Zaobserwowano nagły wzrost aktywności słonecznej

Kategorie: 

Źródło: NOAA/SDO

Po blisko miesiącu flauty na Słońcu notujemy obecnie wzrost aktywności naszej gwiazdy. Może to być zapowiedź kolejnych zdarzeń solarnych w nadchodzących dniach

 

 

Przez ostatnie trzy tygodnie aktywność słoneczna była bardzo niska z pojedynczymi rzadkimi rozbłyskami klasy B. Jednak od kilkudziesięciu godzin zaobserwowoano już kilka rozbłysków klasy C, co może wskazywać na powolny wzrost aktywności pobliskiej gwiazdy. Za obecną aktywność odpowiedzialny jest region oznaczony numerem 2797. To właśnie on w ciągu ostatnich kilkunastu godzin produkuje kolejne rozbłyski.

Warto przyglądać się temu regionowi, który powoli zaczyna się znajdować w pozycji geoefektywnej i pozostanie w niej przynajmniej przez tydzień. W tym momencie jego klasyfikacja magnetyczna to zaledwie "Beta" jednak to może się zmienić w każdej chwili, co wpłynęłoby niewątpliwie na wzrost aktywności.

 

Aktywność w ciągu ostatnich dwóch dni z regionu 2797

 

 

Źródło: https://zmianysolarne.pl/wiadomosc/lekki-wzrost-aktywnosci-slonecznej-0

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Zacznijmy od tego że nauka

Zacznijmy od tego że nauka NIE WIE  jak na prawdę działa Słońce. Skoro nie wiedzą co spina masywne obiekty w całość to NIE MOGĄ  się arbitralnie wypowiadać o mechanice nieba w OGÓLE . Otóż ...nie wyrzucając ETERU  z fizyki, dziś, po 100 latach, mówilibyśmy że gwiazdy to gigantyczne pioruny kuliste ( w koronie słonecznej -plazma- miliony stopni jak w spawarce plazmowej lub łuku elektrycznym) a z grawitacją nie mielibyśmy najmniejszego problemu. Pilibyśmy kawę siedząc w kawiarni na Marsie. 

Skomentuj