Zaobserwowano nietypowego pulsara o niewyjaśnionym zachowaniu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Astronomowie zarejestrowali w pulsarowym PSR J0908-4913 niewytłumaczalne zachowanie, polegające na nagłej zmianie częstotliwości rotacji gwiazdy neutronowej. Dokładna przyczyna tego zjawiska, zwana usterką, jest wciąż nieznana – informuje Science Alert.

Błąd rotacji został zauważony 9 października 2019 r. Obiekt kosmiczny PSR J0908-4913 odnosi się do młodych pulsarów, charakteryzujących się częstymi usterkami i niestabilnymi okresami rotacji, które mogą zmieniać się od kilkudziesięciu do setek milisekund w ciągu kilku lat. Usterki mogą występować co 6 – 25 lat, a PSR J0908-4913 mógł już zmienić swój okres, zanim rozpoczęły się długoterminowe obserwacje.

 

Pulsar J0908 – 4913 został po raz pierwszy odkryty w 1988 r. za pomocą teleskopu MOST (Molonglo Observatory Synthesis Telescope) w Australii. Okres rotacji gwiazdy neutronowej wynosi 107 milisekund. Kolejne obserwacje po odkryciu prowadzono przez dwie dekady za pomocą radioteleskopu Parkesa, ale nie zauważono żadnych usterek.

 

Badania pulsarowe wznowiono w 2015 r. w ramach projektu UTMOST, którego celem było badanie stanów nieustalonych obiektów o zmiennej jasności. Po usterce zwykle następuje okres powolnego powrotu do dobrej kondycji. Uważa się, że zjawisko to jest związane z procesami wewnętrznymi w pulsarach, które są wyrażane w interakcji jądra z korą.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika PajacWGajerze

Kolo!  ty sie nie naśmiewaj z

Kolo!  ty sie nie naśmiewaj z magistra  ani tymbardziej z Wszechmogącego Boga! Czy wiesz że  astrofizyk z nasa neil (d)eGrasse tyson powiedział że ziamia ma kształt owocu gruszy, natomiast na  tych niby "zdjęciach" co sa dostępne w necie mamy idealną kulkę więc albo zdjęcia są złe albo panie ten astrofizyk kłamie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Nie wiem czy zdajesz sobie

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę Inżynierze że w twojej świętej książeczce a właściwie w jej pierwotnej wersji Ziemia jest Płaska, dopiero późniejsze przekłady  z kręgu ziemskiego zrobiły kulkę, także inne kultury antyczne i ich święte księgi mówią o statycznym kręgu ziemskim a nie o kulce pędzącej z kosmiczną prędkością przez bezkres wszechświata.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika inzynier magister

Kosmos stworzył Bóg bo w

Kosmos stworzył Bóg bo w Kosmosie obserwujemy ogrony porządek !  Skomplikowany i precyzyjny wszechświat został stworzony przez najwyższy intelekt - Boga;  Świat biologiczny został stworzony według swoich gatunków (Rdz 1,11.20);  Świat został stworzony z niczego. Twierdzi się, że przetrwały najlepiej przystosowane, a najlepiej przystosowane to te, które przetrwały. Jest to tautologia, a ona niczego nie wyjaśnia). Badania naukowe nie potwierdziły do tej pory doświadczalnie, że mutacje mogą doprowadzić do wyżej zorganizowanych struktur, ani tego, że są korzystne dla organizmu. Tezę, że mutacje, dobór naturalny i czas doprowadziły do powstania szechświata, trzeba przyjąć przez wiarę. Uwierzyć trzeba też w Wielki Wybuch, ponieważ według dzisiaj obowiązujących praw natury nie powinien był on się wydarzyć. Ponadto trzeba uwierzyć wbrew logice i doświadczeniu, że skomplikowany i precyzyjny kosmos powstał przez przypadek (nie chcę tutaj przedstawiać wyliczeń statystycznych; z pewnością można przyjąć, że prawdopodobieństwo przypadkowego zaistnienia świata wynosi zero). Ludzie są stworzeni na podobieństwo Boga, który posiada uczucia;  Biblia opisuje przyczyny zła, wyrzutów sumienia i innych uczuć. (Np. zło spowodowane jest buntem pierwszych ludzi przeciwko Bogu). 

Zastanówmy się przez chwilę, jak dużo jest praw rządzących tym światem - np. prawa matematyki, dobrze nam znane funkcje kwadratowe lub całki czy twierdzenie Pitagorasa mające zastosowanie w praktyce. Chciałbym przypomnieć - może niepotrzebnie - że te prawa istniały przed ich odkryciem i sformułowaniem przez ludzi.

SKĄD SIĘ WZIĘŁY TE NIEPRZELICZONE ILOŚCI PRAW? Czyżby przypadek i dobór naturalny to sprawiły? Jednak prawa nie są materią, a poza tym - z czego miałyby ewoluować i na jakich zasadach? Głupotą byłoby wstawiać przypadek i dobór naturalny przy wyjaśnianiu powstania praw przyrody.

 

Prawa te - odkryte i nie odkryte - - rządzą całym światem: ruchy obiektów niebieskich, działania mechanizmów (spalanie w silniku spalinowym), przemiana materii w świecie biologicznym oraz wszystko inne.

 

Prawa te ściśle się uzupełniają i nie mogą być ze sobą sprzeczne. Dużą ilość z nich naukowcy opisali w postaci definicji i wzorów matematycznych i z powodzeniem wykorzystują w praktyce.

 

Kiedy zastanawiamy się nad jakimikolwiek prawami, to musimy dojść do wniosku, że ich istnienie ma jakiś cel. Na przykład prawo karne czy cywilne lub handlowe reguluje określone rzeczy. Jednak kiedy coś ma cel, to nasza logika i doświadczenie mówią, że za tym na pewno kryje się jakiś intelekt. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że prawo handlowe wyewoluowało przypadkiem z innego prawa bądź że powstało przypadkiem z niczego.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ezrejaG

Nawet nie przeczytałem do

Nawet nie przeczytałem do końca , kolego katoliku rzymski czyli organizacji kontrolowanej przez szatana, proponuję douczyć się w temacie, poczytać starożytne wspaniałe pisma nie podam tytułów bo kto szuka ten odnajdzie. Odnośnie kosmosu to co następuje: "Kosmos stworzył Bóg" oczywiście że tak , my nazywamy to kosmos jednak nie wiemy czym są te światełka na niebie ani nie wiemy czym jest słońce ani księżyc. Mało tego cała kosmologia to kłamstwo wymyślone po to by ukryć przed ludzmi Boga i mieszkańców "nieba". Nikogo tam nie było!  ziemia jest systemem zamkniętym niczym olbrzymie akwarium. Wróg ludzkości robią was w h.....ja po prostu.

https://youtu.be/6EYo8v7imlc

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj