Zarejestrowano tajemniczy obiekt w polu obserwacyjnym NASA Solar Dynamics Observatory

Kategorie: 

NASA

Obserwatorium NASA, Solar Dynamics Observatory, które monitoruje dwie duże grupy plam słonecznych, zarejestrowało tajemniczy obiekt o dużej jasności.

<--break->


Średnica obiektu, względem odległości od punktu odniesienia jakim jest słońce, może wynosić od 4879km do 140316km, granica zarówno dolna jak i górna nie są klasyfikowane jako ostateczne. Ciało niebieskie pozostaje w ruchu, znaczne jego przesunięcie można zaobserwować w czasie kilkunastu godzin. Zważywszy na charakter i zachowanie obiektu z pobierznych danych wynika, że nie jest to wadą optyczną.

Na obecną chwilę nie ma oficjalnych danych określających zjawisko.

 

Treść zarejestrowanego użytkownika ZnZ.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: ILLUMIGEN
Portret użytkownika ILLUMIGEN

Komentarze

Portret użytkownika trupek

Siemka wszystkim.Wiem,że już

Siemka wszystkim.Wiem,że już wszyscy jesteści przkonani,że to jest wenus alee... tranzyt Wenum ma albo miał mieć miejsce 6.06.2012 a poza tym tranzyt Wenus to zjawisko astronomiczne polegające na tym, że planeta Wenus znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem i jest widoczna na tle tarczy słonecznej a ztego co widać przechodzi nad tarczą słoneczną A POZA TYM TRANZYT WENUS ZACZYNA SIĘ Z DRUGIEJ STRONY..Ostatni tranzyt miał miejsce 06.06.2004 proponuje obejżenie tego filmiku i przewinięcie do tej daty...http://www.youtube.com/watch?v=eaGHjBQwSRACzekam na komrntarze..To jest albo manipulacja albo coś się dzieje o czym nie wiemy..

Portret użytkownika Ernest

  Z obliczń wynika że w

 Z obliczń wynika że w odległości 0,08 do 0,12 jednostki astronomicznej od Słońca jest obszar po którym mogłyby krążyć asteroidy,planetoidy,itp po stabilnej orbicie.Potoczną nazwę mają Wulkanoidy od hipotetycznej planety Wulkan wewnątrz orbity Merkurego.Jednakże do tej chwili obiekty te nie zostały odkryte ze względu na małe rozmiary jeżeli takie faktycznie tam są (poniżej 60 km średnicy).Słońce na 100% pełni role oczyszczajacą przestrzeń  kosmiczną od obiektów które kończą swój żywot w (koronie słonecznej) gorącym otoczeniu.Tak często odbywa się z kometami muskającymi.Nasz Układ Słoneczny to otwarta księga w której ciągle dzieje się coś nowego np Ziemia ma asteroidę trojańską,o średnicy 300 metrów która odkryta została dopiero w 2010 roku.Słońce i jej okolice tym bardziej mogą nas  miło zaskoczyć.

Strony

Skomentuj