Zarażeni wirusem COVID-19 mogą rozsiewać chorobę nawet tydzień po wyzdrowieniu

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

Nowe badania sugeruja, że niektóre osoby z łagodną postacią infekcji COVID-19 mogą potencjalnie rozprzestrzeniać chorobę nawet przez osiem dni po ustąpieniu objawów. Chociaż wyniki pochodzą z niewielkiego badania, wskazują one na istotny czynnik, który może prowadzić do coraz większej liczby zarażeń.

Według doniesień z American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine, lekarze z Chin przebadali grupę 16 pacjentów zarażonych koronawirusem, którzy byli hospitalizowani, a następnie wypisani do domu pomiędzy 28 stycznia a 9 lutego 2020 r.

 

Okazało się, że okres inkubacji wynosił pięć dni u wszystkich oprócz jednego pacjenta, a średni czas trwania objawów wynosił osiem dni. Badania wykazały, że pacjenci mogli być nosicielami patogneu do ośmiu dni po ustąpieniu objawów choroby, choć nie jest jasne w jakim stopniu było to groźne dla innych.

„Najbardziej znaczącym odkryciem w naszym badaniu jest to, że połowa pacjentów jest nosicielami wirusa w okresie rekonwalescencji. Cięższe przypadki mogą charakteryzować się nawet dłuższym okresem pozbywania się patogenu z organizmu.” – powiedział współautor badania, dr Lokesh Sharma, z Yale School of Medicine.

Wszyscy badani pacjenci mieli stosunkowo łagodne objawy, więc nie jest jasne jak choroba postępuje u osób w cięższym stanie. Niemniej jednak badania te przypominają, że ​​ludzie dochodzący do siebie po zarażeniu COVID-19 powinni pozostawać w izolacji nawet po ustąpieniu objawów.

 

Jest to mniej więcej zgodne z obecnymi zaleceniami niektórych krajowych organów ds. Zdrowia. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) sugerują, że osoby z objawami COVID-19 powinny poddać się kwarantannie przez 14 dni po wystąpieniu pierwszych objawów.

Dwa tygodnie, to czas, który ma kluczowe znaczenie dla pełnej rekonwalescencji. Badacze apelują o pozostawanie w domu, nawet po ustąpieniu choroby.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika ---HDSX---

Taak , szkoda ,że nikt nie

Taak , szkoda ,że nikt nie wie, iż co roku jest epidemia korooonoświrusadyngusa ,jest on czyms na wzór zwykłej grypy lub wirusowego zapalenia płuc, co roku miliony ludzi choruje na ten smieszny zarazeczek ,słabsi umierają, wiekszość natomiast go przeleży w łózku ,zapije ferwexem i po sprawie. Problemem są testy ,które zostaly opracowane tak, (przez przekupionych naukowców) ,by kwalifikowały każde przeziębienie ,czy wirusa jako koronoświrusa. No tak ale ludzie zapytają "HDSX co ty pierdolisz?! przecież ludzie umierają we Włoszech, Chinach itd." Taak uierają bo służba zdrowia została zapchana przez ludzi z niegroźnym koronawirusem i innymi drobnymi grypkami  i wirusikami, a ludzie faktycznie potrzebujący pomocy, umierają we własnych domach. Tutaj materiał obowiązkowo , dla wszystkich panikarzy :

https://www.youtube.com/watch?v=1lIuYPHSE9Q

Portret użytkownika drako_tr

"COVID 19 to nie wirus to

"COVID 19 to nie wirus to nazwa choroby..."

Dokładnie tak, ale...

- niektórzy tu obecni, szczególnie ci, co tak wciąż straszą, nie odróżniają swojego imienia od nazwiska, to jak mają odróżnić wirusa od choroby? ... przecież to zwykłe debile, którzy mają za zadanie wyłącznie straszyć, i powtarzać jak mantrę, - "ZOBACZYCIE!! już za chwilę ludzie zaczna padać jam muchy...POCZUJECIE TO!!! jak umrą wasze rodziny!!!" ...

A parchy z Wiejskiej,  tzw. "Rząd" wprowadza kolejne restrykcje...

...za kilka dni, zamkną wszystko. Wtedy dopiero zacznie się prawdziwa "epidemia".

 __________________

 

Portret użytkownika drako_tr

Witaj APOKALIPSA

Witaj APOKALIPSA Smile

...ano odciąłem się na jakiś czas od "rodaków", planowałem na zawsze, ale nie wytrzymałem, za stary jestem i zbyt późno podjąłem tę decyzję, za głęboko w Polsce korzenie zapuściłem...  ...wiłem rodzinne gniazdko właśnie tam, gdzie nie ma strachu i paniki", poznałem wielu naprawdę życzliwych i wspaniałych ludzi...w Polsce takich ze świecą szukać :/

Również pozdrawiam, nie dajmy z siebie debili zrobić.

 

 __________________

 

Portret użytkownika Groot

Znacznie gorsi są ci, którzy

Znacznie gorsi są ci, którzy rozsiewają wirusa paranoii. Jakieś 2 tygodnie temu widzialem swoją znajomą, była spokojna i wyluzowana, a dziś... szkoda słów. Totalnie spanikowana z objawami paranoii myślałem, że mnie ukamieniuje tylko za to, że nie mialem maski i rękawic. Zobacz w telewizji co się dzieje -mówiła, ludzie padają jak muchy, wszyscy się zarażają jeden od drugiego, też chcesz zachorować? Nie bądź głupi.

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.
 

Strony

Skomentuj