Zaobserwowano upadek rosyjskiego satelity szpiegowskiego Kosmos-2551

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

American Meteor Society (AMS) otrzymało ponad 80 raportów o kuli ognia, która pojawiła się na nocnym niebie nad niektórymi stanami USA.

 

Według American Meteor Society obserwacja potwierdziła, że kulę ognia widzieli na nocnym niebie ludzie na południu, na przykład w Tennessee, oraz na północy w Michigan. AMS potwierdził, że obserwacja miała miejsce około godziny 12:43 czasu wschodniego, ale nie była pewna, jaki to obiekt.

 

Później ujawniono, że kulą ognia był rosyjski satelita szpiegowski Kosmos-2551. Jonathan McDowell, astronom i obserwator satelitarny z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, potwierdził, że spadającym obiektem jest rosyjski satelita Kosmos-2551.

 

Dla tych, którzy nie mają informacji Kosmosie-2551, powinni wiedzieć, że ten satelita szpiegowski został wystrzelony na orbitę 9 września br., ale niestety zepsuł się, w wyniku czego stał się zasadniczo stosem kosmicznych śmieci. McDowell powiedział, że szczątki z satelity nie dotarły do ziemi po ponownym wejściu w atmosferę.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Tak, ja też widzę wszędzie

Tak, ja też widzę wszędzie ruski updek, bo chcę go tak widzieć (a czas się kurwa obudzić ! )  A miałem sen, że ruskie upadli ! A teraz poproszę okład zimny na moją główkę, bo zaraz też na nią upadnę. Fakty są jednak nieubłagane To tzw.""""Zachód""""" cokolwiek to znaczy, dzisiaj ZDYCHA i NA RYJ PADA  a nie ruski upadek.

Skomentuj