Zaprojektowano zrobotyzowaną protezę z klocków Lego

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Hand Solo/David Aguilar

19-letni student bioinżynierii z International University of Catalonia, David Aguilar wykorzystał klocki Lego do budowy własnej protezy ręki. David urodził się bez prawego przedramienia z powodu rzadkiej choroby genetycznej, a jego celem było opatentowanie sposobu na budowę tanich i ogólnodostępnych protez.

Pierwszy prototyp protezy był wykonany z żółtych i czerwonych kloców lego, nosił nazwę „Mark I”, a inspiracją do jego stworzenia był superbohater Iron Man. Model ten pozwalał na zginanie ręki w łokciu i podnoszenie przedmiotów.

 

Od tego czasu David zbudował kilka innych, coraz bardziej zaawansowanych technologicznie protez. Jego głównym celem jest udostępnienie niedrogich robotycznych protez najbardziej potrzebującym. Młody inżynier podkreśla, że chciałby dalej pracować nad usprawnianiem swoich nowatorskich projektów.

 

W sieci znajduje się nagranie pokazujące możliwości protezy. Film demonstrujący działanie robotycznej protezy został opublikowany w serwisie YouTube.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj