Zapadlisko pochłonęło kolejny budynek na Florydzie

Kategorie: 

Zapadlisko z Clermont

W miejscowości Clermont na Florydzie doszło do wystąpienia zapadliska, które pochłonęło cześć budynku miejscowego ośrodka wypoczynkowego. Sinkhole pojawił się wczoraj, 12 sierpnia w godzinach nocnych.

 

Do zdarzenia doszło w Summer Bay Resort, kompleksie znajdującym się w okolicy słynnego Disneylandu. Zanim doszło do ujawnienia zapadliska i odłupania sporej części budynku, ochrona zgłaszała kilka przypadków szyb pękających bez większego powodu. To stanowiło wystarczający powód do tego, aby zarządzić prewencyjne ewakuacje znajdujących się tam gości.

 

Chwilę po północy stało się jasne, że może dojść do upadku części budynku. W końcu zarysował się lej o kilkudziesięciometrowej średnicy, w którego wnętrze upadł fragment zabudowania. Jak mówią specjaliści liczne występowanie zapadlisk na Florydzie to coś normalnego i mają one związek z podłożem, jakie się tam znajduje. Jest ono pełne niestabilnych warstw ziemi, które od czasu do czasu powodują tego typu spektakularne upadki.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika OLI

Chce zauwazyc , ze zapadliska

Chce zauwazyc , ze zapadliska wystepuja tylko na terenach slabo zaludnionych a co za tym idzie nieobciazonych. Sa to idealne miejsca do dokonywania prob BRONI podziemnych , o czy NASA MILCZY ,tylko zwala NA  nature//////

Portret użytkownika MARGO

".. mówią specjaliści [, że]

".. mówią specjaliści [, że] liczne występowanie zapadlisk na Florydzie to coś normalnego ..."
____________________
No to takich "specjalistów" ja osobiście omijałabym szerokim łukiem...
                                                        

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Rasta4Peace

Również nie sądze aby to było

Również nie sądze aby to było normalne, zdaje mi się że takie nieregularne podłoża da się wykryć, choćby przy budowie fundamentów, no ale cóż jak tam z kartonów chałupy budują niech się nie dziwią że im to albo zwiewa, albo zapada się pod ziemie.
Swoją drogą te "sinkhole" to może jakiś upust cisnienia, lub niezrównoważone ruchy płyt tektonicznych, przyczym mogło by to być winą jądra, a co za tym idzie zmiany biegunów.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika MARGO

Rasta4Peace napisał: ... cóż

Rasta4Peace wrote:

... cóż jak tam z kartonów chałupy budują niech się nie dziwią że im to albo zwiewa, albo zapada się pod ziemie...

___________________
A wyobrażasz sobie Rasta4... co by to było gdyby te chałupy nie były z kartonu, tylko np. z cegieł ?
Pewnie o wiele szybciej zapadłaby się taka cięższa chałupa niż ta lżejsza...
 
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Rasta4Peace

tak ale jakby taką chałupe

tak ale jakby taką chałupe budowali to by musieli przecież fundament wykopać i już wtedy teren by się raczej zruszył, wtedy by wiedzieli ze tam raczej nie nalezy budować, pozatym jest od cholery innych urządzeń którymi mozna badać pod ziemią, inną droga mieszkam w mieście gdzie prawie całe miasto jest pod tunelami kredy, patrz nic się nie zawala. Te sinkhole muszą mieć jakieś losowe ujscie..
Edit: najlepiej niech dadzą sobie spokój z kartonami jako domy, niech biorą przykład z afrykańczyków, budować z g*wna, tego nigdy nie zabraknie, nie lekkie ani nie za ciężkie, a coś czuje że niektórzy amerykanie zaaklimatyzowali by się w takich warunkach bo wcale nie są mądrzejsi ani lepsi od inteligętnych plemion afrykańskich.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Strony

Skomentuj