Zaprezentowano pierwszy w historii składany smartfon

Kategorie: 

Źródło: Royole

Pierwszy w historii składany smartfon zostanie wprowadzony do sprzedaży przez kalifornijską firmę Royole, która okazała się szybsza od Samsunga, rzekomo od dawna pracującego nad podobnym urządzeniem.

Firma Royole, specjalizująca się w tworzeniu elastycznych ekranów, zaprezentowała swój wynalazek o nazwie FlexPai podczas targów elektroniki w Pekinie. Składane urządzenie, będące w pewnym sensie połączeniem smartfona i tableta, ma trafić do sprzedaży już w grudniu. 

 

Główną zaletą modelu jest duży i elastyczny wyświetlacz, który po złożeniu może zmieścić się w kieszeni. Ekrany urządzeń mobilnych w ostatnich latach stawały się coraz większe i użytkownicy nierzadko byli postawieni przed wyborem: poręczność i przenośność czy rozmiar? FlexPai ma być rozwiązaniem tego dylematu.

Źródło: Royole

Przekątna w pełni rozłożonego ekranu wynosi aż 7,8 cala. Producent zaznacza, że po zlożeniu urządzenia na pół oprogramowanie idealnie dostosowuje się do wyświetlania wszystkich zawartości na połowie ekranu. Royole uważa, że wyświetlacz może być złożony ponad 200 000 razy, zanim ulegnie uszkodzeniu.

 

FlexPai, wyposażony w system Android dostosowany specjalnie do składanych ekranów, będzie kosztował od 1000 do 1450 funtów (w zależności od specyfikacji technicznych). Samsung, który już 10 lat temu zaprezentował pierwszy prototyp elastycznego telefonu, ogłosił, że do końca 2018 roku również planuje zaprezentować swoje najnowsze składane dzieło. Apple i LG także nie zasypują gruszek w popiele i ogłaszają, że w następnych miesiącach przedstawią własne patenty.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj