Zapora Trzech Przełomów musi stawić czoła największej powodzi w historii. Jeśli nie wytrzyma nastąpi niewyobrażalna katastrofa

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Chińska Zapora Trzech Przełomów staje przed najpoważniejszym zagrożeniem dla swojego istnienia. Prowincja Hubei doświadcza obecnie najpoważniejszej powodzi od momentu postawienia tej olbrzymiej konstrukcji.

 

Według prognozy Komisji ds. Zasobów Wodnych Changjiang chińskiego Ministerstwa Zasobów Wodnych, po ciągłym ulewnym deszczu uderzającym w górny bieg rzeki Jangcy, przepływ wody osiągnie ponad 74 000 metrów sześciennych na sekundę. Będzie to prawdziwy test wytrzymałości dla tego ambitnego projektu architektonicznego.

Przy okazji trwającej powodzi pojawiają się opinie chińskich inżynierów zaangażowanych w projekt budowy tamy, że jej pojemność magazynowania wód powodziowych jest ograniczona. Oznacza to, że teoretycznie zagrożonych jest obecnie około 400 milionów ludzi mieszkających w pobliżu tamy. W sumie ponad 85 milionów ludzi zostało już dotkniętych ulewnymi sezonowymi deszczami do jakich doszło w Chinach w tym miesiącu, a szkody są do ​​tej pory szacowane na 2,9 miliarda dolarów lub 20,7 miliarda juanów.

 

Warto przypomnieć, że Chińczycy rozpoczęli budowę największej elektrowni wodnej świata jeszcze w 1993 roku. Zaprojektowano ją na rzece Jangcy w centralnej prowincji Hubei. Od samego, początku budowla miała wielu przeciwników. Niektórzy specjaliści twierdzili wręcz, że może ona mieć wpływ na tektonikę płyt a nawet rotację Ziemi.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika baca

na tytułowym obrazku widze że

na tytułowym obrazku widze że Chińczycy do obrony tamy sprowadzili aż trzy maszyny kroczace z Imperium kontratakuje więc jeśli leasing u Lorda Vadera nie będzie za bardzo kosztowny tamie nie grozi atak rebeliantów...

no chyba że stary pederasta Joda się tam pojawi i zacznie napinać trzecie oko, zwieracz no i telekinetycznie wodę mącić Smile

 

Portret użytkownika inzynier magister

przekop mierzei to najlepszy

przekop mierzei to najlepszy pomysł PiSu ! uniezależnienie sięod postkomunistycznych sowietów którzy mieli nas w szachu nad morzem ! Niby dlaczergo mamy nie mieć porządnego dojścia do Bałtyku ?! Niestyry PiS robi błędy i wykonuje rozkazy tajnych grup totalitarnych w innych strefach gospodarki jak energetyka, bo podpisali pakt z diabłem ekologicznym i chcą wykosić polski węgiel i budować niebezpieczny i nieopłacalny szajs atomowy co doprowadzi do uzależnienia się od paliwa jądrowego które będziemy musieli kupować nie wspominając o składowani tego syfu !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika henyugly

A nie mamy porządnego dojścia

A nie mamy porządnego dojścia do Bałtyku? Gdańsk i Gdynia nie istnieją? Polski węgiel jest troszeczkę za drogi gdyż kopalnie muszą kopać coraz głębiej, trzeba opłacić potężne związki zawodowe i administrację. Kopalnie w Polsce powinno się zamknąć tak jak to zrobiła kiedyś Wielka Brytania. Też dopłacali do kopalń, aż powiedzieli dość i zaczeli wychodzić na + w budżecie. No ale ty jesteś taki średniowieczny więc o tym nawet nie chcesz wiedzieć.

Portret użytkownika r.abin

Ale kupując polski węgiel -

Ale kupując polski węgiel - dajemy zarobić Polakom (podatek też jest nasz). Tani węgiel wzbogaca dostawcę i generuje zadłużenie zagraniczne. Kiedy nasze ciemnoty pojmą, że zagraniczne firmy płacą podatki u siebie (i najwięcej płacą swoim). Dług publiczny (na łeb) - przekroczył już 34 564 zł i ciągle rośnie

Portret użytkownika euklides

Podatek nie generguje żadnego

Podatek nie generguje żadnego bogactwa i nie jest "nasz", tylko szmalcowników z Wiejskiej. Polak podatek płaci, a Kornhauserowa i Kornhauser z niego żyją. Tak ciężko to pojąć?

Nie o podatki tu chodzi, tylko o możliwość wydobycia czegoś co jest porzebne. No bo jak się ku... nie opłąca to niech okupacyjne państwo wreszcie DA te kopalnie Polakom.

Portret użytkownika YaHu

Bo widzisz z jednej strony na

Bo widzisz z jednej strony na szali jest natura a z drugiej technologia. Jeśli szala technologii przeważa to zapomina sie o drugiej stronie czyli naturze. Po przekroczeniu punktu krytycznego nie ma odwrotu. Wiec ludzie którzy zdają sobie sprawę idą w skrajność bo myslą, że się uratują i zdąrzą sie nachapać przed katastrofą. Tych jest jednak tylko mała grupka, która rządzi światem.

Skomentuj