Zanotowano istotny wzrost ilość katastrof naturalnych na świecie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

ONZ twierdzi, że przez ostatnie 20 lat, odnotowano dwa razy więcej katastrof naturalnych, niż miało to miejsce jeszcze 20 lat przed badanym teraz okresem. To wszystko za sprawą głównie zmian klimatycznych.

Organizacja ostrzega, że jeśli świat nie upora się z kryzysem klimatycznym, będzie jeszcze gorzej. W latach 2000-2019 odnotowano blisko 7,5 tysiąca katastrof naturalnych, czyli niemal dwukrotnie więcej niż w latach 1980-1999. Kosztowało to ponad 2.5 tryliona euro i pochłonęło 1.23 miliona żyć ludzkich. Liczby te mogą być jednak większe, ponieważ kraje takie jak Afryka, lub niektóre kraje azjatyckie, nie zapewniają danych.

W swoim raporcie ONZ, nie skupia się na zagrożeniach epidemiologicznych, takich jak koronawirus, to pokazuje, iż wzrost kataklizmów jest spowodowany głównie zmianami klimatycznymi.

Podczas gdy liczba ofiar nie wzrosła znacznie (z 1.19 miliona w latach 1980=1999, do 1.23 w ostatnim dwudziestoleciu)  dość mocno wzrosła liczba ofiar dotkniętych katastrofami, z 3.25 do 4 miliardów. Najbardziej dotkniętym kataklizmami obszarem jest Azja, aż 8 tamtejszych krajów znajduje się na liście dziesięciu miejsc najbardziej dotkniętych przez katastrofy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: robertAnd
Portret użytkownika robertAnd

Komentarze

Portret użytkownika Monique

Świat (Ziemia) upora się z

Świat (Ziemia) upora się z katastrofą klimatyczną jeśli ludzkość przestanie sie mnożyć jak wirus!!!!!!!!!!

wylesiać całe połacie ponad miarę i zużywać wodę oraz wszelkie inne zasoby tej biednej panety ;(

ach .... naprawdę żałuję, że nie istnieje jakieś "ufo" które by przyleciało i zaorało ten cały homonibysapiens'owy burdel aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa drę się w kosmos, jednym z ostatnich wrzasków planety ziemia!!!!!!!!!!

PS ostatecznie mogłoby i przetrwać nieco "ludzkości" pod warunkiem, że zaczną żyć w zgodzie z naturą i zasobami, które mają do dyspozycji, a nie ponad miarę..........

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Pol Polski zatrute ropa ?

Pol Polski zatrute ropa ?

https://www.youtube.com/watch?v=Za8atLaTk7Q

Na powierzchni rownej polowy Polski w zapolarnym miescie Norylsk gdzie wydobywa sie 20 % swiatowej produkcji niklu pekl w maju 2020 zbiornik paliwa diesel w ilosci 21 000 ton i zatrul poprzez pobliska rzeke i okoliczne jeziora powierzchnie 180 tys. km2. Wprawdzie Judeochrzecijanin posoborowy z gatunku wojtylowych Starszych Braci w Wierze ktory te poklady nikla po 1990 r. swemy spracowanemy recamy niczym Frasyniuk swoje TIR-y w pocie swojego wybranego czola sprywatyzowal czyli po prostu ukradl jest oczywiscie niewinny ale za to to Federacja Rosyjska zamknela do tiurmy inzyniera ktory tam od 5 mies. pracowal i na dodatek jego dwoch majstrow ktorzy po 300 Euro miesiecznie za to przestepstwo zarabiali i jak mur beton po 15 lat tiurmy dostana jak za tow. Stalina ktory to mial usta jak malina Smile

Wprawdzie Wladimir Wladimirowicz po kilku dniach tej katastrofy zorganizowal medialna "Goraca Linie" gdzie gubernator tego kraju powiedzial ze bylo "wsjio horoszo" dopoki w sieciach socjalnych elementy antysocjalistyczne fakenewsow rozpowszechniac nie zaczely i Putin sie zdziwil ze o takich katastrofach Rosja z Pejsbuka i Twittera sie dowiaduje ale skorumpowanego gubernatora tylko zrugal i nie zwolnil no bo to swoj czlowiek jest, prawda ?

