Zapomnijmy o Ebola - w wodach Bałtyku pojawiła się zabójcza bakteria - jedna osoba zmarła

Kategorie: 

youtube.com

Podczas gdy świat z niepokojem obserwuje rozprzestrzenianie się wirusa Ebola, w Niemczech ujawniono informacje o infekcji, wywołanej śmiercionośną bakterią - Vibrio vulnificus, podaje Ostsee - Zeitung.

 

Vibrio vulnificus występuje w przybrzeżnej, słonawej wodzie morskiej, której temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Są to optymalne warunki, w których bakteria mnoży się szybko. W Rostocku zmarła co najmniej jedna osoba, zakażona vibrio. Wiadomo, że kąpała się w Morzu Bałtyckim. Informację potwierdził Państwowy Urząd Zdrowia i Opieki Społecznej (Lagus).


Ogólnie rzecz biorąc, w landzie Mecklenburg - Vorpommern zachorowało sześć osób. 73 - latek z Badenii - Wirtembergii wybudził się po trzytygodniowej śpiączce, ale teraz grozi mu amputacja nogi. Od 2010 roku w Niemczech odnotowano dwa zgony, związane z tą infekcją.


Bakterie mnożą się, zdaniem ekspertów, gdy woda w Bałtyku jest ciepła, a jej temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Vibrio przenika do organizmu ludzkiego przez otwarte rany tj. otarcia lub pęknięcia na skórze. Grupa ryzyka obejmuje osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi tj. choroby wątroby, alkoholizm czy cukrzyca.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj