Zaproponowano nową hipotezę dotyczącą pochodzenia tlenu na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowa grupa naukowców zaproponowała nową hipotezę dotyczącą pojawienia się tlenu na Ziemi, alternatywę dla hipotezy Wielkiego Zdarzenia Tlenowego. Według ustaleń naukowców, opublikowanych w czasopiśmie Geosystems and Geoenvironment, wzrost stężenia tlenu był powolnym procesem zachodzącym między 2,8 a 1,8 miliarda lat temu.

 

Zgodnie z hipotezą Wielkiego Zdarzenia Tlenowego, ilość tlenu gwałtownie wzrosła około 2,4 miliarda lat temu, a następnie gwałtownie spadła w ciągu następnych 200 milionów lat. Jednak analizy składu chemicznego minerałów formujących się w skałach i na dnie morskim wykazały, że wzrost poziomu tlenu atmosferycznego trwał ponad miliard lat, przy czym szczyt około 21% tlenu wystąpił około 1,9 miliarda lat temu.

 

Powolny wzrost stężenia związany jest ze zderzeniem płyt kontynentalnych, co prowadziło do powstania superkontynentów i ewolucji cyjanobakterii w oceanach. Zmiana składu chemicznego minerałów w skorupie ziemskiej koreluje ze wzrostem poziomu tlenu ze względu na obecność nowych rodzajów utlenionych metali, które stały się dostępne tylko dzięki wzrostowi poziomu tlenu.

 

Wzrostowi zawartości tlenu towarzyszył również spadek dwutlenku węgla i metanu, prowadząc do bardziej przyjaznych dla życia warunków w oceanie i atmosferze. Wcześniej starożytne oceany były wzbogacane toksycznymi pierwiastkami, takimi jak arsen i rtęć. Podczas zderzenia kontynentów nastąpiła zabudowa górska, która przyczyniła się do wypłukiwania składników odżywczych do oceanów, stymulując rozmnażanie mikroorganizmów i zwiększając biogenną produkcję tlenu.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika orka

Dwa płuca Ziemi, jedno płuco

Dwa płuca Ziemi, jedno płuco to plankton oceaniczny a drugie płuco to rośliny oddychające dwutlenkiem węgla a oddające do atmosfery tlen. To zanieczyszczenia wód oceanicznych i wycinka lasów powodują ocieplenie klimatu, do takiej mądrości nie trzeba naukowców.

Portret użytkownika Obserwator

Tak to jest jak naród sobie

Tak to jest jak naród sobie na prezydenta żyda wybierze , a żyd to nie Ukrainiec , to obywatel Izraela , ta nacja wie jak spijać śmietanke z każdego narodu , wybrali sobie Ukraińcy żyda na prezydenta, Bandere na patrona , a teraz milionami uciekają,  ze swojego kraju na tułaczke do innych krajów!

Portret użytkownika orka

Wojna to wojenne straty ale i

Wojna to wojenne straty ale i prawa, ukraińcy nie mają żadnych zasad, ani moralnych ani wojennch, bestialsko potrafili zabić swoich sąsiadów na Wołyniu a dziś pojmanych jeńców (żołnierzy) palą żywcem, torturują i wciąż uważają siebie za ludzi a są bestiami w ludzkiej skórze, nawet Niemcy w czasie wojny brali wojsko do niewoli i traktowali zgodnie z prawami człowieka. Ukraińcy nie przestrzegają  praw człowieka bo ukraińska dzicz nie jest ludźmi.

Portret użytkownika mw

Pierdolnij się w łeb

Pierdolnij się w łeb putinowski fajfusie. Ruscy wepchali się z wojną na teren Ukrainy, więc mieli im czerwony dywan rozłożyć i witać orkiestrą? Jak nazwać rusków rozpierdalających budynki mieszkalne, szpitale, szkoły, przedszkola, w których giną cywile, w tym dzieci? To jest kurwa dzicz pozbawiona wszelkich ludzkich zasad.

Portret użytkownika контроллер@Кремль.ru

nie wojna tylko specjalna

nie wojna tylko specjalna operacja militarna
nasi  солдаты tam nie umieraja sa witani kwiatami
naucz sie tępy tłuku работы bo zesle do лагерa

сука

Portret użytkownika r.abin

Coś ci się z kątem prostym!

Coś ci się z kątem prostym! To Naziści (z Niemiec - w obozach) zabijali kobiety i dzieci. Rosjanie przeciwnie - nawet Niemkom robili dzieci. (bo nie znali pojęcia "czystości rasy") Zabijali tylko -  "Nazistów" i "wrogów klasowych" 

Portret użytkownika demodemo

Niemcy wykluczają swoje

Niemcy wykluczają swoje embarga na paliwa z rosji !!!

Nato to nato , UE to UE i wszyscy mają trzymac embargo oprócz nas.

I jak , czy nie kupicie teraz towarów z niemiec tak jak z rosji czy białorusi ?

Jeszcze rosja nie ogłosiła listy surowców i towarów objętych zakazem eksportu a niemcy już się wycofali z sankcji i pewnie zaraz france i angole też się wycofają.

Będzie można kupować rosyjskie towary od niemiec , z fancy czy z anglostanu bo będą wtedy niemieckie , francowate i angolskie a nie rosyjskie i usmany na bank będą kupować niemiecką ropę bo iran i wenezuela sie wypięły z powodu "pomocy" usmanów dla nich.. Będziemy jeździć tankować do helmutowa jeśli nam pozwolą kupić paliwo u nich.

Tak właśnie świat zatrzymuje rosyjską gospodarkę - brawo WY ku..wa kolaboranci , nawet jednego dnia nie wytrzymali .

Następni jesteśmy MY , oddadzą nas tak szybko jak odepchneli sankcje.

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Teraz poruszę temat bez

Teraz poruszę temat bez związku z artykułem. Celowo. Mało komentarzy oznacza, że ten komentarz może trafić do większej liczby czytelników. Ale do rzeczy. Zwróciliście uwagę, jaką wściekłość w mediach wywołała rzekoma agresja Putina na Banderland? Piszę "rzekoma", bo Ruscy tak naprawdę o jeden dzień wyprzedzili atak bandersynów. Tak wielka skala manipulacji medialnych i zwykłych bezczelnych kłamstw wręcz zmusza do zastanowienia. O ile jeszcze niedawno uważałem Putina za jednego z innych satanistów realizujących plan masonerii, to teraz nie jestem tego pewien. Bo wiele wskazuje na to, że Putin zerwał się ze smyczy satanistów i realizuje swój własny plan.

Strony

Skomentuj