Zapowiedziano realokację tysięcy polskich żołnierzy - zostaną skierowani na wschód kraju

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Od jakiegoś czasu docierają do nas informacje wskazujące na to, że w Wojsku Polskim trwa "cicha mobilizacja". Dotychczas objawiało się to nieoczekiwanymi wezwaniami poborowych przez lokalne WKU lub spisywaniem samochodów w firmach. Teraz pojawiła się informacja, że polska armia zamierza przerzucić na wschód tysiące żołnierzy.

 

Zamiar poważnej realokacji wojska w naszym kraju potwierdził też Minister Obrony Narodowej, Tomasz Siemoniak. W rozmowie z agencją Associated Press stwierdził, że sytuacja geopolityczna się zmieniła i trzeba wyciągnąć z tego wnioski.

 

Według zapowiedzi przynajmniej trzy bazy wojskowe znajdujące się na wschodzie zostaną uzupełnione składem. Obecnie znajduje się tam 30% pojemności a do 2017 roku zostanie to zwiększone do 90%. Ogłoszono również, że MON zamierza zakupić więcej nowoczesnego sprzętu wojskowego.

 

W tej chwili większość polskich żołnierzy stacjonuje wzdłuż zachodniej granicy naszego kraju. Jest to relikt "Zimnej Wojny", kiedy Polska była członkiem Układu Warszawskiego, a nasza armia miała wykonywać uderzenie na Danię. Urzędnicy przekonują nas, że te czasy minęły, a rozlokowanie polskich jednostek wojskowych nie i to ma się zmienić.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika janprester

No to super, wreszcie nasze

No to super, wreszcie nasze chłopaki dadzą ,,ruskim " po du..e . Tak myślałem: przerzucić dwie brygady pancerne i półpancerne szybkiego reagowania, dołączyć do tego postruskie katiusze bo one maja duży rozrzut to,,ruskie bojcy " będą przy nich tańczyć super kozaka. Tak se myślę ,że jedna brygada pójdzie jak wicher prosto na Moskwę -rozwali ją i przepędzi z tamtąd wreszcie niedobrego i agresywnego Putina. A druga brygada prosto na Białoruś złapać Łukaszenkę -dać mu wpier..l  i pogonić go za Putinem.Tak widzę ,że ten nasz ,,blitzkrig '' jest w 100% pewny. Ja już se kupiłem nowe okulary bo te stare były prawie matowe i nic dobrze nie widziałam.    Nasz sztab robi to bardzo dobrze i perfekcyjnie i wreszcie damy rusinom dobrego łupnia za wszystkie czasy.   Możebyć super ciekawie...brawo tylko długo nie czekać, najlepiej znieść im embargo i podesłaćparę transportów humanitarnych spirytusu-jak się upiją to ich wyłapiemy bez jednego strzału -  powodzenia i do dzieła.  Resztę oddamy Chińczykom w niewolę i spokój z ,,ruskimi'' na tysiąc lat. Dobry plan obmyśliłem...,co ?
                                                                                                                     ,,wizjoner ''                                                                                               

Portret użytkownika sumo

Się uśmiałem :))) No cóż ,

Się uśmiałem Lol No cóż , ale taka prawda, cóż  nasza armia może ??!! Nic tylko się śmiać ! Jak słyszałem o planowanym dozbrojeniu armii , że mają się wyrobić do 2017 !!! To jest śmiechu warte!! Przecież wojna trwa i to na dobre, i to nie od dziś !!! Pozdrawiam. Pawel

Portret użytkownika gość1

do wojny powinno się szykować

do wojny powinno się szykować w czasie pokoju i nie mówię tu o armii tylko o ludności cywilnej. o nas zapomniano! nie wolno nam posiadać broni a potem będzie za późno i pójdziemy na rzeź jak te barany. Polską ludnośc cywilną zabijano od kilkuset lat podczas różnych wojen, najazdów, okupacji i rozbiorów. teraz władza kroczy tą samą drogą nie dając nam możliwości obrony!

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Wołchw

Nie bądźmy naiwni. Mozliwe że

Nie bądźmy naiwni. Mozliwe że władzan pasku Niemiec planuje sama zaatakować Rosje w imieniu szwabów polskimi rekoma. Możlwie że chodzi o taki scenariusz że Polska zaatakuje Ukraine po Lwów po jakiejś prowokacji  i Polscy nacjonaliści i patrioci bedą się napierdalać z Ukrainskimi, a w tym czasie Wschód UA zajmie Rosja. Wtedy PO-lska wygra na zachodzie , zajmie Lóów który zostani automatycznie obsadzony gospodarczo przez żydo-niemców i tyle kurwa zyskamy że młodzi patrioci poginą. Żaden konflikt nie jst w naszm intersie wtej chwili. Trzeba najpierw zmneć władze w PO-lsce jeśli już i prawo, chociaż ja nie jesm za żadną formą przecy militarnej. W tej chwili tylko byśmy stracili pożarli się z Ukraincami na następne 50 lat.

Strony

Skomentuj