Jakies pewnie kolejne nieslubne dziecko Borisa Beckera czyli znany blogger "Warlamow" poinformowal ze przez pierwsze 3 dni to ten Judeochrzesijanin posoborowy nawet sluzb panstwowych na teren zakladu nie wpuszczal a tych ktorzy poza zakladem probki z wody pobierali to uzbrojeni osobnicy calkiem zreszta slusznie gnali precz won Smile

Temu bloggerowi i innym mediom niezaleznym to suwereny zadne nawet na ulicy powiedziec nic nie chcialy bo 100 % tych niewolnikow judeochrzescijanskich w tym Norylsku tak bezposrednio jak i posrednio zalezy od tego Judeochrzescijanina niczym starobiblijny Egipt od Judeochrzecijanina "Jozefa" zalezal ktory to ten Egipt wyszlamowal ze swoim plemieniem z calego zlota tej owczesnej swiatowej potegi jak Jahwe polecil bo o niklu w Norylsku wtedy nie tylko Judeochrzescijany ale i sam Jahwe nic nie wiedzialy bo by na pewno juz 2000 lat rozkradly vel "sprywatyzowaly" niczym w 1990 r. tow. Senator Stoklosa Zaklady Miesne w Pile ...

 

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika euklides

W latach 2000-2019 odnotowano

W latach 2000-2019 odnotowano blisko 7,5 tysiąca katastrof naturalnych, czyli niemal dwukrotnie więcej niż w latach 1980-1999

A ile przybyło stacji moitoringu? Jak poprawiła się propagacja informacji na skutek rozwoju telekomunikacji? W latach 80/90 nikt nawt nie wiedział, że gdzieś na wyspach "sraka taka" wystąpił upał czy osuwisko. Gady są przestraszone jak cholera, panikują i srają po gaciach.

Portret użytkownika Ractaros96

Religia to taka piękna

Religia to taka piękna wymówka na wszystko. Moja nawiedzona matka też gada w ten sposób, ale chyba nadrabia życie które jej inni ludzie ustawiali, a nie ona i teraz ma żal do całego świata. Trzeba przejąć kontrolę nad własnym życiem i walczyć, a nie usprawiedliwiać swoją bierność zbliżającym się końcem świata. Czasy beztroskiego dobrobytu się skończyły. Teraz trzeba walczyć o to, aby za 100 lat jeszcze coś zostało z tej planety i ludzkiej godności.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika tomasz.m

Nie jestem zdziwiony takim

Nie jestem zdziwiony takim postem. Zapewniam cie, że przyjdzie taki czas, że zamkną sie dzwi i zostaniesz sam na wieki wieków nie zaznając spokoju we dnie i w nocy. Aczkolwiek jest jeszcze czas łaski. To jest twój dzień powiedz tak Jezusowi. 

Ps. Nie wyznaje żadną religię. 

Portret użytkownika Quark

Rusz głową i się zastanów czy

Rusz głową i się zastanów czy wtrącanie NA ZAWSZE do strasznego więzienia kogoś kto żył sobie jak chciał (nawet i 100 lat) nie robiąc nikomu krzywdy (lub jeśli nawet) ma cokolwiek wspólnego ze sprawiedliwością nie mówiąc już o miłosierdziu ??? 

Przemyśl to , oczywiście jeśli jeszcze jesteś do tego zdolny .. Na koniec dam Ci dwa słowa : OTWARTY UMYSŁ ... postaraj się zrozumieć co to znaczy .. a prawda cię wyzwoli !

Portret użytkownika b@ron

klimat na ziemi zawsze się

klimat na ziemi zawsze się zmieniał i zwalanie winy na ludzkość, że odpowiada za efekt cieplarniany, jest żenujące... ot człowiek sobie wymyślił że jest tu najważniejszy i wszystko powinno tutaj być "pod niego" a tymczasem jesteśmy tu jak bakteria... w sprzyjających warunkach istniejemy, gdy te mijają, giniemy...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika r

Asteroidy też przelatuja z

Asteroidy też przelatuja z powodu zmian klimatycznych. 

W 1893 r. wybuchł wulkan Krakatau w Indonezji, możecie sobie przeczytać w internecie jaka to była katastrofa. Z powodu zapylenia nie było lata w tamtym roku i to w Europie. Pewnie wybuchł z powodu zmian klimatycznych.

Skomentuj