Zaobserwowano niezwykły fenomen optyczny - słup słoneczny

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W sieci pojawiło się nagranie niezwykłego fenomenu optycznego przedstawiającego coś co znane jest jako słup słoneczny. Występuje on tylko w określonych warunkach atmosferycznych i jedynie o wschodzie i zachodzie Słońca. 

 

Słup słoneczny to zjawisko optyczne, powstające w wyniku odbicia promieni słonecznych na kryształkach lodu, znajdującego się w atmosferze. Im więcej kryształów tym kolumna świetlna wyższa. 

Niestety nie wiadomo gdzie zostało wykonane to nagranie. Można tylko podejrzewać, że było to gdzieś w Ameryce Północnej. Sceneria na nagraniu rozpowszechnianym w sieciach społecznościowych, niektórym przypomina scenerię ołtarzu. Bez wątpienia jest to niezwykłe zjawisko naturalne.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj