Zaobserwowano duży wzrost aktywności słonecznej

Kategorie: 

Źródło: NOAA/SDO

Aktywność słoneczna w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin zdecydowanie wzrosła. Odnotowano już aż trzy rozbłyski klasy M i wiele wskazuję na to, że na tym nie koniec.

Wszystko zaczęło się gdy rejon oznaczony numerem 2887 wyłonił się zza wschodniej krawędzi kilka dni temu. W tym momencie posiada on klasyfikację magnetyczną "Beta-Gamma-Delta" i jest w stanie wygenerować flarę klasy X a warto tutaj dodać iż rejon ten znjaduję się już w pozycji geoefektywnej względem naszej planety

 

Rejon 2887

Na tym jednak nie koniec, od wczoraj notujemy również zwiększoną aktywność tóż za wschodnią krawędzią gdzie wyłania się nowy rejon który po "drugiej stronie" naszej dziennej gwiazdy był bardzo aktywny i jest nadal. Od wczoraj mieliśmy już dwa razobłyski klasy M z tego rejonu a warto tutaj dodać, że region ten nie był widoczny, więc siły rozbłysków były zaniżone, dopiero teraz zaczyna on się wyłaniać i w ciągu najbliższych 24h będziemy wiedzieć więcej na jego temat

 

Nowy aktywny region oraz aktywność słoneczna w ostatnich godzinach

Aktualne prognozy agencji zarówno NOAA jak i NASA na szanse procentowe dla rozbłysków to 25% na klasę M oraz 10% na klasę X co jest największymi wartościami w nowym cyklu.

 

Aktualny wygląd tarczy słonecznej

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Skomentuj