Zaproponowano pierwszą koncepcję napędu warp, który nie łamie praw fizyki

Kategorie: 

Źródło: internet

Zespół fizyków przedstawił propozycję fizycznego napędu warp, opartego na koncepcji opracowanej w latach 90. Co więcej, koncepcja ta nie powinna łamać żadnych praw fizyki. Czy to oznacza, że napęd warp nie będzie już tylko tworem literatury sci-fi?

 

Współczesna technologia wciąż nie pozwala nam na dalekie podróże kosmiczne. Wysłanie człowieka na planetę w innym systemie gwiezdnym byłoby przede wszystkim bardzo kosztowne i czasochłonne, jednak największym problemem jest to, że astronauta po prostu nie dożyłby momentu, w którym ujrzałby cel swojej podróży.

Natomiast wysłanie grupy ludzi i reprodukcja na statku kosmicznym jest wykluczona – rozwiązanie to jest całkowicie nieopłacalne finansowo. Poza tym, podczas strasznie długiej podróży kosmicznej, zdrowie astronautów zaczęłoby się pogarszać. Różne choroby mogłyby spowodować, że statek kosmiczny dotarłby na obcą planetę z martwą załogą.

 

Dlatego naukowcy postawili sobie za cel opracowanie nowych technologii kosmicznych, które zabiorą nas do odległych światów w znacznie krótszym czasie. Jednym z pomysłów jest napęd warp, który manipuluje czasoprzestrzenią w taki sposób, aby statek kosmiczny mógł przemieszczać się szybciej od prędkości światła. Czy to jest w ogóle możliwe?

Według naukowców – jak najbardziej. Co więcej, badacze z Applied Physics, niezależnej grupy naukowców, inżynierów i wynalazców, opracowali pierwszą propozycję napędu warp, który nie powinien łamać praw fizyki. Przyjęło się, że napęd warp wymaga dużej ilości energii negatywnej skupionej w jednym miejscu i zaprzecza prawom fizyki. Jednak wspomniani naukowcy znaleźli rozwiązanie – potężne pole grawitacyjne mogłoby zastąpić energię negatywną.

 

Według tej koncepcji, statek kosmiczny z napędem warp byłby wolniejszy, ale przynajmniej jest to fizycznie możliwe do osiągnięcia. Niestety tutaj również pojawiają się pewne problemy – wywołanie zauważalnego efektu grawitacyjnego w czasoprzestrzeni wymaga masy porównywalnej do planety.

 

W najbliższym czasie z pewnością nie będziemy mogli rozpoczynać załogowych misji na obce planety w sąsiednich systemach gwiezdnych, lecz najnowsze badanie pokazuje, że napęd warp jest możliwy z naukowego punktu widzenia. Naukowcy są przekonani, że w dalekiej przyszłości napęd warp stanie się rzeczywistością.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika (po)ruta

No to lećcie "naókofcy" o

No to lećcie "naókofcy" o ptasich możdżkach na słońce i zgaście go, to nie będzie "efektu cieplarnianego".

Nie da się, jak to się nie da...

Marzą wam się podróże międzygalaktyczne ciołki, a na księżyc nie potraficie polecieć !

Portret użytkownika Rafał Reperowski

Fajnie, to według tej

Fajnie, to według tej koncepcji, z jaka predkością warp latają te masywne czarne dziury? Bo podobno taka czarna dziura całą masę ma skupiona na główce od szpilki. Naukofce gubiąsię w zeznaniach.

 

A tak wracając do latających mikrofalówek i napędów, to żeby taki napęd działał, to trzeba żeby fale leciały z większą szybkością niż światło. Ciekawe tylko ile czasu jeszcze minie, nim potwierdzą, że jest to mozliwe.

Portret użytkownika Quark

Otóż nie , poprostu Twój

Otóż nie , poprostu Twój sposób rozumowania wymaga nareperowania . Supermasywne obiekty (jak czarna dziura) wytwarzają statyczne pole grawitacyjne - (tak jak magnes) - i nic się nie dzieje bo się ono nie zmienia. A żeby móc je wykorzystać do napędu , konieczne jest wytworzenie owej "zmiany" czyli w tym przypadku wygląda to tak : generator statku tworzy wokół niego pole WARP , które w momencie naciśniecia "na gaz" zamyka się za statkiem i otwiera przed nim (analogicznie wygląda tu napęd kawitacyjny - wykorzystywany do superszybkich torped wodnych) i w ten sposób statek kosmiczny wypychany jest z tej bańki tak jak pasta do zębów z tubki gdy się ją ściska ale jego napęd tuż przed nim tą bańkę na nowo otwiera sprawiając , że taki pojazd niby stojąc w miejscu a mknie dzieki temu , że przestrzeń wygięta tym napędem stara się powrócić do pierwotnej formy , jednakże ciężki statek względem samej przestrzeni się nie porusza bo znajduję się we wnętrzu wytworzonej nim anomalii , która go izoluje od zewnetrznego wpływu i dzięki temu może zasuwać tak szybko jak to tylko możliwe , zależnie od wydajności napędu. Taka jest jego idea i zasada działania . Czy teraz to jasne Rafałku ? A fale grawitacyjne mogą osiągać dowolne prędkości bo przestrzeń nie ma masy , która ogranicza max. prędkość (przynajmniej w teorii) do prędkości światła.

I tak oto niewiarygodne stało się możliwe !

 

Portret użytkownika emel

Quark wrote: A fale

Quark wrote:
A fale grawitacyjne mogą osiągać dowolne prędkości bo przestrzeń nie ma masy , która ogranicza max. prędkość (przynajmniej w teorii) do prędkości światła.

Według obecnych pomiarów (i w zgodzie z ogólną teorią względności) fale grawitacyjne poruszają się z prędkością światła w próżni. Dokładniej, pomiary wykazały, że różnica między predkością światła a prędkością fal grawitacyjnych zawiera się w przedziale pomiędzy −3E-15, a 7E-16.

Portret użytkownika Quark

Dalej nie rozumiesz .. więc

Dalej nie rozumiesz .. więc inaczej , "czarne dziury" rosną nabierając masy i nic poza tym - wytwarzają stałe pole grawitacyjne wokół centralnej osobliwości - przyciągając wszystko ze wszystkich stron do siebie a , że jej masa jest gigantyczna w porównaniu do tego co "połyka" to stoi w miejscu . Zaś napęd tworzy "bąbel" grawitacyjny z zamkniętym w jego wnętrzu statkiem - który wciąż zamykając się za nim i otwierając przed nim przepycha statek w przestrzeni tak jak wąż połknietą ofiarę do brzucha. Obejrzyj sobie taki proces połykania przez węża to resztę wyobraźnia już zrobi .. 

No jaśniej się kurde nie da. 

Portret użytkownika Quark

Co ma piernik do wiatraka ?

Co ma piernik do wiatraka ? Jesteś typowym przedstawicielem człowieka , który mówi "Tego nie da się zrobić !" . Ale ludzie nauki tego nie wiedzą i dlatego starają się to zrobić .. Tak jak kiedyś twierdzono , że : "Człowiek nie może latać !" ... po czym zbudowano samolot i że "Nie da się przekroczyć prędkości 100 km/h i przeżyć !" - a okazało się , że nie tylko się da ale nawet wielokrotnie przekroczono prędkość dźwięku . "Teleportacja jest niemożliwa ! " - a buduje się diody tunelowe (teleportujące) , teleportuje się na duże odległości (narazie) pojedyncze grupy atomów , odkryto splątanie kwantowe , komunikację podprzestrzenną (szybszą od światła) i jeszcze parę innych faktów niegdyś uznanych za niemożliwe .. więc powściągnij swe dyletanckie podejście i otwórz umysł na nowe możliwości !

Portret użytkownika Arya

Wiele osób nie rozumie, bo

Wiele osób nie rozumie, bo rozpatrują coś w kontekście możliwe/niemożliwe. Lepsze podejście to prawdopodobieństwo jakiegoś zjawisko. Dla kogoś z odrobiną wyobraźni jest jasne, że w aspektach, o których tu mowa (jak i wielu innych) prawdopodobieństwo może być bliskie zeru, ale nigdy nie osiągnie samego zera. Inaczej mówiąc, choćby nie wiem jak mało prawdopodobne coś było, to jednak nie można wykluczyć, że jest to możliwe.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Groot

Nie można łamać praw fizyki,

Nie można łamać praw fizyki, bo te są naturalne i nie zmienne. Jedyne co jest łamane to bzdurne teorie wymyślone przez 'naukofcuf'. Jeśli tylko coś się nie zgadza z ich teoriami, to natychmiast podnoszą raban i krzyczą: to nie ma prawa działać, to "łamie" prawa fizyki" Jakie kurwa prawa łamie, jeśli działa? Te wasze urojone?

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj