Zaobserwowano upadek jasnego obiektu nad Anglią

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kamera zestawu domofonowego w Derby zarejestrowała moment, w którym meteor skutecznie przeciął nocne niebo nad Anglią.

 

Materiał został nagrany przez kamerę przy dzwonku do drzwi 52-letniego Gary'ego Rogersa w Derby w poniedziałek wieczorem. Na nagraniu widać, jak meteor „zstępuje” z nieba, wytwarzając bardzo jasny błysk. Rogers przypomniał sobie, jak jego system bezpieczeństwa w domu ostrzegał go o incydencie.

„Leżałem w łóżku i miałem już iść spać, kiedy zadzwonił mój telefon” - powiedział. „Nie mogłem w to uwierzyć. Na początku myślałem, że to fajerwerki."

Według lokalnych astronomów jasnym obiektem mógł być tak zwany bolid.

„Pan Rogers miał wielkie szczęście, że zdobył tak dobry materiał, przedstawiający jasny meteor” - powiedział Rob Rob Daus, przewodniczący Obserwatorium Sherwood. „Ludzie byliby zaskoczeni, jakby wiedzieli, ile z nich wpada w atmosferę o każdej porze roku”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj