Zapadlisko w Solikamsku nadal się powiększa

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na Uralu w pobliżu rosyjskiej miejscowości Perm znajduje się potężne zapadlisko. Jest ono wynikiem działalności miejscowej kopalni potasu Solikamsk-2. Powstały tam lej krasowy cały czas się powiększa.

 

Władze kopalni Solikamsk-1 opracowały specjalny plan działań zakładający likwidację zapadliska. Jest to jednak proces długotrwały i utrudniony poprzez przybierające ciągle wody gruntowe, które w formie solanki dodatkowo wypłukują dno zapadliska. To powoduje, że ściany wciąż się osypują. Jedyne co można w takiej sytuacji robić to planować dalsze ewakuacje.

 

Obserwując rozwój wypadków mieszkańcy okolicy tego sinkhole wyrażają zaniepokojenie. Pojawiają się doniesienia, że z kopalnią Solikamsk-2 jest połączona Solikamsk-1, która znajduje się pod zamieszkałym miastem o tej samej nazwie. Niektórzy sugerują, że istnieje realne ryzyko, że zapadliska zaczną tam wkrótce pochłaniać domy mieszkalne. Władze kopalni uspokajają, że nic takiego nie grozi mieszkańcom Solikamska.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj