Zaprojektowano kolejny latający samochód

Kategorie: 

Źródło: Italdesign

Twórcy z firmy Airbus oraz Italdesign zaprojektowali futurystyczny środek transportu, którym mają zostać zastąpione w przyszłości konwencjonalne samochody. Firmy twierdzą, że ich projekt to nie tylko prototyp pojazdu, ale przede wszystkim cała koncepcja transportu.

 

 

 

Projekt o nazwie Pop Up to mała kapsuła z autopilotem, która może latać lub jeździć, w zależności od preferencji pasażera. Latający samochód wyróżnia uniwersalność, kapsuła może być doczepiona do podwozia z kołami lub nawet specjalnych szyn, co umożliwia transport publiczny.Cały proces ma być maksymalnie zautomatyzowany, obsługiwany przez specjalną aplikację oraz autopilota, układającego optymalną trasę. Każdy moduł posiada własną jednostkę napędową oraz źródło energii elektrycznej. Sama kapsuła jest wykonana z włókien węglowych i posiada długość 2,6 m.

Projektanci zakładają, że ich środki transportu będą w przyszłości tak popularne, jak dzisiejsze taksówki. Ma być to zupełnie nowy typ samochodu, który zrewolucjonizuje dotychczasowy transport publiczny.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

dobry kierunek żeby ,tylko

dobry kierunek żeby ,tylko nie smrodziły planeta i my potrzebujemy świeżego oddechu .. powoli się przyjmą ..na początku tez komórki były w walizkach i drogie tak bezie i z tym będzie drogo później za 1zł i w ''abonamencie''...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj