Zaobserwowano niezwykły spadek zanieczyszczenia powietrza z powodu ograniczeń koronawirusowych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Od czasu pierwszych ograniczeń gospodarek na śweiecie, przyjętych w związku z trwającą pandemią COVID-19 naukowcy odnotowali znaczący spadek poziomu dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń dostających się do atmosfery planety. Według niektórych szacunków czystsze powietrze może zmniejszyć śmiertelność nawet bardziej niż zdołą zabijać koronawirus. 

Nowe dane uzyskane przez naukowców z NASA robią wrażenie. <--break->Autorzy badania przeprowadzili komputerową symulację dynamiki atmosfery w 2020 roku w warunkach, w których nie wprowadzono by blokad. Interesowała ich ilość dwutlenku azotu - zanieczyszczenia uwalnianego do powietrza podczas spalania paliw kopalnych, a więc ściśle związanego z pracą przemysłu i transportu. Porównując uzyskane liczby z rzeczywistymi danymi, naukowcy odkryli, że globalne stężenie dwutlenku azotu spadło aż o 20 procent.

Spadek ten był szczególnie zauważalny w dużych miastach i wynosił od 20 do 50 procent. W chińskim mieście Wuhan, gdzie rzekomo wybuchła pandemia i gdzie środki restrykcyjne zostały przyjęte wcześniej niż gdziekolwiek indziej na świecie, poziom zanieczyszczenia spadł aż o 60 procent. Podobnie stało się we Włoszech w Mediolanie i w Nowym Jorku gdzie spadki wyniosły 45 procent.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No coż,czyżby mimowolnie i

No coż,czyżby mimowolnie i całkiem przypadkowo zaobserwowano (a może się tylko UPEWNIONO że istnieje zależność) Pewna zależność ? Że im mniej działalności człowieka na Ziemi tym lepiej dla wszystkich pozostałych istnień na planecie i dla całej  Ziemi ? No, bo co właściwie wynika z tej obserwacji ? Im mniej NAS tym lepiej ? Co, z tej obserwacji właściwie wynika ? 

Portret użytkownika Król Pilota od TV

 

 

"Szpitale mają wybić 300.000.000 Europejczyków! Dożylnie SKWALENIEM. Te słynne zdanie już znacie - "wszyscy mają zachorować na COVID" bo każdemu musi zostać założona tzw. teczka, za pomocą której współczense SS będzie decydować, kto ma żyć dalej, a kto nie, kto z kim jest powiązany i przeznaczony do likwidacji gospodarczej, a kto ma dalej prowadzić biznes. ?!% Ściśle Tajne %?! Umawiali się we wrześniu 2019 r. i we wrześniu 2020 r. Na naradach ustalali w jaki sposób mają się tym haniebnym procederem zająć. Nikt nie sprawdza zawartości respiratorów i zawartości tlenów podawanych pacjentom. 
1. Pierwszym z procederów jest opóźnianie przyjmowania pacjentów. Podjęte przez indywidualne szpitale działania mają na celu stwarzanie umieralności w karetkach i nie koniecznie pacjentów z dusznościami. 
2. Drugie z procederów to sortowanie ludzi na osoby wpływowe i nie wpływowe. Czyli określa się kto pod holokaust, a kto ma przeżyć. 
3. Trzecim procederem jest pozbywanie się ludzi nie wpływowych, lub niewygodnych dla służb czy też władzy, pod przykrywką COVID. Zazwyczaj takie zgony są tworzone przed podaniem śniadania pacjentom. Przy okazji jeszcze na żyjącego pacjenta zamawiają pełno rzeczy na ubezpieczenie, które to potem są handlowane w sklepach medycznych. 
4. Pacjenci posiadający w rodzinie osoby wpływowe, akurat są ozdrowieńcami, chyba, że są niewygodni dla władzy, ale czasami mają makabrycznie zniszczone płuca. 
5. Osoby posiadające przedsiębiorstwa lub bliscy krewni właścicieli "Polskich Firm" mają mieć wszyscy COVID, aby łatwiej było nimi kierować w wyniszczeniu ich firm. 
6. Odmawiać wpuszczania na teren szpitala służb, które mogłyby wyczuć nieprawidłowości i celowości w uśmiercaniu pacjentów. 
7. Kiedy zrobi się gorąco w tle z COVID, winy zwalać na przełożonych, aby personel mógł dalej bez przeszkód działać. 
8. Dla wszystkich wtajemniczonych w zakulisowy COVID przewidziane są zasługi, które będą po procederze holokaustu narodów wypłacane w formie, zezwolenia do życia w Nowym Porządku Świata. 
9. Otoczyć szczególną opieką pacjentów chorych na COVID, którzy dopuszczali się potwornych zbrodni i przestępstw, gdyż takowi będą zatrudniani do Światowej Służby Bezpieczeństwa. 
10. Nie dopuszczać do sekcji zwłok denata zmarłego na COVID.  "

 

Portret użytkownika Koteu

Artykuł mówi to o czym bredzą

Artykuł mówi to o czym bredzą naukowcy i takie informacje też są interesujące. Rzekomo wzrost dwutlenku węgla na świecie spowodował, że średnia temperatura wzrosła o 1 st. w ciągu ostatniego stulecia podczas gdy była stabilna od tysiąca (ponoć, bo nie wiem jak to mierzyli). Tak czy siak nie ma tragedii jeślu chodzi o ocieplenie. Natomiast wpływ pozostałego niszczenia przyrody, wycinanie lasów, zakwaszanie gleby, wybijanie zwierząt - to są prawdziwe zagrożenia dla planety. Wiecie, że dzikie zwierzęta to obecnie tylko 4% całej populacji fauny świata? Reszta to hodowla na obżeranie się mięsem!

Portret użytkownika moon fake

Dlaczego nie mówi się o syfie

Dlaczego nie mówi się o syfie chemicznym z fabryk zamiast NIEGROZNEGO CO2?? CO2 NIE MA WPŁYWU NA OCIEPLENIE I ZANIECZYSZCZENIE. MA ZNACZENIE DLA SZYBSZEGO WZROSTU ROSLIN I DOTLENIENIA PŁUC NP U CZŁOWIEKA. CZY WIESZ O TYM ADMIN? CZY ZAMIERZASZ POWTARZAC BREDY NAUKOWE JAK INNI???????

Skomentuj