Zapowiadane testy nowej rakiety Korei Północnej nie powiodły się

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak donoszą źródła wojskowe, próba nowej, „cudownej” i technologicznie zaawansowanej rakiety Korei Północnej nie powiodła się. Nieznany pozostaje jednak cel testów oraz to ile rakiet wystrzelono.

 

Wojsko USA poinformowało, że wykryło wybuch pocisku rakietowego na terenie Korei Północnej kilka sekund po jego starcie. Kraj ten ma zakaz na przeprowadzanie jakichkolwiek testów rakietowych oraz atomowych na mocy zarządzeń wydanych przez ONZ.

 

Pomimo to potwierdzono wzrost testów tego typu w tym kraju, co ostatecznie musi się przełożyć na rozwój technologii rakietowej. Wcześniej w tym miesiącu Północ wystrzeliła rakietę, która przeleciała około 1000 kilometrów i wylądowała w japońskich wodach.

 

Test ten miał miejsce na wschodnim wybrzeżu, nieopodal osady Wonsan, i został uznany za reakcję Północy na standardowe ćwiczeniowe manewry wojskowe Południa z wojskiem USA. Komunistyczna Korea klasycznie uznała to za przygotowania do ataku na swój teren.

 

Korea Północna chce rozwinąć technologię balistyczną do stopnia, który pozwoli jej stworzyć rakiety międzykontynentalne zdolne razić USA. Potwierdzono już, że udało im się wytworzyć głowice atomowe, które mogłyby uzbroić takowe rakiety. Mimo wszystko większość ekspertów jest zdania, że Północ jest daleka od realizacji swoich zamierzeń.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Skomentuj