaniem jest ograniczenie dziedziczenia majątku do np: 10 mln $
A co kto zarobił w ciągu jednego życia to łapy precz złodzieje !

Portret użytkownika еuklidеs

Większość współczesnych

Większość współczesnych fortun urosła na kradzieży i bandytyzmie, bo takie Muski, Bezosy, Gatesy czy inne wuje współpracują z państwem oraz finansjerą i dostają ukradzioną lub wygenerowaną z powietrza kasę albo lobbują za jakimiś bandyckimi ustawami typu przymus szczepień. Należałoby to wszystko skonfiskować i oddać prawowitym właścicielom (podatnikom), tak jak robi się ze wszystkim co skradzione. No chyba, że uważasz, że złodziej ma prawo kraść.

Po drugie prywatna własność jest obecnie subsydiowana przez państwo. Każdy powinien płacić za ochronę proporcjonalnie do tego co posiada (a nie zarabia). Najlepszym rozwiązaniem jest tu tzw. podatek napoleński, który tak naprawdę nie jest podatkiem tylko eleganckim rozwiązaniem ubezpieczeniowym.

Strony

Skomentuj