Zarejestrowano fale o rekordowej wysokości na półkuli południowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gigantycznej wysokości fale, mierzące prawie 24 metry, został zaobserwowane przez boje pomiarowe nalezące do służby hydrometeorologicznej z Nowej Zelandii. Do zdarzenia doszło dwa dni temu niedaleko wyspy Campbella. 

Według oceanografów, były to największe fale jakie kiedykolwiek zostały zarejestrowane na półkuli południowej . Naukowcy uważają, że podczas niedawnej burzy, która miała miejsce w okolicy Nowej Zelandii, w niektórych miejscach, wysokość fal mogła przekroczyć nawet 25 metrów, ale niestety boje pomiarowe nie były w stanie tego zarejestrować. 

Poprzednia gigantyczna fala, której wysokość stanowiła poprzedni rekord na półkuli południowej, miała 22,03 m i została zaobserwowana w 2012 roku u wybrzeży Tasmanii. Na pobicie tego rekordu należało poczekać aż do 9 maja 2018 roku, kiedy w rejonie wspomnianej wyspy Campbella powstała burza, a w raz z nią monstrualne fale.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj