Zaprezentowano nowego przerażającego robota z Boston Dynamics

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Należąca do Google firma Boston Dynamics, od wielu lat dopracowuje konstrukcje robotów, które mogą przejmować zadania ludzi. W przeszłości wyprodukowali już robota kroczącego, zwanego mułem, który ma nosić sprzęt za żołnierzy US Army. Tym razem zaprezentowano nowego robota, o imieniu Handle, który jest w stanie wykonywać szereg precyzyjnych czynności.

Nagrania upubliczniane przez Boston Dynamics często szokują, bo wyglądają tak, jakby firma ta starała się zbudować terminatora, znanego z hollywoodzkich hitowych filmów. Nowa konstrukcja specjalistów od robotyki, przynosi poczucie podziwu dla jej szybkości, zwinności, wytrzymałości i zdolności do skoku. Jednocześnie, tak sprawna maszyna przywraca głęboko zakorzenione obawy, że któregoś dnia rzeczywiście może dojść do uważanego dotychczas za fantazję, buntu robotów.

Tego typu robot jak Handle, wydaje się być stworzonym do prac takich jak dokładanie towaru w supermarketach, lub do organizowania magazynów i wyszukiwania towarów. Oprócz automatów sprzedających, wkrótce w dużych sklepach mogą się pojawić roboty dokładające towar i automatycznie zarządzające magazynami według zadanych parametrów.

 

Oczywiście maszyna tak sprawna jak Handle, zdolna do schodzenia po schodach, a nawet do skakania przez przeszkody, może być z łatwością przekształcona w urządzenie do zabijania. Wystarczy wyposażyć robota w karabiny i nauczyć go skutecznie dobierać cele. Jeśli coś jest w stanie manipulować ciężarami i poruszać się w sposób tak zwinny jak żywa istota, to może być też niezwykle sprawnym zabójcą.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Chyba przypadkowo, ale ma

Chyba przypadkowo, ale ma racje autor z tym tytułem tego newsa. Te roboty to są nowi pracownicy w fabrykach. Jak je wprowadzą do masowej produkcji to was roboli, ani waszych dzieci, wtedy już nie będzie na świecie bo niebawem zostaniecie z-depopulowani na śmierć - jako zbędny element NWO. Ostatni wielki kraj na tym świecie wprowadził Monsanto tz Rosja też już jest GMO, czyli nic nie da uciekanie gdzieś na ''wschodnią dzicz'' bo tam też już będzie rozstawiona trutka na bydło. Jak myślicie po co budują te bunkry-chłodnie co przechowują nasiona wszystkich roślin? Sorki za to co piszę, to jest negatywne, ale wiecie ''taki mamy klimat'' na tym świecie.

Portret użytkownika gość11

niedługo powstaną roboty jak

niedługo powstaną roboty jak z terminatora bo to nieuchronne. w Japonii sa juz roboty do sexu bo japońskie prawiczki boją się odezwac do dziewczyny. robot zabójca z termionatora to kwestia kilku lat! dokad ten świat zmierza?

Portret użytkownika jaa

Gdzieś już, chyba w Japonii,

Gdzieś już, chyba w Japonii, na jakimś pokazie, było, że robot zaczął rozrabiać i demolować. Może to była celowa pokazówka, a może włam na oprogramowanie, a może samoistne przeistoczenie zaprogramowanych funkcji. Ale, to może znaczyć, że sami jesteśmy robotami, których procesy decyzjne uległy modyfikacji na skutek nieuwzględnionych warunków początkowych.

Strony

Skomentuj