Zapadliska w Meksyku spowodowały zniknięcie dwóch rzek

Kategorie: 

Źródło: Internet

W meksykańskim stanie Veracruz powstały kolejne leje krasowe, które spowodowały zniknięcie dwóch górskich rzek, Tliapy i Tlacuapy. Rzeki stały się płytkie. Ich poziom zszedł praktycznie do minimum.

 

Przywrócenie poprzedniego nurtu wydaje się obecnie niemożliwe, ponieważ woda spływa do utworzonych szczelin. Tak drastyczne skutki zapadlisk po raz pierwszy zidentyfikowano 20 kwietnia bieżącego roku.

Władze Meksyku zobowiązały Krajową Komisję Zasobów Wodnych (CONAGUA) aby ustanowiono stałe monitorowanie tego obszaru w celu wcześniejszego wykrywania takich anomalii. Warto nadmienić, że 4 kwietnia urzędnicy z CONAGUA raportowali zniknięcie rzeki Atoyac, ale teraz zapadlisko zapełniło się już i nurt powoli powraca do normy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj