Zanieczyszczone powietrze zabija w Afryce więcej ludzi niż niedożywienie lub zanieczyszczona woda

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Benno Hansen/CC BY 2.0

Podczas pierwszej próby obliczenia wpływu zanieczyszczonego powietrza na śmiertelność w Afryce, naukowcy odkryli, że powoduje ono więcej przedwczesnych zgonów rocznie, niż picie zanieczyszczonej wody lub niedożywienie.

 

Opublikowane przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oświadczenie ostrzega przed gwałtownym wzrostem liczby zgonów, jeśli nic nie zostanie zrobione w celu załagodzenia problemu. Uważa się, że wdychanie zanieczyszczonego powietrza na afrykańskim kontynencie spowodowało przedwczesną śmierć u ponad 700 tysięcy ludzi w 2013 roku. Dla porównania, 542 tysiące zgonów nastąpiło z powodu zanieczyszczonej wody, a 275 z niedożywienia.

Powietrze jest skażone przez elektrownie, samochody oraz przemysł. Uważa się, że zanieczyszczenie wzrosło o 36 procent między 1990, a 2013 rokiem. Stanowi to coraz większy problem, nie tylko dla ludzi mieszkających w Afryce, ale także dla całego świata. W ubiegłym roku okazało się, że więcej ludzi zmarło przedwcześnie z powodu wdychania niebezpiecznych pyłów i substancji chemicznych znajdujących się w powietrzu niż z powodu AIDS i malarii razem wziętych.

Ponad 90 procent ludzi oddycha powietrzem, które narusza granicę zanieczyszczenia ustaloną przez Światową Organizację Zdrowia. Skażone powietrze jest czwartym największym zabójcą na Ziemi, co odpowiada za 1 na 10 zgonów na całej planecie. Istnieje obawa, że Afryka znajduje się na drodze prowadzącej do zanieczyszczenia powietrza obecnego w Chinach oraz Indiach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bezczelna hipokryzja! Afryka

Bezczelna hipokryzja! Afryka jest opryskiwana chemitrails, w których składzie są nanoczasteczki strontu, baru, alluminium i patogenów syntetycznych! Tam trwa realizacja programu depopulacji na masową skalę! A czym niby ta biedna i nieuprzemysłowiona Afryka ma zanieczyszczać powietrze!!?? bIEDAKAMI PALĄCYMI BAMBUSY??!!

To plan NWO, syjonistów! Afryka dla Wielkiego Izraela!

 Ta sama hipokryzja odbywa się w Polsce, gdzie oskarża się ludzi biednych, że palą śmieciami!!

PROPAGANDOWE RZĄDOWE JADACZKI SZCZEKAJĄ O ŚMIERCI TYSIECY OBYWATELI WSKUTEK ZANIECZYSCZENIA POWIETRZA!!!

Ile tych biednych w takim razie jest w Polsce, że aż zanieczyszczają na tyle powietrze spalając śmieci??

 Bo po ilości samochodów przed hipermarketami i korkach ulicznych dużych, małych i średnich miast nie wydaje się by było ich dziesiątki milionów!

OPAMIETAJCIE SIĘ OBYWATELE RP! NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ I PROTESTUJCIE PRZECIWKO CHEMITRAILS!!

Znalezione obrazy dla zapytania CHEMTRAILS

Skomentuj