Zaprezentowano projekt pierwszego domu na Marsie

Kategorie: 

Źródło: Royal Observatory Greenwich

Na wystawie w Wielkiej Brytanii właśnie zaprezentowano pierwszy projekt osady na Marsie, przeznaczonej dla kolonii, która zostanie wydelegowana z Ziemi w 2033 roku. Wystawa zbiegła się z początkiem wyświetlania programu National Geographic o nazwie MARS, poświęconemu tej samemu tematowi.

 

Ekspozycja w Londynie powstała we współpracy z astronomami z Obserwatorium Greenwich oraz na podstawie książki "Jak będziemy żyć na Marsie", Stephena Petranek. Planuje się, by jako materiał do budowy schronienia została wykorzystana marsjańska gleba.

 

Gleba będzie przetwarzana w kuchence mikrofalowej przed uformowaniem w cegły. Z cegieł oraz przetworzonych części statków kosmicznych ma powstać kopuła. Grubość ścian ma wynosić około 3 metry, a wejście do "domu" będzie stanowiła podwójna śluza powietrzna.


Schronienie musi być stabilne i odporne na ciężkie środowisko Marsa, w tym ekstremalnie niskie temperatury, wpływ mikrometeorytów, cienką atmosferę oraz promieniowanie kosmiczne.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika demik

No bardzo ciekawe czyżby na

No bardzo ciekawe czyżby na marsie było życie nasa od dawna o tym wie a z ludzi dalej robia cymbałow  kto ma otwart umysł to wie  że gdyby mars był planetą nie do zamieszkania to nie wysylali by kolejne łaziki  nie robili by zdięć  niech pokażą prawdziwe zdiecia niebo niebieskie .zielen drzewa drogi rzeki to wszystko tam jest dlatego chca zasiedlic planete mars oczywiscie dla wybranych .

Portret użytkownika żulo

Chciałbym mieć taką robotę.

Chciałbym mieć taką robotę. Kasę za budowanie rzeczy, których i tak nikt nigdy nie zweryfikuje ani tym bardziej nie zbuduje na serio.

Bo przecież nigdy taki zasrany domek tam nie poleci. Zresztą po prostu nikt nie poleci na Marsa.

Portret użytkownika XaX

Jedyny problem jaki widzę w

Jedyny problem jaki widzę w tych domkach to szyba bez zabezpieczeń, na marsie dochodzi przecież do silnych burz piaskowych z silnym wiatrem który zapewne niesie ze sobą rózne śmieci wystarczy że głaz walnie w szybę nastąpi dekompresja i śmierć ... Aby ludzie mogli tam mieszkać należało by przed tem terraformacji dokonać aby kolonizacja miała sens.

Portret użytkownika Wujek21

Szyba to tylko przekrój na

Szyba to tylko przekrój na "pokaz" aby ludzie oglądający projekt nie musieli wchodzić do środka... Czy to nie jest oczywiste?? Wiadomo, że na Marsie będzie wszystko zabudowane...

"Dekompresja i śmierć" kolego, na marsie nie ma próżni, są tam co prawda ekstremalne warunki, ale od razu śmierć, przecież każdy w swoim "domku" będzie miał na pewno kombinezon i dozowniki z tlenem w raze przecieku kapsuły, a jeżeli Ja o tym pomyślałem to oni na pewno też...

A co do terraformacji, to nie wiem czy wiesz ale to nie kilkuletni proces, taka terraformacja niby małej a zarazem dużej względem nas ludzi planety to setki a nawet tysiące lat...

Portret użytkownika XaX

Wiem że nie ma próżni ale

Wiem że nie ma próżni ale jest inne ciśnienie atmosferyczne oraz inna atmosfera niż na ziemi co i tak doprowadziło by do śmierci. Co do reszty się z tobą zgodzę. Ale myślę że na start o wiele prostsza i lepsza była by kolonizacja księżyca. Zdobyli by doświadczenie i z takim przyczółkiem i np okrętem zbudowanym tylko do podróży w kosmosie o wiele łatwiej było by wysłąć ludzi na marsa.

Skomentuj