Zaprezentowano projekt ekologicznego i samowystarczalnego superjachtu

Kategorie: 

Źródło: Mathis Ruhl

Ujawniono projekt ekologicznego superjachtu Wind Motion, którego wartość wyniesie 90 milionów funtów. Jacht nigdy nie będzie musiał powracać na ląd w celu uzupełnienia paliwa, ponieważ będzie napędzany turbinami wiatrowymi.

Wind Motion będzie w 100% samowystarczalny, co w praktyce oznacza, że jego właściciel może przebywać na morzu przez całą wieczność, bez obaw o stan paliwa. Według projektu statek byłby długi na 70 metrów i mógłby pomieścić łącznie 26 osób. Wind Motion ma mieć też swoje własne spa i basen.

 

Projektantem jest 40-letni Francuz, Mathis Rohl, który już od 15 lat zajmuje się tworzeniem wizualizacji superjachtów. Rohl wyjaśnia, że w przypadku Wind Motion osiem turbin wiatrowych będzie pełniło rolę ładowarki akumulatorów, a dzięki hybrydowym silnikom możliwe będzie wykorzystanie energii elektrycznej do napędzania jachtu.

Źródło: Mathis Rohl

Projektant zapewnia, że statek jest w 100% samowystarczalny, więc mając nieskończone zapasy żywności i wody, właściciel może pozostać na morzu, tak długo jak tylko będzie chciał. Wind Motion zostanie również wyposażony w specjalny system, który zapewni jachtowi większą stabilność i zmniejszy wpływ wiatru na ruchomość statku. Na chwilę obecną nie jest jasne, kiedy superjacht trafi do sprzedaży.

 

Wind Motion jest jedynie jednym z wielu projektów przyjaznych dla środowiska statków, które mają wstrząsnąć branżą w niedalekiej przyszłości. We wrześniu ujawniono koncepcję elektrycznego superjachtu SolarImpact, opierającego się na ogromnej ilości paneli słonecznych. W przypadku, gdy jest pochmurno, rozwiązaniem może być natomiast jacht The Green Expedition, napędzany przez turbiny wiatrowe i falowe, a także specjalne urządzenie, przypominające ogromny latawiec.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika dd

Uwzględniając rysunek

Uwzględniając rysunek koncepcji jako projekt gotowy do realizacji możemy powiedzieć, że w Polsce produkowane są sprytne samochody jak Syrenka (w tym elektryczna wersja), Warszawa i chyba motor WSK.

Poza tym, w końću ktoś odkrył perpetuum mobile 15 rodzaju.

Portret użytkownika baca

"Projektant zapewnia, że

"Projektant zapewnia, że statek jest w 100% samowystarczalny, więc mając nieskończone zapasy żywności i wody, właściciel może pozostać na morzu, tak długo jak tylko będzie chciał."

... a jak już ten projektant wypłynie w rejs to poczuje się jak klient całodobowego supermarketu gdzie są "nieskończone zapasy żywności i wody" a w sprawach najistotniejszych nie można w ogóle liczyć na pomoc żadnej kasjerki tylko trzeba być "samowystarczalny"...

bez nieskończonych zapasów dziewic wyrobi sobie biceps jak Robinson i bedzie jak jędnoręki Popeye

 

Skomentuj